• Reklama

Aliexpres finisz sporu - proszę o pomoc

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Aliexpres finisz sporu - proszę o pomoc

Postprzez Tomasz72 » 8 sty 2018, o 18:04

witam
kupiłem na aliexpress zegarek. niezgodny z opisem, bubel ogólnie. PRzekonywałem o tym fakcie sprzedawce, w końcu przyznał mi racje.... i skończył się odzywać. Trwało to tyle że aliexpres zajął się sprawą i "sędzia" aliexpresu zarządał odemnie kolejnego filmu na którym widać co jest nieteges. No więc już im chce napisać że wszystko wyjaśniłem juz parę razy, patrze a tu wygląda że sprzedawca zaakceptował moje warunki. zdębiałem. boję się kliknąć żeby nie zepsuć czegoś. pomóżcie co mam zrobić.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/c554fc3920ffa169
czy mam kliknąć pomarańczowy accept, aby zakończyć spór z korzyscią dla mnie?
Dzięki
Tomasz72

Telefon:: samsung
ROM: 4,4,4

Reklama

Re: Aliexpres finisz sporu - proszę o pomoc

Postprzez Herezja » 8 sty 2018, o 18:10

Ogólnie jeśli uzyskałeś od sprzedawcy to co oczekiwałeś to skąd wątpliwości?

Swoją drogą. Nie chcesz zwracać bubla i nie chcesz aby sprzedawca zwrócił Ci pieniądze za ten bubel (No Return & No Refund)?
Herezja
VIP

Pochwały: 34
Telefon:: Nomu s10

Postprzez Tomasz72 » 8 sty 2018, o 18:45

chwila.
teraz pytam czy mam kliknąć (na załączonym obrazku) przycisk accept i czy wtedy sprzedawca odda kase
Tomasz

Ps.
Sprzedawca w reklamie pisał ze zegarek ma pewne funkcje, których w rzeczywistości nie posiada. Zgodził się ze tak jest, poprawił opis w innych ogłoszeniach. Więc ja mam płacić za przesyłkę zwrotną, bo on podał nieprawdziwe informacje? Niema mowy. (a chciałbyś zegarek z budzikiem, którego budzik można ustawić, ale nie można włączyć ani wyłączyć?)
Tomasz72

ROM: 4,4,4

Postprzez akir » 8 sty 2018, o 18:54

Nie odda ci kasy, masz przecież napisane

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: huwawei

Postprzez Flyagaric » 8 sty 2018, o 19:19

Alixpress zaproponowało "no return & no refund" i to ich warunki zaakceptował sprzedawca, a nie twoje. Sprzedawca zaproponował to samo, więc nie wiem skąd wziąłeś, że przyjął twoje warunki.
Jak to klepniesz, to dostaniesz wielki nic, ani nie musisz go zwracać. Ali uznało, że wszystko jest ok.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 131
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez marcoos1 » 8 sty 2018, o 19:55

Nie dogadaliście się ze sprzedawcą co do rozstrzygnięcia.
Wkroczył mediator i na podstawie dostarczonych mu dowodów itd zaproponował: "no return & no refund". Sprzedawca zgodził się na takie rozwiązanie (zaproponowane przez mediatora). Teraz czekają na ciebie. Propozycja rozważana to ta zaproponowana przez mediatora. Jak ją zaakceptujesz to już wiesz co dostaniesz. Jak nie zaakceptujesz to musisz się lepiej postarać, bo na podstawie pokazanych dowodów dwie osoby są zdania, że nie dobrym wyjściem jest "no return & no refund".
marcoos1
VIP

Pochwały: 82

Postprzez Herezja » 8 sty 2018, o 21:05

Osobiście kilka razy już spór miałem z sprzedawcą. Najczęściej o to, że nie wysyłali przesyłki lub przesyłka już dawno powinna dotrzeć a jej nadal nie ma.
W obu przypadkach produkt jednak docierał ale grubo po czasie przewidzianym na dostarczenie.
Dodatkowo dwa razy miałem tak jak autor wątku coś niezgodnego ze specyfikacją.
Wszystkie spory wygrałem. Sprzedawcy praktycznie we wszystkich sporach "grabili do siebie" a aliexpress stawało i tak po mojej stronie i np zwracało całą kwotę lub raz 50% (zaproponowane przeze mnie).
Nic nie tracisz jeśli eskalujesz spór wyżej a im więcej kupujesz i im więcej masz pozytywnych opinii tym łatwiej "coś ugrać" ];)))
Herezja
VIP

Pochwały: 34
Telefon:: Nomu s10

Postprzez Flyagaric » 9 sty 2018, o 11:53

Prawda jest taka, że dużo zależy na jakiego mediatora się trafi. Czasem się trafia taki, że ledwo ogarnia angielski i nasze szanse maleją, bo widać, że gość nie wie o czym mówimy. Innym razem trafi się taki, że przyzna nam rację nawet jak słabo udokumentujesz spór. Niestety, ale bywa różnie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 131
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez zawel » 9 sty 2018, o 12:53

Kiedyś generalnie było łatwiej wygrać spór, teraz w zasadzie standardowo pojawia się opcja z ,,no return & no refund'' i prośbą o film nawet jeżeli wcześniej się załączało zdjęcia.
@Tomasz72
Zrób to co napisali czyli nagraj _wyraźny_ film na którym wyraźnie pokażesz i ew. powiesz co jest nie tak.
zawel
VIP

Pochwały: 53
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: Resurrection Remix O

Postprzez marcoos1 » 9 sty 2018, o 19:50

I nigdy nie uzywaj skomplikowanych słów. Ja staram się pisać tak by osoba z podstawówki mnie zrozumiała. Zdania pojedyncze złożone, bez skrótów. Opisuję krok po kroku, najlepiej wypunktować by było chronologicznie.
Ktoś chce pokazać jaki jest elokwentny a potem druga strona nie kapuje o co mu chodzi.
marcoos1
VIP

Pochwały: 82

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić