• Reklama

CBT (HK) LTD czyli historia pewnego zakupu

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: CBT (HK) LTD czyli historia pewnego zakupu

Postprzez Gravis » 22 sie 2014, o 11:40

No jak tak nauczymy chińczyków to to nie będzie jednostkowa akcja moim zdaniem, a zacznie się tak dziać częściej.

Otwieraj spór, wklej linki i screeny z rozmowy. Opisz wszystko i staraj sie o zwrot tych 20$
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Reklama

Postprzez lajsta » 26 sie 2014, o 09:11

Informacyjnie - sprzedawca poddał sie pod naporem faktów, które były jasne i czytelne więc leci zwrot 20$ :-)

Mój zarzut brzmiał (na jakość angielskiego proszę nie zważać-biegły nie jestem):
I bought the phone for 309,99 USD 7.82014 . Seller said and promised me: "dear ,sorry to told you ,now this phone has price up $20, and if you pay for the differnce money , can send you within 3 days. also if you dont want pay for the money difference ,can wairt for more 15 days for a pre-sale price. and you can choose cancle the order also ,wating for your reply ,dear friend". I paid addictional money (20 USD) 8.8.2014. The package was shipped 20.8.2014. The seller does not fulfill the promise.

Sprzedawca odpowiedział(a):
dear, have a nice day, Shipment tracking number 14 we fill out, you 21 receiving.DHL estimated shipping time is 3 to 7 days, we didn't violate.
Hope you understand. As for receiving too slow you think, that is the problem of logistics, is not our responsibility, we strictly according to aliexpress the execution.
For you are not satisfied, next time I will send you a gift. thank you , my dear friend,

Więc odpowiedziałem:
Hello Friend,
You told: "...if you pay for the difference money , can send you within 3 days..." SEND it's mean: "cause to go or be taken to a particular destination; arrange for the delivery of, esp. by mail". I paid money 8.8, and you SENT package - even as you say - 14.8 (really DHL got parcel 20.8). 8-14 it's not 3 days - it's 6 days, and 8-20 it's 12 days. Shipping it's another thing. I'm sorry but these are facts and can not be otherwise interpreted.
Regards

Na co on(a) już tylko:
Dear,
ok,i have agree with you,
you can cofirim this order 63354313679201
leave us a good feedback,ok ?

Tak więc ostatecznie transakcja zakończona dla pozytywnie. Poddał(a) się pewnie dlatego, że wczoraj widziałem już ten fon za 293$, a ja do dzisiaj jeszcze nie potwierdziłem odbioru telefonu, ale co tam - mściwy nie będę, swoje odzyskałem.

Autor postu otrzymał pochwałę
lajsta
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Postprzez Maltis » 26 sie 2014, o 10:46

No i dobrze że nie odpusciles i naprawiles błąd. Good job!
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez djsun » 24 lis 2014, o 17:29

Dla przestrogi dla innych, odradzam ten sklep
Miałem bardzo podobną sytuację jak kolega wyżej z zakupem Xiaomi Redmi Note... po zakupie podnieśli cenę o kilkanaście dolarów
Ja jednak się nie zdecydowałem i zamknąłem zamówienie, to było w sierpniu BR.
Nie wiem co mnie znowu podkusiło i 11.11 kupiłem dwie Nubie z przesyłką DHL
Mini dopiero dzisiaj wysłana a MAXA już nie dostanę, napisali że nie mają w magazynie!!!
Żenada na maxa, ściemniali że wysłali dopiero jak naciskałem o papiery przewozowe to wysłali mi dzisiaj i z dzisiejszą datą na Mini...
Maxa nie wysłali w ogóle potwierdzenia nadania
Najbardziej szkoda kuponów bo w sumie nastukałem na 60$ więc suma nie mała. A akurat Max miał być dla mnie...
LeEco x800 Us
djsun

Telefon:: x800
ROM: cuco

Postprzez maciejet » 24 lis 2014, o 18:23

Ja też niestety zamówiłem 11.11 fona u CBT(HK). Do dnia dzisiejszego przesyłka nie wysłana. Cisnę ich od tygodnia o wysyłkę a dzisiaj dostaję wiadomość, że białego koloru nie ma w magazynie i może być czarny. Jak skasuję zamówienie to czy kupon wróci?
maciejet

Pochwały: 1
Telefon:: Overmax

Postprzez rk.rk » 24 lis 2014, o 18:44

maciejet napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Powinien wrócić .Poczytaj
http://help.aliexpress.com/coupon_refund.html
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Re: Odp: CBT (HK) LTD czyli historia pewnego zakupu

Postprzez swiezak82 » 24 lis 2014, o 18:44

Wróci tylko ten co zdobyłeś w konkursie a ten co dawało Ali za zakupy powyżej 100$ lub 200$ niestety przepada
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez djsun » 24 lis 2014, o 22:30

maciejet napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

możesz zapomnieć, bo ja czarnego zamawiałem a dostałem info że nie mają. Jeszcze bezczelnie napisali że nie mogą RESEND 8-) tak jakby wysłali
Chyba że piszesz o mini, bo to leci do mnie...
Najlepsze jest to że dalej sprzedają ten model i jest IN STOCK

ja i tak nie odpuszczę , dwa telefony dotrą to im dispute założę żeby za szybko kasy nie dostali
LeEco x800 Us
djsun

Postprzez filozof71 » 24 lis 2014, o 22:36

A czytałeś wcześniej ten wątek i mimo tego atrakcyjne warunki Cię zachęciły?
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez djsun » 24 lis 2014, o 22:40

tego akurat ja też nie czytałem - a szkoda :)
Jest takie mądre przysłowie Polak mądry po szkodzie
Co do kuponów to powinny wszystkie wrócić jeżeli były w jednym zamówieniu, takie są reguły aliexpress
Ja niestety zamówienie miałem łączone z REDMI 1S dla kolegi
LeEco x800 Us
djsun

Re: Odp: CBT (HK) LTD czyli historia pewnego zakupu

Postprzez swiezak82 » 24 lis 2014, o 23:04

Zobacz post który napisałem wyżej, nie wszystkie kupony wracają
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez majkel_94 » 24 lis 2014, o 23:13

Tak BTW, co się dzieje kiedy kupujemy dwa telefony u różnych sprzedawców, używamy kuponu za zakup powyżej jakiejś kwoty, a potem anulowanie zamówienia jednego telefonu... oddają kasę nominalną, czy tak jakby kupon tylko do tego był użyty tylko do tego telefonu?

Przykład:
a) fon za $130
b) fon za $180
Kupon $30 za zakupy > 300.

Fon A jest niedostępny, sprzedawca chce anulować.
Dostajemy $100 zwrotu na karte, czy normalne $130? :P
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI