Switch to full style
Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.
Odpowiedz

Cubot CHEETAH 2 pierwsze chwile z telefonem

19 lis 2016, o 21:09

Testowałem już około 10 telefonów Cubot, ale Cubot CHEETAH umknął mojej uwadze. Tymczasem pojawił się już jego następca, Cubot Cheetach 2, czym zatem wyróznia się ten telefon, czy zasługuje na szerszą uwagę, o tym dowiemy się już za chwilę.
Obrazek

SPECYFIKACJA
Pprocesor MediaTek MT6753 Octa-Core 1,3 GHz ARM Cortex-A53
GPU - ARM Mali-T720 MP3, 450 MHz
Aparat -13 megapikseli z podwójną diodą LED i AF, z przodu 8-megapikselowy aparat fotograficzny z lampą błyskową LED
Pamięć - RAM- 3GB | ROM 32GB Pamięć zewnętrzna obsługuje do 128 GB
Wyświetlacz -5,5 cala FHD (1080 x 1920 pikseli)
Bateria - niewymienna, litowo-polimerowa 3000 mAh
Czujniki -Accelerometer, światła, czujnik grawitacji, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, skaner odcisków palców
System operacyjny - Android 6.0 Marshmallow
Wymiary - 153.6 x 75 x 8,5 mm
Waga - 188 gramów
Więcej funkcji - metalowa rama, LTE Cat 4 150 Mbps 50 Mbps Upload, HSUPA 5,76 Mbps Upload, HSDPA 21 Mbps, OGS, HotKnot, USB typu C, Technologia szybkiego ładowania 5V / 2A

W PUDEŁKU
Cubot od dłuższego czasu swoje telefony pakuje w brązowo złote pudełka. Zestaw zawiera telefon, ładowarkę , kabel USB, silikonowe etui instrukcję obsługi oraz deklarację zgodności z CE700
Obrazek


BUDOWA
Telefon ma stosunkowo atrakcyjny wygląd, co prawda nie ma metalowej pokrywy, ale jest metalowa ramka która usztywnia cała konstrukcję.Urządzenie jest węższe przy brzegach i dobrze leży w dłoni. Elementy są dobrze spasowane i nie skrzypią. Powłoka lakiernicza imituje szczotkowany metal.
Przedni panel pokryty został zakrzywionym szkłem 2.5D, w górnej części znalazł się mikrofon, dioda powiadomień, czujniki i obiektyw kamery.
Obrazek

Pod 5.5 calowym wyświetlaczem znajdują się przyciski funkcyjne androida, środkowy fizyczny przycisk pełni też funkcję skanera linii papilarnych.
Obrazek

W koło telefonu biegnie metalowa rama, przyciski regulacji głośności i załączania ulokowane zostały po prawej stronie.
Obrazek

U dołu widzimy podwójny grill maskujący głośnik, który jest tylko po jednej stronie, natomiast na środku widnieje gniazdo USB typu C.
Obrazek

Tradycyjnie na górze znajduje się gniazdo słuchawkowe 3.5mm
Obrazek

Tylna pokrywa wykonana jest z tworzywa i jest zdejmowalna. Obiektyw kamery nieco wystaje z korpusu, przez co szkło będzie bardziej narażone na zarysowania. Kamera wspierana jest przez dwubarwna diodę LED.
Obrazek

Po zdjęciu pokrywy mamy dostęp do dwóch gniazd na karty SIM oraz do gniazda kart pamięci MicroSD
Obrazek



WYŚWIETLACZ
Cubot CHEETAH 2 wyposażono w 5.5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD(1920 x 1080 pikseli). Tafla szkła jest zakrzywiona na brzegach , zgodnie z obecnym trendem 2.5D. Kąty widzenia są bardzo dobre, kolory są nasycone, odwzorowanie kolorów jest poprawne. Można też dostosować tonację barw, kontrast do własnych preferencji za pomocą miravision. Pod pewnym kątem widoczna jest degradacja kolorów, zwłaszcza widoczna na czarnym kolorze który robi się szary. Maksymalny poziom jasności pozwoli bezproblemowo korzystać z telefonu w słoneczne dni, lecz wyświetlacza nie można ściemnić do poziomu pozwalającego na dłuższe czytanie przy zgaszonym świetle.
Obrazek

Obrazek

KAMERA
Telefon posiada dwie kamerki, przednia z 8 megapikselowym sensorem, zaś główna posiada matrycę 13 MP. Podobnie jak we wcześniej testowanych telefonach marki Cubot tak i w tym smartfonie aparat jest przeciętny. Zdjęcie mają wiele szumów, nie prezentują dobrze szczegółów i są mało ostre, kolory są trochę wyblakłe. Na smartfonie zdjęcia prezentują się dobrze, gorzej na monitorze komputera. Aparat ma też problemy ze zdjęciami obiektów w ruchu, widać rozmycie.
Lepiej aparat radzi sobie z nagrywaniem filmów.

Poniżej kilka próbek zdjęć robionych przed zmierzchem i po zmierzchu.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

LOKALIZACJA
W kwestii lokalizacji jest podobnie jak we wcześniejszych telefonach Cubot Manito i MAX.
Cubot Cheetach 2 błyskawicznie wykrywa satelity amerykańskiego systemu GPS oraz rosyjskiego Glonass jednak precyzja lokalizowania nie jest na najwyższym poziomie, w pochmurny dzień odchyłka od realnego miejsca sięgała nawet 10 m. O ile dla osób używających telefonu jako nawigacji samochodowej nie będzie to specjalnie zauważalne, to już w aplikacjach typu endomondo bład lokalizacji może mieć większe znaczenie.
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek


DOSTĘPNOŚĆ i CENA
Telefony Cubot są sprzedawane w Polsce, jednak ich ceny na naszym rynku są znacznie wyższe niż w chińskich sklepach. Inną kwestią jest brak nowych pozycji z portfolio marki Cubot. Telefon jest dostępny w dwóch kolorach, złotym i niebieskim. Mój telefon pochodzi ze sklepu Gearbest.com gdzie obecnie kosztuje 139,99$ co jest równowartością 575zł. Cena nie obejmuje ewentualnego Vatu który w Polsce wynosi 23%.


PODSUMOWANIE
Cubot Cheetach 2 na tle telefonów znanych marek w podobnej cenie wypada bardzo dobrze, nawet w porównaniu z innymi chińczykami o podobnej specyfikacji nie wypada źle. Jednak najbardziej rozczarowuje mnie aparat w telefonie, i przeciętny moduł lokalizacji. Na plus muszę zaliczyć w pełni funkcjonalny Dual Sim i możliwość niezależnej rozbudowy pamięci. Za kilka dni spodziewajcie się pełnej recenzji.
Odpowiedz