Switch to full style
LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,
Odpowiedz

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

30 sie 2018, o 15:37

xany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ok, to co zrobić w takim razie?

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

30 sie 2018, o 21:58

Zainstaluj Deep Sleep Battery Saver sprawdź czy pomoże.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

31 sie 2018, o 10:24

Wyłączyć tryb oszczędzania baterii, a najlepiej factory reset i nie ustawiać tego więcej. Ja to na początku ustawiłem i się bardzo zdziwiłem, że z tymi ustawieniami fon nie wchodzi w deep sleep, więc zacząłem kombinować zewnętrznymi programami. Potem jakoś przypadkiem to wyłączyłem i okazało się, że fon wchodzi w deep sleep normalnie, bez wspomagania z zewnętrznych appek i w dodatku, jeszcze mi się powiadomienia naprawiły. Zrobiłem w końcu reseta i poustawiałem od nowa dla porządku.
Były też przypadki, w modelach Rxxx (R118?), że przychodziły z softem co wyglądał dokładnie jak stock, a jednak miał taki dziwny drenaż baterii, cholera wie czemu. Zdaje się, że wgranie LeRee pomagało, ale był też ktoś kto walczył dłużej.
Ponoć jest już jakiś użyteczny port LineageOS - też bym spróbował jak się tam bateria zachowuje.

Jeśli idzie o wgrywanie ROMów, to odsyłam tutaj:
cool-1-najlepszy-rom-t35245.html
Jest też łopatologicznie - sam wstawiałem tam PDFa z obrazkami. Jeśli ta metoda z PDFa nie zadziała, to zostaje wgranie pliku update.zip na pena i podpięcie pena przez przejściówkę do telefonu, potem wejście do firmowego recovery i wgranie ROMu z pliku update.zip właśnie tam. Obie metody są bardzo łatwe, ale działają tylko z ROMami od producenta (czyli np.LeRee, lub chińskie EUI).
Jest też trudniejsza metoda, wiążąca się z wgraniem zewnętrznego recovery TWRP, ale to wymaga już dokładnego prześledzenia tamtego wątku, a i jakiś filmik na YT by nie zaszkodziło obejrzeć. Można tą metodą wgrywać wszystkie ROMy nieoryginalne, tzw. customy.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

31 sie 2018, o 13:39

Ok, super, dzięki za treściwą odpowiedź. Jak znajdę chwilę czasu to zastosuje się do Twoich porad, mam nadzieję, że zadziała. Jak nie to będziemy się bawić w instalowanie ROMu. :)

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

31 sie 2018, o 15:05

Witam wszystkich,
może kojarzycie ale kilkadziesiąt stron temu chwaliłem się, że mój Cool1 działa na baterii do 4 dni w tym ponad 8h SOT i co? I skończyło się :-(
Mam wrażanie, że to ma związek z tym, że chyba przegrzałem baterię i teraz ledwie starcza na 1,5 dnia i max 5,5h SOT.

Ku przestrodze napiszę jak podejrzewam, że to się stało:
1. zauważyliście zapewne, że na przełomie lipca i sierpnia było fajnie ciepło ;-)
2. na wyjeździe w hotelu jakoś wieczorem telefon miał już tylko kilka procent baterii, więc go podłączyłem do ładowania;
3. musiałem wypalić trochę czasu do kolacji, to sobie grałem w jakąś durną gierkę:
4. po kilkudziesięciu minutach zauważyłem, że telefon jest mocno gorący, a na domiar złego miałem go w tej czarnej gumie, żeby nie było widać, że złoty;
5. od tego czasu już nigdy nie uzyskałem SOT nawet 8h, a wcześniej to był standard.

Oczywiście sprawdziłem czy przypadkiem jakaś aplikacja nie blokuje DeepSleep, czy nie wybudza zbyt często procesora, ale niestety Wakelock Detect wykazuje, że telefon jest aktywny tylko około 10% czasu, a resztę śpi.

Telefon mam już rok, więc generalnie zapewne i tak trochę pojemność baterii powinna spaść, system się zamulić badziewiem itp, ale po tym zdarzeniu ewidentnie czas pracy baterii się zmniejszył.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

1 wrz 2018, o 01:08

Niestety, ale potencjalny związek przyczynowo skutkowy jest możliwy. To co degraduje baterie w pierwszej kolejności, to właśnie nadmierne ciepło. Kurcze, szkoda, że tak wyszło...

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

2 wrz 2018, o 10:48

Cześć
Ma ktoś problem z wi-fi? Dokładnie COOL1 żony przestał łączyć się z routerem. Pozostałe telefony, Xbox i komputer , oraz mój LeRee nie mają problemów z łącznością. Przeglądam wątek regularnie, ale nie pamiętam żeby ktoś zgłaszał taką sprawę. Hasło do routera jest prawidłowe. COOL1 łączy się z wi-fi udostępnianego z mojego telefonu. Ponowne wyszukiwanie sieci i wklepywanie hasła niczego nie zmienia.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

2 wrz 2018, o 11:55

Andrzej77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


reset rutera zrob , szczegolnie jezeli to xiaomi jakies , kiedys z xboxem i jakims telefonem mialem podobnie - dopiero reset pomogl

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

2 wrz 2018, o 12:04

Spróbuję. Router od T-Mobile.

-Niestety nie pomaga. Reset. Nowa nazwa sieci, nowe hasło i nic. Pozostałe urządzenia hulają a COOL1 ma problem.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

2 wrz 2018, o 12:55

Andrzej77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Probowales wpisac w tel IP na sztywno? Moze ma problem z dhcp

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

2 wrz 2018, o 23:05

OK. Dzięki, udało się. Przepisałem ustawienia IP z mojego LeRee i ruszyło od razu.

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

6 wrz 2018, o 17:06

Nowy telefon, nie włącza się, podłączyłem pod ładowarkę, ruszył, naśladuje się do powiedzmy 30%, odlaczam ładowarkę i telefon się wyłącza. Potem nie chce się włączyć tylko miga czerwona dioda, w końcu ruszy i znowu to samo, ładuje się a po odłączeniu ładowarki wyłącza się.
Złom?
Odpowiedz