• Reklama

Aliexpress sklepy z wysyłką z europy

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Aliexpress sklepy z wysyłką z europy

Postprzez JackLondon » 9 gru 2016, o 13:58

mruczek66 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie odezwali się czy nie mieli żadnych sensownych propozycji? Bo Sherry jest dosyć kontaktowa i coś tam zawsze proponuje. Tak z ciekawości pytam...
JackLondon

Telefon:: Meizu m2 note

Reklama

Postprzez benzuka » 9 gru 2016, o 14:01

Mieliście jakaś dodatkową gwarancję wykupioną?

Wysłane z mojego ZTE B2015 przy użyciu Tapatalka
benzuka

Telefon:: LG

Postprzez JackLondon » 9 gru 2016, o 14:17

benzuka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie, nie miałem wykupionej gwarancji.
JackLondon

Postprzez robbel » 9 gru 2016, o 14:50

Właśnie kupiłem w AE Smartphonecenter telefon z dostawą z Niemiec z tej aukcji - przyszedł szybciutko (3 dni od zamówienia), ale na pleckach w jednym miejscu ma małe zadrapanie plus ledwo zauważalne przytarcie przy obiektywie. Czy to możliwe, że wcisnęli mi telefon refurbished lub po prostu używany? Zgłaszać to? Reklamować cały fon? Chandryczyć się? Żądać refundu?
robbel

Telefon:: Manta

Postprzez mruczek66 » 9 gru 2016, o 15:01

JackLondon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie odezwali się czy nie mieli żadnych sensownych propozycji? Bo Sherry jest dosyć kontaktowa i coś tam zawsze proponuje. Tak z ciekawości pytam...

było kilka maili , ale proponowali tylko zmianę softu (nic to nie dało). a pisał do mnie Clyde C
mruczek66
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: rmn3pro
ROM: rozwojowa

Postprzez wacie72 » 9 gru 2016, o 15:35

robbel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Duże i widoczne są te uszkodzenia ? Może powstały w trakcie produkcji telefonu ?
Często to że fon był używany można zobaczyć przy gniezdzie zasilania , tam zaraz widać ślady.

Wprawdzie tylko 4 telefony od nich kupiłem ale zawsze wszystko było OK.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Postprzez JackLondon » 9 gru 2016, o 15:48

robbel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeżeli Ci to nie przeszkadza w użytkowaniu to zawsze możesz spróbować powalczyć o częściowy refund. Pewnie parę $ uda się odzyskać.
JackLondon

Postprzez Petru23 » 16 gru 2016, o 19:20

wczoraj w nocy po 23.00 zamówiłem u AE x527 z wysyłką z DE. Czyli jakbym zamówił dziś. I również dziś dostałem smsa, że 19.12 przyjdzie do mnie paczka DHL.

Co do uszkodzonego fona... Jest jeszcze taka możliwość, ze ktoś po prostu wyjął z pudełka tuż przed wysyłką w nieznanym celu i wtedy się uszkodził. Sami nieraz sprawdzamy, co to klient sobie zamówił albo jak mamy coś nietypowego to też otwieramy i oglądamy :) Jak to mówimy - sprawdzamy czy wszystko ok zanim oddamy klientowi. Ostatnio była to jakaś wypaśna lornetka, którą trzeba było sprawdzić w boju :) oraz np. lustrzanka. No i niekiedy a to się przerysuje na stole przy wyciąganiu, albo co innego.
Petru23

Pochwały: 4
Telefon:: Cubot X17

Postprzez marcoos1 » 16 gru 2016, o 19:43

Petru23 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jacy "my"?
marcoos1
VIP

Pochwały: 82
Telefon:: samsung

Postprzez Petru23 » 16 gru 2016, o 23:41

@up
a wybacz. Napisałem to tak, że nie dziwię Ci się.
"My" czyli ja i koledzy w pracy. Nie zanudzając - przy dostawie towaru pod zp należy go sprawdzić czy nie jest np. wadliwy. Często wraz ze sprzętem IT zamawiane są różne rzeczy jak lornetki, aparaty, gogle VR itp., więc jak przychodzi coś nietypowego (jak wspomniana lornetka za kilka ładnych tysi) to raz że moim obowiązkiem jest ją sprawdzić czy jest sprawna, dwa - mając tą świadomość kto by się powstrzymał? ;)
Umowy wymagają dostarczenie towaru sprawnego, wolnego od wad itp w danym terminie i są tak skonstruowane, że w skrajnych przypadkach uszkodzona pierdoła za 200zł może generować kary 1000zł/dzień (x% dziennie wartości zamówienia) a sprowadzenie nowego sprzętu może trwać i miesiąc. Dlatego też zezwalają na odpakowanie i uruchomienie sprzętu przed dostawą w celu jego sprawdzenia. Dla dostawcy to wymóg.

I owszem, w związku z powyższym niekiedy ponosi nas ciekawość i np. ciężko sobie odmówić sprawdzenia gogli VR na TV 60" :) Puścić benchmark na PC za naście tysięcy aby sprawdzić czy nie wywali BSa przy obciążeniu GPU ale i przy okazji odpalić wymagającą grę i pograć przez chwilę. Skrajne ale i wcale nie rzadkie przypadki.
Petru23

Pochwały: 4
Telefon:: Cubot X17

Postprzez marcoos1 » 17 gru 2016, o 02:34

Tyle, że on zamawiał bez pośredników więc kto otworzył w celu sprawdzenia? Pani w okienku na poczcie?
marcoos1
VIP

Pochwały: 82
Telefon:: samsung

Postprzez ra-vau » 17 gru 2016, o 09:14

Pośrednik w postaci AE Victory shop który zamawia te telefony z fabryki/hurtowni, bo pisanie *bez pośredników* jest drobna przesada, on raczej tych telefonów nie produkuje :lol:

Robbel:
Napisz do sprzedawcy wiadomość, załącz zdjęcia i czekaj na odpowiedź. Nie otwierają odrazu dispute.
Oraz, nie zdziw się, że ktoś może podejrzewać że sam uszkodziłes telefon, jeśli nie zrobiłeś unboxingu i nie masz tego na filmie. To tak na przyszłość, zawsze nagrywać otwieranie paczek! Ja nawet wczoraj nagrywałem otwarcie ładowarki z bg za 4$ bo to nie zbity dowód, oraz brak szarpani się że sprzedawca, gdyby coś było uszkodzone, albo nawet gdyby zabrakło zawartości w przesyłce, a i takie akcje już były u co po niektórych :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić