• Reklama

Cuoco92 a synchronizacja w Le 800

Cuoco92 a synchronizacja w Le 800

Postprzez Roman_M » 28 sie 2016, o 11:57

Od razu chciałem nadmienić, że sprawa dotyczy LE 800 i romu 14s, aczkolwiek może również pomóc wszystkim którzy są na Cuoco na innych markach. Po prostu nie wiem jakie tam są przyciski szybkiego dostępu.
Z racji tego, że w Chinach zabronione są usługi Google prawdopodobnie dlatego w tych romach, a przynajniej zauważyłem to na 14s, nie ma kafelka do włączania/wyłączania synchronizacji. Skutkuje to tym, że po wejściu w ustawienia/konta/google automatycznie uruchamiany synchronizację i w zasadzie nie mając odpowiedniego narzędzia nie możemy jej wyłączyć. Jest to błąd który możemy sami naprawić. Na CM w takim wypadku ściągamy kurtynę i naciskamy odpowiedni przycisk. Jest to o tyle istotne, że właśnie synchronizacja należy do tych procesów które mocno drenują baterię.
Dla tych którzy mniej obeznani w temacie. Synchronizację wykorzystują głównie usługi Google. Tak więc jeżeli korzystacie z Gmaila musi ta opcja być włączona, w przeciwnym razie nie będą dochodzić maile. Jest na to rada - wywalić go i wrzucić aqamail albo inny program pocztowy mający opcje pobierania przy wyłączonej synchronizacji. Tak jak napisałem, synchronizacja jest wykorzystywana głównie przez programu Google takie jak gmail, kalendarz, kontakty. Mając odpowiedni program w każdej chwili możemy ją włączyć sami.
Jednym z narzędzi do sterowania tym procesem i nie tylko zresztą, jest Power Toggles. Dobrze działający program dostępny w sklepie za darmo. A tak to wygląda na pulpicie. Kolory, wzory przycisków można dostosować wedle własnego gustu, ale poza tym dostajemy nowe przyciski jakie 14s nam nie oferuje. Łącznie ze skrutami grawity które to możemy skomponować graficznie wykorzystując ikony Power Toggles.
Obrazek
Wyłączanie telefonu przyciskiem programu power toggles i opcje jakie oferuje. Podobnych rzeczy jest mnóstwo i co jest istotne - program nie drenuje baterii.
Obrazek
Roman_M

Pochwały: 2

Reklama

Powrót do ROM'y i modyfikacje