• Reklama

Bezramkowce kompaktowych rozmiarów do 1000-1200zl

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Bezramkowce kompaktowych rozmiarów do 1000-1200zl

Postprzez cvanyy » 8 cze 2018, o 13:49

Witam wszystkich,

Ostatnio wybiegłem trochę z nowości odnośnie telefonów na rynku dlatego zwracam się do Was o pomoc. Z racji tego, że mój stary Huawei P8 powoli oddaje duszę rozglądam się za czymś nowym. Przeglądałem trochę tego i widzę, że jest trend na bezramkowce(chociaz nie o sam trend chodzi). Wnoszą one jakąś swieżość na rynek i zastępują oklepany designy Samsungów czy Xiaomi. Prosiłbym Was o podesłanie jakichś pozycji wartych zainteresowania do 1000-1200zł z dobrym aparatem i kompaktowym rozmiarem (6'' nie wchodzi w grę, chyba, że rozmiarami dorównuje max 5,5''). Dodatkowo jakiś krótki komentarz, jakieś plusy i minusy.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na propozycje ;-)
cvanyy

Telefon:: Zopo
ROM: 32

Reklama

Re: Bezramkowce kompaktowych rozmiarów do 1000-1200zl

Postprzez zawel » 8 cze 2018, o 13:55

No większość tych bezramkowców to celuje właśnie w 6 cali. Pomyśl o Aquosie S2, jest niemal identycznych rozmiarów jak Twój stary P8 a mieści ekran 5.5. No i za 1200 PLN to kupisz dwa :-D Aparat bez szału ale nieźle daje radę.
zawel
VIP

Pochwały: 58
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: Resurrection Remix O

Postprzez Flyagaric » 8 cze 2018, o 17:00

Ja czekam na szerszą dystrybucję Meizu 15, bo na razie dostępny tylko w Chinach i na geekbuying (wersja CN).
Ma 5.5'', a jest mniejszy od 5.2 calowców! Ma mini-jacka! Ma SAMOLEDa. Ma SD660. Ma skaner z przodu (dla mnie bomba!).
Ma Flyme (jak to Meizu), które ja bardzo lubię. Nie ma ramek bocznych, a górne i dolne ma malutkie - wolę taki dizajn. Ma bardzo dobry aparat.
Z wad - mała bateria - 3050mAh, ale to i tak będzie pewnie poziom Galaxy S7, lub lepiej. Cenowo powinien szybko wpasować się w twoje widełki, bo na razie to ok. 400$.

Jest jeszcze Nokia 8 Scirocco - Amoled 5.5'' i równie mały, flagowy (ale zeszłoroczny) procek SD835, bez bocznych ramek, a góra/dół malutkie. Prawie czysty i szybki Andek. Niestety, producent podszedł do sprawy bardzo arogancko, bo: brak mini-jacka, brak skanera z przodu (tylko guziki ekranowe), bateria ponoć słabo sobie radzi, a to wszystko za absurdalnie wysoką (poza twym zakresem) cenę.

Wspomniany Sharp Aquos S2, to wciąż bardzo ciekawa opcja, bo cena świetna. Aparat pewnie gorszy niż oba wymienione, ale jak na poziom Chińczyków, to wciąż lepiej, niż cokolwiek dostępne w jego cenie. Kompaktowy rozmiar, 5.5 cala, trochę inaczej uzyskane - brak górnej ramki+minimalny notch, za to większa dolna. Jeśli nie musisz mieć mocnego fona, to ten oferuje bardzo dużo za swą cenę.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 134
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez cvanyy » 8 cze 2018, o 19:18

Dzieki za podpowiedzi.

Oglądałem juz wcześniej, tego Aquos s2 ale teraz na Joybuy'u chyba nowsza wersje Aquos s3 mini.

https://www.joybuy.com/600284649.html

Co o nim sadzicie ?

Naprawde te Sharpy prezentują się bardzo ciekawie.

Wiecie czemu Aquosa S2 Joybuy nie wysyla do polski ? :roll:
cvanyy

Postprzez RussianYeti » 8 cze 2018, o 20:15

Ten mini jest chyba w każdym aspekcie gorszy od S2, no może poza ilością ram. Brak nfc, gorszy aparat a do tego wyższa cena.
RussianYeti
AKTYWNY

Pochwały: 25
Telefon:: Xiaomi

Postprzez Flyagaric » 9 cze 2018, o 00:42

Trochę gorszy procek, większa rozdziałka, więcej pamięci, ale cena sporo wyższa. Jak kolega mówi - NFC brak. Co do aparatu, to ciężko powiedzieć, ale może być gorszy niż w S2.
Nie wiem czy warto, bo nic ciekawszego tu nie widać.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 134
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez cvanyy » 9 cze 2018, o 21:00

Dzieki wielkie Panowie. :)

Przegladalem jeszcze te 6''-6,3'' smartphony no i tak jak pisaliscie, zdecydowanie szybciej znalazlbym cos w tych rozmiarach niz do tych 5,5'' :P

Swoja drogą to za duzo ich sie narobilo i nie wiadomo co wybrac haha :D
cvanyy

Powrót do Jaki telefon kupić ?