• Reklama

Coś lepszego niż cool1, budżet 900 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Coś lepszego niż cool1, budżet 900 zł

Postprzez RussianYeti » 6 lip 2017, o 00:45

Jedyny problem to padające czytniki. Niedawno doszły do tego problemy z realizacją gwarancji. W Mi5 "wszystko tak bardzo dobre" że płyty główne wcale nie padają :mrgreen:
Ja bym polował na SGS7 na olx. Najlepszy wybór, imho warto dopłacić.
RussianYeti
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Postprzez Flyagaric » 6 lip 2017, o 01:12

Wcale nie, bo te egzemplarze z OLX, to są telefony z przedłużeń kontraktów. Jeśli sprzedający przestanie nagle spłacać fona, lub płacić abonament, to operator go zablokuje i zostanie nam bezużyteczny SGS7.

Tymczasem Cool1 można już dostać w okolicach 130$ i przebija on Le Maxa 2 i nie słychać o problemach z nim. IMHO obecne ceny Coola 1, to już jest cebula na miarę Mi4/Mi4c parę miesięcy temu. To już warto ryzykować.

Mi5, to fajny fon, ale zaczynam mieć wątpliwości, bo jednak sporo doniesień o padających płytach. Ryzyk-fizyk.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 79
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Tommi » 6 lip 2017, o 01:36

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Te płyty to jakoś ostatnio zaczęły padać w tym modelu, czy od samego początku były z tym kłopoty. Generalnie do tej pory z samymi dobrymi opiniami na temat tego modelu się spotykałem i osobiście nie słyszałem wcześniej o jakichś masowych problemach z płytami w Mi5, a ponieważ że taki sobie zamówiłem to ten temat zasiał lekkie ziarenko niepewności... czy dobrze zrobiłem :-D
Tommi

Pochwały: 3
Telefon:: Nokia

Postprzez RussianYeti » 6 lip 2017, o 01:43

Można zmienić imei (co w większości krajów jest nielegalne) lub dochodzić roszczeń od sprzedawcy (zapewne na drodze sądowej). W sumie raty to nie leasing więc mam spore wątpliwości czy blokowanie imei jest zgodne z prawem. Z tego co widzę proceder dotyczy głównie Plusa i T-Mobile. Będę musiał przysiedzieć nad tematem bo sam planuje zakup s7. Minusem Cool 1 jest brak gwarancji. Firma jest w tarapatach finansowych ponadto nie wywiązuje się z realizacji gw. Niedawno zamknęli kolejny serwis. Dlatego przy zakupie najlepiej płacić paypalem i kartą. Sam telefon to killer w swoim budżecie.
RussianYeti
AKTYWNY

Postprzez tpawel » 6 lip 2017, o 07:19

W zapisach Umów blokujących imei jest paragraf mówiący, że do momentu spłaty ostatniej raty sprzet jest własnością operatora.
Co do padających plut w mi5 to padały zawsze. Tyle że kiedys było mniej userow (cena). Dziś ,kiedy da się kupić go koło 200$,grono użytkowników jest sporo większe. To absolutny nr 1 w ilości pobrań xiaomi.eu
tpawel
VIP

Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez RussianYeti » 6 lip 2017, o 15:52

Czyli telefon w leasingu :-). Umowa/regulamin musi być zgodna z prawem, a te do blokowania imei wymaga zgłoszenia kradzieży na policje, czego plus/tmobile nie robią. Operator sam sobie nie może zablokować telefonu. Ponadto czytając niektóre posty wychodzi że plus blokował również telefony kupione zanim pojawił się ten zapis w umowie. Nie podali oni również paragrafu na którym opierają swoje działanie. Dodatkowo wyróżniamy jeszcze takie pojęcia jak nabycie w dobrej wierze co może komplikować sprawę. Jak widać problem jest dosyć złożony i pogmatwany. Jestem ciekaw stanowiska UOKiK w tej sprawie, a na chwilę obecną lepiej unikać telefonów z plusa/tmobile.
RussianYeti
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 6 lip 2017, o 18:06

Pytanie, czy chcesz nagle zostać bez fona i ciągać się po sądach z molochami?
Też uważam, że sprawa jest na tyle kontrowersyjna, że UOKiK powinien zabrać stanowisko.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez RussianYeti » 6 lip 2017, o 18:36

Dlatego napisałem żeby unikać telefonów od tych operatorów. Przy okazji może to wyjaśniać promocyjne ceny niektórych SGS7 na poziomie ~1000zł.
RussianYeti
AKTYWNY

Postprzez WIETNAMCZYK » 6 lip 2017, o 18:50

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ale jakie stanowisko - ktos kupuje m akceptuje regulamin ktory jest zgodny z prawem a ze potem ktos kupi taki teleofn z olx-a bo tanio... to ma problem a do sadu z czym pojdzie?
WIETNAMCZYK

Pochwały: 3
Telefon:: nokia

Postprzez RussianYeti » 6 lip 2017, o 19:42

Widzę że nie czytałeś ze zrozumieniem. Do blokowania imei wymagane jest zgłoszenie kradzieży na policji. Jak często regulaminy/umowy są zgodne z prawem pokazuje nam UOKiK i ich wyroki+kary. Rękojmia za wady art. 556–560. kc
RussianYeti
AKTYWNY

Postprzez prtc » 6 lip 2017, o 22:56

RussianYeti napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Może operator żąda zwrotu telafonu jak ktos nie placi a jak nie dostanie to zglasza kradzież.
prtc

Pochwały: 1
Telefon:: LG

Postprzez Rafal1435 » 9 lip 2017, o 14:28

Ja tez polecam Mi5 telefon nie ma żadnej wady która by na codzień walila po oczach
Rafal1435
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: Elephone P9000

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?