• Reklama

Bluboo Picasso - agresywne reklamy

Smartfony Bluboo, opinie, testy, pomoc, zakup,
ROM'y i modyfikacje

Bluboo Picasso - agresywne reklamy

Postprzez Mocarz11 » 5 cze 2017, o 16:14

Witam! Mam bardzo dziwny problem, otóż wczoraj mój Bluboo miał problem tak jakby z dotykiem tak, że nie mogłem narysować swojego wzoru oraz się wyłączał co jakiś czas. Przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych, problemy się rozwiązały lecz pojawił się kolejny. Na prawdę jakieś agresywne adware-y mam na telefonie gdyż co chwile próbują instalować jakieś aplikacje na moim telefonie, telefon czyściłem dwa razy i problem zaś się pojawia, wyłączałem procesy takie jak android.com.snap czy jakoś tak, szukałem pomocy na reedicie i mam problem gdyż nie mogę wyłączyć aplikacji o nazwie Atci_service. Dodam, że czyściłem telefon wszelakimi możliwymi appkami i problem nadal występuję. Myślę by spróbować go zrootować przy pomocy SuperUsera ale boję się, że jak odblokuje instalacje aplikacji z nieznanych źródeł to potem będę miał telefon zapierniczony tym jeszcze bardziej. Bardzo proszę o pomoc! Poniżej zamieszam screenshoty
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mocarz11

Telefon:: Bluboo
ROM: Stock ROM

Reklama

Re: Bluboo Picasso - agresywne reklamy

Postprzez newelco » 5 cze 2017, o 16:21

Wrzuć na czysto rom od Klausa
https://drive.google.com/drive/folders/ ... WFocUVpMmc
lub poszukaj aktualniejszej alternatywy.
Znajomy też miał problem z tymi reklamami jakiś czas temu.
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
newelco

Pochwały: 3
Telefon:: mi4c

Postprzez Mocarz11 » 5 cze 2017, o 16:38

Przeglądam właśnie romy na needrom ale tam nie ma tej kompilacji, którą mam aktualniehttps://www.needrom.com/download/bluboo-picasso/ Obrazek
Mocarz11

Postprzez Mocarz11 » 5 cze 2017, o 22:50

Mocarz11 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

EDIT: Jest, tylko teraz jak mogę wgrać nowy rom na ten telefon? Gdzie znajdę jakiś dobry poradnik?
Mocarz11

Postprzez newelco » 6 cze 2017, o 02:17

1.
Nic Ci nie da wgranie z needrom - dalej będą reklamy.
2.
Skoro pytasz jak ,nawet się za to nie bierz ,skoro nie masz zielonego pojecoa.
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
newelco

Postprzez Mocarz11 » 6 cze 2017, o 07:34

W każdym bądź razie dziękuję za pomoc, mimo trochę bladego pojęcia wiem, że jest do ogarnięcia :)
Mocarz11

Postprzez rafi1 » 6 cze 2017, o 09:49

U mnie w podobnym przypadku (chociaż w innym telefonie) pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych z jednoczesnym WYJĘCIEM/WYCZYSZCZENIEM kart SD.

Autor postu otrzymał pochwałę
rafi1

Pochwały: 1
Telefon:: homtom

Postprzez bartazzz » 6 cze 2017, o 13:48

a nie uzywasz czasami swype?
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Mocarz11 » 6 cze 2017, o 15:56

Jeśli chodzi swype domyślam, że chodzi o klawiaturę więc nie, nie używam tego. Próbowałem jeszcze zrobić hard reset za pomocą przycisków ale po w wejściu recovery wyskoczył mi komunikat "Brak polecenia". Testuję teraz metodę, że zrobiłem znów hard reset z poziomu andka bez karty sd i póki co jest spokój testuję od 40min i gra. Zaraz zobaczę jak ma się sytuacja kiedy wrzucę czystą sd i dodam pliki :)
Mocarz11

Postprzez newelco » 6 cze 2017, o 17:24

Będzie spokój - jakiś czas. Adware jest zaimplementowane w aplikacjach systemowych.
newelco

Postprzez Mocarz11 » 6 cze 2017, o 19:35

newelco napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No póki co problem rozwiązany, gdy telefon dostałem nowy 9 miesięcy temu nie było takich problemów. Tak jak pisałem wyżej dopiero po hard resecie co mnie bardzo zdziwiło, bo w teorii powinno być wszystko ok, ale nie było. No nic, zobaczymy co czas pokażę, póki co powyłączałem aplikacje typu android.snap.com i tym podobne, więc raczej będzie dobrze. Jak masz jeszcze jakieś pomysły odnośnie zapobiegania co bym mógł jeszcze zrobić po za nowym romem, to chętnie przeczytam. Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Mocarz11

Postprzez newelco » 6 cze 2017, o 19:36

Bez roota nic nie zdziałasz . Tylko czysty soft .
newelco

Powrót do Bluboo