• Reklama

CBT (HK) LTD czyli historia pewnego zakupu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

CBT (HK) LTD czyli historia pewnego zakupu

Postprzez lajsta » 21 sie 2014, o 16:08

Podzielę się z Wami a przy okazji poradzę. Historia mojego zakupu wyglądała następująco:
Zakup fona z wysyłką DHL - 7.8.2014. Deklarowany czas wysyłki 5 dni.
Następnego dnia grzecznie zadaję pytanie kiedy planują wysyłkę. No i zaczęło się...:
8.8.14 JA:
Hello friend,
when can I expect shipping goods?
8.8.14 BELLA ZHU:
dear ,sorry to told you ,now this phone has price up $20, and if you pay for the differnce money , can send you within 3 days .
also if you dont want pay for the money difference ,can wairt for more 15 days for a pre-sale price . and you can choose cancle the order also ,wating for your reply ,dear friend
8.8.14 JA:
It's not fair. I bought this phone for xxx,xx$ with shipping within 5 days. I have no guarantee that you send me the shipment within three days. I must cancel this order and forget about any transaction with you. You are dishonest.

W tym momencie wk...y kliknąłem "cancel order" ale....po przespaniu tematu stwierdziłem, że zaryzykuję więc...

8.8.14 JA:
I am disgusted but I'll risk. How do I pay the $ 20? I understand that on Monday 8/17/2014 goods will be sent?
8.8.14 BELLA ZHU:
dear,
have a nice day,
we are honest seller .
this is add money link.
http://www.aliexpress.com/store/product ... -money..... i zapłaciłem
8.8.14 JA:
I pay you 20$. I would like to see that you are a trustworthy seller. Nice weekend :-)
9.8.14 BELLA ZHU:
add money NO :XXXXXXXXXXXXX
11.8.14 BELLA ZHU:
not a remote area (cokolwiek to znaczyło)
11.8.14 BELLA ZHU:
how much should we write on the package to avoid the customs tax ??
lower detailed price ? ?(can not lower $50)
other parcel name ?? for example :mp5 .mp4. mp3?
or you want us write real price $ 309.99 ??????
because your customs will refuse the phone whose price is less than $50
Notice :Suppliers are not responsible for delays caused by the customs department in your country
if parcel have extra tax ,return back and destroy by your local customs,
buyer need bear the loss. (takie rzeczy, no popatrzcie)
11.8.14 JA:
Please send it as a... (milczenie jest złotem)
12.8.14 BELLA ZHU:
ok, my dear friend, have a ncie day
13.8.14 JA:
You said: "dear ,sorry to told you ,now this phone has price up $20, and if you pay for the differnce money , can send you within 3 days". I paid money 5 days ago and....?
13.8.14 BELLA ZHU:
dear friend,
have a nice day,
i see your add money NO :XXXXXXXXXXXX , we will send it soon
13.8.14 JA:
Are you kidding me? What it's mean "soon"?
14.8.14 BELLA ZHU:
we will send it soon

Tego dnia pojawił się nr paczki do śledzenia w DHL jednak numer był "niepoprawny"

15.8.14 JA:
Track number is invalid - why? Give me correct number.
17.8.14 BELLA ZHU:
Dear friend,
Have a nice day,
Understand the mood of you are waiting for the product,
The information of the Internet shows maybe slower,
please wait patiently. good friend..
17.8.14 JA:
My dear seller,
I have to train patience with you. Understand me well too - I bought already many products on the Aliexpres and has never Shipping not last as long. I also had to pay extra $ 20 for faster shipping, which has not been realized within the promised three days. I hope that the goods will arrive in the past week (I paid for it almost 10 days ago) and I have a right to feel uncomfortable. I bought another goods like a phone, cases from another sellers (free shipping) on August 10 and 13, and its trackings since yesterday are: "2014-08-16 12:52, Package sent, GUANGZHOU" and 2014-08-17 12:56, Beijing International Mail Centre for receiving and sending, Poland, Collection, PL. DHL tracking still silent. I hope that the goods will arrive to me in the coming week, I only hope.
17.8.14 BELLA ZHU:
my dear friend,
have a nice day,
you can track it.
http://en.4px.com

Tam faktycznie podany nr przesyłki zaistniał tego dnia.

18.8.14 JA:
Thank you my friend,
have a nice day
18.8.14 BELLA ZHU:
thank you

W sumie przesyłka - jak wynika z trackingu pojawiła się w DHL 20.8
Wednesday, August 20, 2014 Location Time
1 Shipment picked up HONG KONG - HONG KONG 11:08

a u mnie w domu wylądowała dzisiaj przed południem
Thursday, August 21, 2014 Location Time
16 Delivered - Signed for by : JA 10:22

Jeszcze nie widziałem co jest w środku - o tym-po tym.

Tak więc napięcie sięgało zenitu, wk....ie też. Mam nadzieję, że z fonem wszystko OK. Proszę mnie tylko od frajerów nie wyzywać bo to obraźliwe i niczego nie wnosi - niech każdy wyciągnie wnioski sam na przyszłość. Ja już na pewno u CBT kupował nie będę bo - jestem o tym przekonany, że ich aukcja była jeszcze z okresu pre-orderu i nie zdążyli zmienić ceny albo po prostu "zarzucili wędkę". Potem ściemnili, że wyślą po dopłacie szybko fona a w rzeczywistości dopiero czekali na dostawę.

Pytanie moje o radę dotyczy więc tego czy wszcząć spór w kwestii owych dopłaconych 20$ (zakładając, że z fonem wszystko jest OK). Dopłata poleciała przez Aliexpress więc mam ją w moich "oderach" i jest tam przycisk "open dispute". Moim zdaniem sprzedawca oczywiście poleciał pręta wyłudzając ode mnie kasę za rzekomą szybką wysyłkę z czego się nie wywiązał. No i teraz jak - otworzyć spór tylko o owe 20$ czy na całość jako zamówienie żądając obniżenia ceny o owe 20$?
Ostatnio edytowano 21 sie 2014, o 16:17 przez lajsta, łącznie edytowano 1 raz
lajsta
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Reklama

Re: CBT (HK) LTD czyli historia pewnego zakupu

Postprzez saperq » 21 sie 2014, o 16:15

Na całość to chyba nie wypada, bo w końcu otrzymałeś ( chyba, bo jeszcze nie otwierałeś paczki) wszystko co zamawiałeś ;)
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Postprzez lajsta » 21 sie 2014, o 16:19

Oczywiście, że nie na całość w sensie, że "całość". Chodzi mi tutaj bardziej o kwestie techniczne, bo jeśli z fonem jest wszystko OK to wiadomo, że czepiał się nie będę - wk...a mnie tylko ta francowata ściemniana dopłata - choć to też nie majątek. Raczej chodzi o zasadę.
lajsta
AKTYWNY

Postprzez saperq » 21 sie 2014, o 16:21

o 20$ bym się kłócił :P dla zasady jak to napisałeś.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Postprzez tatagenek » 21 sie 2014, o 16:29

kurde a ja przedwczoraj zamówiłem fona z tego sklepu od tej belli .
Dodam że to był mój pierwszy tak poważny zakup
Wymazane na JAJU
tatagenek

Pochwały: 2
Telefon:: Jiayu g3c
ROM: stock

Postprzez basa » 21 sie 2014, o 16:29

Zakładaj spor na ta doplate 20$ w opisie zaznacz numer zamowienia telefonu zrob screenshota z rozmowy oraz z trackingu i dodaj do sporu, za takie kretactwo z doplata chinczyk moze dostac w zółty czubek od ali wiec powinien od razu ci zaakceptowac spor , jak nie to eskaluj a wtedy mysle juz chinczyk powinien zmieknac , ali ma wglad do wszystkiego co ci pisal chinczyk wiec podczas eskalacji aliexpres dowie sie o ich kretactwach i pewnie jeszcze sie przyjrzy innym jego transakcja.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez ddr » 21 sie 2014, o 17:00

Właśnie też chciałem dopisać byście robili partial refund. W CBT były jakieś zmiany i teraz zeszło całkowicie na psy. Kiedyś można było dorwać tani sprzęt, był dobry kontakt i 0 problemów z ew. gwarancją, a teraz? Wystarczy przejrzeć kilka tematów i widać, że same z nimi problemy, do tego ceny wyższe niż u konkurencji..
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez aaa1 » 21 sie 2014, o 17:29

Również zamawiałem telefon u tego sprzedawcy, czekałem na wysyłkę ponad 20dni(Dostałem "fake" tracking number) . Okazało się że sprzedawca nie ma tego telefonu w magazynie(o czym mnie nie poinformował, a takie pytanie przed zakupem padło) Co prawda otrzymałem pieniądze z powrotem, ale również odradzam tego sprzedawcę.
aaa1

Telefon:: Jiayu

Postprzez lajsta » 21 sie 2014, o 18:27

Paka rozpakowana, Nubia Z7mini w środku, działa, jest polski język. Naładuję do pełna, wtranżolę obie karty sim do środka i zobaczymy co dalej.

Na razie nie potwierdzam odbioru fona i chyba nie potwierdzę - niech sobie poczeka 7 dni na kasę, przecież i tak dostanie ją automatycznie. W międzyczasie wszcznę spór o 20$.
lajsta
AKTYWNY

Postprzez Maltis » 22 sie 2014, o 00:04

Mówisz żeby nie pisać że frajer jesteś no ale jak tak nie robić.. No sfrajerzyles 20$.. Jak można dopłacać za towar który już się kupiło..? No ludzie.. Chińczyk mówi price up i Ty mu myk 20$ na konto... Teraz będzie się bawił dwa tygodnie za to, co gorsza będzie się śmiał z Twojego frajerstwa i naciagał na ten numer innych.

Nie można tak się dawać.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez lajsta » 22 sie 2014, o 09:14

Tyle, że telefon już mam w ręce i duże szanse na odzyskanie owych 20$. Ty zaś dalej będziesz się cieszył, że możesz komuś dowalić swoim sarkazmem :-/
lajsta
AKTYWNY

Postprzez Maltis » 22 sie 2014, o 10:39

Nie cieszy mnie to, po prostu to bardzo dziwne praktyki które nie powinny mieć miejsca i nie chciałbym aby inni popełniali ten sam błąd..

Widać miałeś bardzo duże parcie na ten telefon i to wykorzystali. Nie myśl ze chce się z Ciebie pośmiać - po prostu widzę tu nieuczciwe działanie i tak sobie wypisuje swoje przemyślenia;)
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI