• Reklama

Aliexpress - płatność

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Aliexpress - płatność

Postprzez Jarruss » 15 lis 2014, o 21:05

Witam wszystkich.

Szukałem sensownego działu gdzie mógłbym napisać o swoim problemie, jeśli źle trafiłem to poprosił bym moderatora o przesunięcie ;)
Przechodząc do sedna sprawy, wczoraj (tj. 14.11.14 mniej więcej o godz. 15) postępując według instrukcji na forum, zamówiłem sobie buciki - coś tam około 35$.
I tu zaczyna się problem, pieniążki przeszły, ale... nie tyle ile było napisane w aukcji. Z konta za jedną transakcje pobrało mi blisko 280zł. Czy DWA RAZY więcej, i zupełnie tego nie rozumiem... Jest ktoś, kto mógłby mi pomóc, ewentualnie gdzie i do kogo mam się z tym problemem kierować? Czy do samego aliexpress, czy może wina leży po stronie banku?

Pzdr.
Jarruss

Telefon:: Overmax

Reklama

Re: Aliexpress - płatność

Postprzez existe » 15 lis 2014, o 21:26

to sa zagadki
coraz czesciej sie pojawiaja
zaczalbym jednak od tego, by podac dokladnie link do aukcji - to na wypadek gdyby ...
ponadto pewnie chcielibysmy zobaczyc screena z twojej aukcji - czy aby na pewno kliknales 1 sztuke i czy aby nie dostawa przez feedex (czasami koszt dostawy to 200$)

Jesli zadne z powyzszych i placiles karta - to aby anulowac sa 2 opcje
- a aliexpress klikasz cancel
- w swoim banku zglaszasz cancel

ps
po swoich doswiadczeniach z bankiem(bankami), tam czesto ludzie nie rozumieja zwrotu "rozmyslime sie - chce anulowac", wiec pewnie lepiej rżnąć glupa i od razu zglosic w l a m a n i e
a n u l o w a ć proszę
:-)
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez Jarruss » 15 lis 2014, o 21:54

Dzięki za odpowiedź @existe

Screen z aukcji:

Obrazek

Jak widać "Free Shipping" więc dodatkowych opłat nie powinno być :D

//EDIT:

Ewentualnie podrzucam link do aukcji

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Jarruss

Postprzez marx » 16 lis 2014, o 01:12

a jaki to bank?
Najlepiej stosować się do poradników z forum, np jak płacić na aliexpress , wtedy przelewasz na karte $ tyle dolarów na ile planujesz płatność, nic wtedy ci więcej nie zejdzie bo i z czego.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez existe » 16 lis 2014, o 09:33

no tu wszystko wyglada ok
i masz tylko 1 order ?
platnosc juz zweryfikowana -

jesli to sa 2 identyczne tranzakcje na koncie i zadna sama sie nie wygasi z blokady to problem
sam nie wiem czy czekac te 3 dni czy samo sie wyjasni czy juz dzialac
ale do banku chyba trzeba zadzwonic i dowiedziec sie co sie sklada na te kwote
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez ra-vau » 16 lis 2014, o 10:26

Jak wejdziesz w szczegóły przelewów, w swoim banku, to sa to dwie rozne akcje, z roznymi numerami?

No i jak powyżej... kupujesz towar za 40$, przelej na konto 42... kupujesz telefon za 200.... trzymaj na koncie 202.... ;) jest to banalne zabezpieczenie. 8-)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez Jarruss » 16 lis 2014, o 14:16

Wiem, że to banalne, ale jakoś nie widziałem, żeby ludzie mieli problemy z tym serwisem, więc wydawało mi się, że nie ma powodu się martwić. A jednak... :D

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I w tym problem, że w moim banku nie ma żadnych przelewów. Wygląda mi na to, że zablokowali środki na tyle i tyle, ale nie zostały one jeszcze przelane z mojego banku (przynajmniej ja to tak rozumiem)

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na koncie w aliexpress mam tylko jedną transakcję, a ściągnęło mi kasę dwa razy.

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Inteligo.
Jarruss

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI