• Reklama

Aliexpress - sprzedający kręci i kombinuje, pomóżcie.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Aliexpress - sprzedający kręci i kombinuje, pomóżcie.

Postprzez sweetbuziak » 8 maja 2017, o 20:05

Witam wszystkich!
Potrzebuję pomocy ze strony forumowiczów, bo nie mama już żadnych pomysłów.
18 stycznia kupiłam biżuterię. Po ponad 2 mies czekania napisałam do sprzedającej, że nie otrzymałam przesyłki. 3 razy mi odpisała, że mam czekać 10 dni i jeśli przesyłka nie dojdzie to zwrócą mi gotówkę. Dziś napisała, że mam założyć spór na który jest już za późno i ona na pewno o tym wie.

- We use the China Post Ordinary Small Packet Plus , it is a semi - tracking state, can only track to country of destination, to enter the country of destination cannot be traced.Could you wait 10days ?If you still haven't received the package , we will refund you.Don't worry.

- i am so sorry that you still haven't received the package.
We'd like to refund you ~
You could open dispute , Could you choose "Personal Reasons" for the dispute's reason ?Because if you choose "'you haven't receive the package " will have bad effect for us .We are looking forward to do more business with you. If you have any question, please feel free to contact us directly. Hope you could understanding .

Nie wiem co mam jej odpisać? wydaje mi się, że po prostu nie wysłała tej przesyłki i kręci, kombinuje na zwłokę z nadzieją, że się odczepię. Na pewno wie, że na założenie sporu jest już za późno i pisze mi to wszystko na odczepnego. Stan tego zamówienia jest z automatu jako zamówienie wykończone. Czy mogę coś jeszcze zrobić? Czy na aliexpress są jakieś opinie o sprzedających, żeby ewentualnie komentarz jej wystawić? może ją jakoś postraszyć? Bardzo proszę o pomoc :)
per aspera ad astra.....
sweetbuziak

Reklama

Re: Aliexpress - sprzedający kręci i kombinuje, pomóżcie.

Postprzez tpawel » 8 maja 2017, o 20:20

Dlaczego wcześniej sporu nie zalozyles?

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 70

Postprzez sweetbuziak » 8 maja 2017, o 20:53

Jestem początkującą kupującą w chinach i nie miałam zielonego pojęcia, że tak trzeba. Mam małe doświadczenie. Zamawiałam głównie przedmioty do 20$ i nigdy nie było żadnego problemu z dostawą. Na przyszłość już będę mądrzejsza ;)
per aspera ad astra.....
sweetbuziak

Postprzez marcoos1 » 8 maja 2017, o 21:23

4 miesiące od zakupu to dość późno na spór. Zawsze jest informacja kiedy kończy się ochrona i powinnaś pilnować tego terminu i jak sprzedawca prosi by czekać to powinien przedłużyć termin ochrony
marcoos1
VIP

Pochwały: 72

Postprzez sweetbuziak » 8 maja 2017, o 21:52

Nic nie wiem o tej ochronie. Mój angielski jest marny :( może coś było gdzieś napisane ale ja nie wiem co i gdzie :( W przyszłości zwrócę na to uwagę. Co bym mogła teraz napisać sprzedającej żeby zmobilizować ją do zwrotu gotówki? może postraszyć, że wystawię negatywny komentarz (jeśli można na aliexpress). Jeśli ktoś będzie na tyle uprzejmy i napisze jakiś sensowny komentarz w j. angielskim to będę bardzo wdzięczna za pomoc,
per aspera ad astra.....
sweetbuziak

Postprzez clorox » 8 maja 2017, o 22:13

Jeżeli płaciłaś kartą to skorzystaj z chargeback. Jeżeli płaciłaś przez Przelewy24 to będziesz miała drogą nauczkę, że czasu ochrony się pilnuje.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 68

Postprzez sweetbuziak » 8 maja 2017, o 22:24

niestety płaciłam przez przelewy24 :(
per aspera ad astra.....
sweetbuziak

Postprzez clorox » 8 maja 2017, o 22:26

Kłania się lektura FAQ: faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html#p148043

PS: Jeżeli potrzebujesz pomocy w tłumaczeniu, zapytaj w tym wątku: tu-uzyskasz-pomoc-w-tlumaczeniu-t10423.html#p100028
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 68

Postprzez sweetbuziak » 8 maja 2017, o 22:45

dziękuję :)
per aspera ad astra.....
sweetbuziak

Postprzez bartazzz » 9 maja 2017, o 11:30

ewentualnie napisz czy by Ci nie zwrócili na Paypal, to jakieś pośrednie rozwiązanie
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Postprzez sweetbuziak » 9 maja 2017, o 12:01

wczoraj ponagliłam sprzedającą o zwrot gotówki i dziś otrzymam odpowiedź, którą nie za bardzo rozumiem.

Sorry give you this problem ,
1, Could you please make a new order ,
2, Click "Buy Now" and submit this order to enter the payment page, but please do not confirm the payment, just close the payment page .
3, Then this Non-payment order was created , we will do the next work -- down the price to $0.01.
4,Please pay in the end.
Then we can resend again

co powinnam dokładnie zrobić?
per aspera ad astra.....
sweetbuziak

Postprzez bartazzz » 9 maja 2017, o 12:19

oni Cie prosza żeby złożyła zamówienie ale go nie opłacała, zmniejszą Ci cenę do 0,01 $ zapłacisz i prześlą Ci jeszcze raz
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI