• Reklama

Chiński Lenovo

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Chiński Lenovo

Postprzez Anivil » 19 lis 2014, o 17:21

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sprawdziłem, telefon ma 4 rdzenie po 1,2 ( mt6589 ), 512ram ( usable : 467 ), Mali- 400Mp i 4,9 mpx aparat. Czyli całkowity fejk.
Myślicie, że przy takim obrocie sytuacji mam jakieś szanse na odzyskanie kasy ?
Anivil

Telefon:: Lenovo

Reklama

Postprzez fake4r » 19 lis 2014, o 17:38

Czyli programik dał radę. Musisz otworzyć spór o full refund. Tylko wspomniałeś wcześniej że sprzedawca pisał że nie przyjmuje zwrotów, więc nie wiem jak będzie jego linia obrony. Pewnie będzie odrzucał Twoje propozycje, ew jak eskalujesz to pewnie karze odesłać telefon i będzie przedłużał jego odbiór.
Ja bym otworzył spór i zaznaczył Counterfeit product - co znaczy podrobiony produkt. Opisać że to jest podróbka, że nie ma na stronie producenta tego modelu, powklejać te screeny z prawdziwą specyfikacją.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Anivil » 19 lis 2014, o 18:14

Edytowałem właśnie spór i wysłałem im Ss z rzeczywistą specyfikacją. Teraz pozostało mi tylko czekać aż coś odpowiedzą. Dziękuje Wam wszystkim za pomoc, jeżeli będę coś wiedział napisze w tym temacie. Mam nadzieję, że doczekam się zwrotu pieniędzy ;)
Anivil

Postprzez Anivil » 20 lis 2014, o 12:39

Niestety nikt z aliexpress mi nie odpisał, sprzedawca potwierdził moją wersję i tyle. Mam wysłać mu telefon za własne pieniądze, zwrócą mi kasę i na tym się skończy. Żenada ponoszę konsekwencję za to, że ktoś mnie oszukał chodź powinno być na odwrót....
Anivil

Postprzez hellhammer » 20 lis 2014, o 12:55

Anivil napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale czemu jęczysz? Przecież odrazu było widać, że to podróba!! Telefony Lenovo mają z przodu charakterystyczna koniczynke!
Kolejna sprawa, w zadnym miejscu nie jest napisane jaki to model!! nie ma tez jaki to producent w opisie jest:Brand Name:BranD czyli nazwa sprzedawcy :D Więc?Pozatym sam widziałeś feedback sprzedawcy , ktory jest praktycznie zerowy. Kupuj u sprawdzonych sprzedawcow i pewnych. Po tej aukcji odrazu widac ze to szfindel.Kolejna sprawa przesyłke w durga storne zawsze pokrywa kupujący, nawet jak dostaniesz przez pomyłke nie taki sprzęt, albo ulegnie awarii i wysłasz na gwarancje. Koszt wysłki to 20-30zł! To az tak duzo? A reszte kasy odzyskasz w sporze i tyle.....
A na przyszłośc bardziej sie pilnuj i nie bedzie rozczarowania. A jak nie jestes pewien to pytaj przed zakupem tutaj a na forum, a nie najpierw kupiles a potem sie pytasz :D I nie ma co płakać, stało sie już tego nie zmienisz. Na przyszłość poprostu bedziesz wiedział jak postąpić i czego unikać.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez Anivil » 20 lis 2014, o 14:11

Nie jęczę, nie zależało mi na tym by telefon był oryginalny. Myślałem, że parametry telefonu będą się zgadzały ( byłem świadomy, że to składak ). Co do wysyłki/zwrotu to nie masz racji nie raz się spotkałem z sytuacją gdzie sprzedawca wysłał uszkodzony produkt lub nie taki jaki być powinien i płacił za zwrot paczki ponieważ błąd wynikał tylko i wyłącznie z jego winy. Gdy zamawiałem telefon sprzedawca miał dużo więcej telefonów do sprzedania i myślałem, że dopiero zaczyna handel, teraz z tego co widzę są tylko dwa. Gdybym wiedział wcześniej o tym forum pewnie bym zapytał. Rozczarowało mnie zabezpieczenie klienta aliexpress przed takimi oszustwami, sprzedawca ewidentnie leci w kulki i nie poniesie żadnych konsekwencji.
Anivil

Postprzez hellhammer » 20 lis 2014, o 14:55

Za własne błedy sie niestety płaci. To, że nie zalezalo Ci zeby tel był orygianlny, ale wypadałoby najpierw poczytać troche o temacie podrobek telefonów w chinach. Doczytałbyś, że własnie podróbki mają fałszowana specyfikacje a w środku siedzą przewaznie inne bebechy niż zamawiasz. Dodatkowo takie cuda, często mają tak zbugowany rom i ciezko znaleśc cos pod nie, Jak coś nie działa to wątpliwa, sprawa, żebyś znalazł, alternatywny rom.

Kolejna sprawa. W takiej Cenie miałbysm oryginał, albo jakiś inny telefon i też całeki fajny i przedewszytskim dobry i zgodny ze specyfikacją.. Spodziewałeś sie że w takiej cenie bedziesz miał super hiper parametry a tansze bo podrobka? Niestety tak nie jest. Kolejna sprawa, ja wiem że kazdy z tych sprzedawcow kiedys zaczynał i mial tyle pkt co ten co kupiłeś, ale jak sie wydaje 150-200$ to jednak trzeba miec troche rozumu i sie skrobnac w czupryne czy nie lepiej doplacic te 2$ i kupic juz u sprawdzonego sprzedawcy, a nie kombinowac? U takiego sprzedawcy to ja mógłbym zaryzykować ale kupić coś do 20$ a nie nie za taką sume.

Zaden z portali tranzakcyjnych nie daje Ci pełeego zabezpiecznia przed oszustami, poprostu taki nie istnieje. Ali ma dośc dobre według mnie.A co do odsyłania na koszt dostawcy, to już lezy tylko w kwestii dobrej woli własnie tegoż sprzedawcy!!! Chyba ze na aukcji widnieje punkt ze własnie on pokrywa przesylke w jego strone wrazie problemow. Nawet u nas w PL tak sie zdaza. Poczytaj regulaminy sklepów i ali.

Jak nie poniesie zadnych konskewencji?? Wystaeczy, że napiszesz do ali ze on sprzedaje podrobki lenovo!! Oraz fałszuje specyfikacje, wtedy ali usunie jego aukcje i jego samego z ali!!
A pieniazki akurat dopóki nie zaakcpetujesz na ali zamowienia sa w rekach wlasnie ali, Dopiero jak klikniesz akceptuje kasa ląduje u sprzedawcy... Więc jak nie ma zapezpiecznia?Akurat sprzedawca nie ma jeszcze Twojej gotowki, no chyba, ża popełniłeś kolejną gafe i zamiast zapłacić kartą zrobileś przelew.Złożyłeś wnisoek o spór i pełen zwrot kasy, i tak powinno sie stać w 99% wystaczry pokazać, że dany sprzedawca oszukał w specyfikacji i sprzedaje podróbki..
hellhammer
VIP

Postprzez Anivil » 21 lis 2014, o 12:54

Napisałem do ali, że telefon ma oszukana specyfikację i jest podrobiony. Myślę, że sprzedawca nie poniesie żadnych konsekwencji ponieważ aliexpress nawet nie napisało żadnej wiadomości zwrotnej. Dzisiaj miałem zamiar wysłać telefon ale zobaczyłem nazwę ulicy " Street Address: futianqu huaqiangbei saige kejiyuan 3dongdong 928 ". Napisałem do sprzedawcy czy to na pewno poprawna nazwa i czekam. Nie wiem czy nazwa jest zmyślona czy po prostu takie jest tłumaczenia z ich "szlaczków".
Anivil

Postprzez rk.rk » 21 lis 2014, o 13:41

w tamtym roku odsyłałem ze sporu i tak było:
Jak otwarłeś spór i zaznaczyłeś ,że wysyłasz (niepotrzebnie)
- on zatwierdził
-wtedy ma chyba 4 dni na potwierdzenie adresu zwrotnego,
- jak potwierdzi ,Ty masz następne 4 dni na wpisanie numeru przesyłki,
Wysyłasz na ten adres ,co podał w potwierdzeniu i masz gdzieś czy odbierze czy nie , minie czas najczęściej 30 dni i kasa jest.
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez hellhammer » 21 lis 2014, o 13:41

Anivil napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja bym Ci radził, czekać na odpowiedz ali albo napisać do nich jeszcze raz z linkiem do tego sklepu co kupiłeś ten telefon oraz do samej aukcji z tym telefonem, oraz dodac screeny z wyników Twoich, i napisać notke, że sprzedawca spredaje podróbki lenovo, i specyfikacja różni sie z tą podaną na stronie aukcji!. I czekaj na ich rekacje. Założ spór itp.
Narazie nic nie wysyłaj do Chin. Bo możesz zostać bez telefonu i bez kasy.
hellhammer
VIP

Postprzez Anivil » 21 lis 2014, o 13:49

Generalnie gdy otworzyłem spór miałem odliczanie ( 5 dni kalendarzowych ) na odpowiedz od aliexpress, wczoraj pokazało mi, że sprzedawca potwierdza to co napisałem i muszę w ciągu 10 dniu mu wysłać telefon ( mam odliczanie a tamto już zniknęło ). Pokazał mi się też Seller's address, wszystko wydaje się być w porządku tylko ta nazwa ulicy jakaś taka dziwna. Do tej pory mam wrażenie jak by ali wcale nie ingerowało w tą sprawę stąd moje wnioski, że sprzedawca nie poniesie żadnych konsekwencji.
Anivil

Postprzez rk.rk » 21 lis 2014, o 13:52

Wysyłaj na ten co jest na stronie sporu .
Zrób zdjęcia ,zważ paczke i listem priorytetowym ,poleconym do chin (staraj się nie przekroczyć 0,5 kg, bo będziesz więcej stratny)
Ali ingeruje ,jak się nie dogadacie i eskalujesz.
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI