• Reklama

Alternatywa dla COOL1 do 800zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Alternatywa dla COOL1 do 800zł

Postprzez michal883 » 28 gru 2017, o 13:59

WItam. Zakupiłem coolpada Cool1 i jestem z niego niezadowolony. Poprzednio miałem LG G2, wydajność podobna, soft bb72 tragiczny, nie mogę się do niego przyzwyczaić.

Telefon ma jedną poważną wadę, trzeszczący mikrofon, rozmówcy mnie nie słyszą, a prowadzę firmę i jest to niedopuszczalne, głośniczek w słuchawce harczy tragicznie, muszę go wymienić.
Pomimo najmocniejszej wersji 4gb ramu 64hdd i helio x20 nie odczułem jakieś większej różnicy w działaniu pomiędzy LG G2. Wręcz wolniej chodzi internet, aparat w cool1 jest gorszy w kiepskim oświetleniu niż ten z LG, LG miało stabilizację na filmach, tutaj jest masakra...

generalnie szukam czegoś w podobie, co ma lepsze oprogramowanie, KONIECZNIE CZUJNIK NFC, pilota do TV, dobre audio, dobrego GPSa, dobry aparat, dobry zasięg i wysoką jakość rozmów, fajnie, gdyby się ekran wybudzał 2 klikiem, bo się przyzwyczaiłem do tego i jest to wygodne, tak mnie wkurza, że tego nie am w coolpadzie.

Zakupię bezposrednio w chinach w sklepie joybuy/banggood,gearbest. zmiana softu nie stanowi jakiegoś dużego problemu w cool1 dostałem jakieś chinsko angielskie badziewie bez sklepu play i wywaliłem od razu po wyjędziu z pudełka na EUI 5.8

Kasa do 800zł.

Myślałem nad xiaomi redmi note 4, ale po obejrzeniu, jak GPS odchodzi z mapy i skacze na około, nie chce xiaomi.

Nie odrzucam też telefonów znanych marek, zakup w PL daje dodatkowy atut, jak gwarancja, a dzisiejsza jakość telefonów raczej już nie jest tak dobra, jak mój sgs2, który działa przez 5 lat i nigdy nie był w serwisie...
michal883

Telefon:: sgs2
ROM: 4.1 neatroom

Reklama

Re: Alternatywa dla COOL1 do 800zł

Postprzez basswitek » 28 gru 2017, o 14:21

Cool1 ma Snapdragona 652,nie Helio x20. Najpierw wgraj nowy soft Leree i dopiero sprawdź jak ten tel działa. Soft ma znaczenie duże jeśli chodzi m.in. o oszybkość, optymalizację, aparat (różnice nawet na tej samej apce) i gps. Choć trzeszczący głośnik to chyba wada fabryczna więc reklamuj.
Na moim mi4c nie mam żadnego problemu z gps, u ojca na Redmi 3s jest perfekt gps - dokładność stabilne 3m non stop.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 18
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez michal883 » 28 gru 2017, o 16:03

Wrzuciłem soft od BB72 po polsku. TO chyba to samo, bo ma te same okienka co leree le3? czy się mylę?

Zastanawiam, sie czy warto jest zamienić cool1 na xiaomi note 4x w wersji 4gb 64gv i najmocniejszym procku?

Może znajdzie sie coś z czujnikiem NFC do 800zł w chinach o podobnych parametrach i jakości?

Najbardziej zależy mi na dobrej jakości połączeń, bo w tym nokia 6500s bije coolpada 2 stronnie.
michal883

Postprzez Flyagaric » 29 gru 2017, o 02:50

Człowieku - masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego, ok. Jednak inni forumowicze (basswitek) cię prostują - więc coś jest nie tak. Idźmy dalej - nie działa ci!! Kolega uprzejmie wspomniał, żebyś jednak wgrał LeRee, ale ty wiesz lepiej: "to samo" ... Skoro wiesz lepiej, to dlaczego pytasz???
Serio? Jakim cudem to jest to samo, skoro nazywa się inaczej, wygląda inaczej i nawet pachnie inaczej??

Sorry, że się unoszę, ale jak czytam takie rzeczy, od gościa, któremu nic nie działa, a jednak on wie lepiej od forumowiczów, którzy idą z pomocą, to tracę wiarę w ludzkość ... Jeśli faktycznie nie potrzebujesz porady, to po co się produkujesz???
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 150
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez michal883 » 31 gru 2017, o 12:24

Nie mam problemów, wgrałem ten soft i to dokładnie to samo, co bb72, po wgraniu wszystkie funkcje dokładnie te same.
Straciłem tylko czas, więc Flyagaric zamiast się unosić lepiej wniósłbyś coś konkretnego następnym razem, a nie tylko nabijał posty...

Temat do zamkniecia, telefon sprzedałem i kupiłem
oukitel k6 za tą samą kwotę jest 2x lepszy, ma mój wymarzony NFC, 6gb ramu 64 dysku, lepszy aparat, lepszy akumulator, cienkie ramki i piękny błękitny kolor, wbudowane radio FM, czego cool1 nie ma.

Jak zwykle człowiek musi znaleźć wszystko sam...
michal883

Postprzez Ironclad » 31 gru 2017, o 16:38

michal883 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Gdzie kupiłeś tego Oukitel K6 za te same pieniądze co Cool 1 i na jakiej podstawie twierdzisz, że jest 2x lepszy oraz, że ma lepsze aparaty od Cool 1?

Wysłane z mojego NX595J przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Nubia, LeEco

Postprzez jeedek » 31 gru 2017, o 16:50

Może i ma NFC ale dla mnie to żadna alternatywa dla świetnego Cool 1, procesor słabszy i aparat na 99% nie będzie miał startu.
jeedek
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: LG G6
ROM: Stock Android 8.0

Postprzez Ironclad » 31 gru 2017, o 17:45

Z tym Oukitel K6 to autor napisał dyrdymały.

Wysłane z mojego NX595J przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Nubia, LeEco

Postprzez basswitek » 31 gru 2017, o 17:54

Śmierdzi jakąś prowokacją albo ktoś przygotowuje grunt do opchnięcia Oukitela ;)
basswitek
AKTYWNY

Postprzez michal883 » 1 sty 2018, o 01:52

Nie wiem, może trafił mi się taki egzemplarz gówniany COOL1. Zakupiłem go w https://www.joybuy.com/
Generalnie ja pomimo coolpada F1 z którego jestem mega zadowolony, nie mogę tego powiedzieć o cool1 - tel dostał ojciec, a ja kupiłem LG g2 z racji na NFC. Gdyby nie rozbity ekran, to bym nie cudował.
Może oukitel okaże się słabszy niż oczekiwałem, aczkolwiek po modelu k6000 gdzie bateria wystarczała na 3-4 dni z powodzeniem nie mogę złego słowa powiedzieć, a zdjęcia też na kompie były lepsze.
Cool1 zawodzi przede wszystkim jako telefon. Kiepska jakość mikrofonu i szeleszcząca słuchawka odrzuca ten telefon na wstępie.
Do zdjęć mam lustrzankę, do filmów mam sony handycam, gdzie 50 i 100 klatek + stabilizacja obrazu robi rrobotę na 20x zoomie optycznym obraz dalej jest niezły.
Smartfon spisuje się do gpsu, rozmów, pisania maili/smsów i zastosowań firmowych, apki jak dojadę itp, fotkę fajne byłoby strzelić od czasu do czasu.

Generalnie przy cool1 nie odczułem jakieś różnicy po przesiadce się z LG g2 d802. Cóż w coolpadzie nie ma inteligentnego zaznaczania fragmentów tekstu na niektórych stronach, co mnie bardzo wkurza. jakość dźwięku na słuchawkach ejst gorsza, aparat jest gorszy niż w LG, filmy nie mają stabilizacji jak w LG i jest więcej szumów, za to cool1 nadrabia tylko lepszym zasięgiem i stabilniejszym GPSem, za to brak NFC jest odczuwalny.

Z CHIŃCZYKAMI JEST JAK SIĘ TRAFI i mowa tutaj nie o firmie, a o konkretnie wyprodukowanym egzemplarzu. Nawet recenzje są mega sprzeczne. Jeden wrzuca zdjęcia w recenzję z telefonu, są mega, drugi robi fotki i wyglądają fatalnie. W coolpadzie przy oświetleniu żarówkowym delikatnie mówiąc du*y nie urywa... zdjecia są zaszumione i nieostre. W przeciętnym oświetleniu coolpad ma problem z wyostrzeniem obiektu.
michal883

Postprzez basswitek » 1 sty 2018, o 10:39

Porównałem zdjęcia z LG G2 na gsmarena i wygląda na to że robi zdjęcia wyraźnie słabsze od Xiaomi Mi4c, który robi zbliżone do Cool1 (Cool1 nie ma na gsmarena niestety), więc ewidentnie coś jest nie tak.

Sam sprawdź (zmień skalowanie na 12mp żeby była ta sama wielkość z każdego tel.)
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?id ... hone3=7512
basswitek
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 1 sty 2018, o 13:26

Nie jest żadną tajemnicą, że jakość zdjęć na Cool 1 zależy w sporym stopniu od ROMu. Zdjęcia na ROMach powyżej .018s wyglądają zupełnie inaczej. Dlatego właśnie wszyscy wcześniej mówili o wgraniu ROMU LeRee, ale kolega dalej swoje.

Można też odblokować API3 i wgrać nowe Google Camera i robi się ciekawie, ale to już dla majsterkowiczów.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 150
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?