• Reklama

Alarm domowy

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Alarm domowy

Postprzez lukass » 12 lut 2016, o 18:54

Witam, kupował ktoś alarm domowy z Chin? Chodzi mi np o coś takiego:
Kod: Zaznacz cały
http://www.aliexpress.com/item/DHL-Free-Shipping-Wholesale-Wireless-433MHZ-GSM-SMS-Home-Burglar-Security-Alarm-System-Detector-Sensor-Kit/32224222808.html

Nie chodzi mi o jakiś nie wiadomo jaki alarm. Tylko do małego starego domu, gdzie nie ma żadnych wartościowych rzeczy, ale dla samego zabezpieczenia.

Druga sprawa to jak z cłem i podatkiem przy ściąganiu takich typu rzeczy?

Pozdrawiam.
lukass

Reklama

Re: Alarm domowy

Postprzez jan1994 » 12 lut 2016, o 20:25

Moim zdaniem nie warto. W naszym kraju jest kilka firm, które produkują alarmy dobrej jakości w podobnych cenach. Myślę, że trochę znam się na tym - od kilku lat zajmuję się zabezpieczeniem budynków. Co do cła to się nie orientuję, ale VAT 23% jak najbardziej obowiązuje.
jan1994

Pochwały: 8

Postprzez krisb10 » 14 lut 2016, o 22:19

Z powiadomienie GSM nic tańszego nie znajdziesz. Lepsze firmy typu SATEL z powiadomieniem to inna półka cenowa. Zwróć uwagę, że podtrzymanie to tylko mała bateria wewnętrzna.
krisb10

Postprzez sygnet » 16 lut 2016, o 12:07

Polecam Satel Micra z czujkami bezprzewodowymi. W Polsce kupisz w dobrej cenie.
Mam i polecam, bardzo łatwy w montażu i konfiguracji.
sygnet

Postprzez Gravis » 16 lut 2016, o 13:00

Możesz coś więcej na temat tego Satel Micra napisać? Gdzie go dostać i czy jest trudny w konfiguracji? Co oprócz niego potrzeba do zabezpieczenia domku jednorodzinnego?
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 27

Postprzez BlueMan » 16 lut 2016, o 13:30

http://allegro.pl/alarm-bezprzewodowy-d ... 47298.html myślałem że droższe takie zestawy są.

Ciekawe ile czasu ma się na wprowadzenie prawidłowego kodu (na klawiaturze). Bo jak relatywnie długo (30 sec), to złodziej wchodzi, znajduje skrzynkę (pewnie większośc osób w kotłowni ją będzie miało), otwiera ją, odcina całkowicie zasilanie centrali i tyle :)
Polska w Chinach, Chiny w Polsce.
BlueMan

Postprzez jan1994 » 16 lut 2016, o 13:39

BlueMan napisał(a):Ciekawe ile czasu ma się na wprowadzenie prawidłowego kodu (na klawiaturze). Bo jak relatywnie długo (30 sec), to złodziej wchodzi, znajduje skrzynkę (pewnie większośc osób w kotłowni ją będzie miało), otwiera ją, odcina całkowicie zasilanie centrali i tyle :)

Takie ustawienia w tej centrali są programowalne. Możesz również wprowadzić opóźnienie np. za pomocą pilota.
jan1994

Postprzez BlueMan » 16 lut 2016, o 13:42

Opóźnienie z pilota? Tzn?
Polska w Chinach, Chiny w Polsce.
BlueMan

Postprzez jan1994 » 16 lut 2016, o 13:56

jan1994

Postprzez robercik » 16 lut 2016, o 23:54

W Polsce masz nie tylko Satela - najpopularniejszy, ale też np.:
Ropam https://www.ropam.com.pl/pl/ - bardzo dobry serwis, zawsze odpowiadają - naprawdę się starają,
Genevo http://www.genevo.pl/ - podobno bo nie testowałem, w rękach nie miałem. Sprzedawcy, który ma w sprzedaży całą trójkę, coś takiego mi napisał, a też pytałem o mały system:

Genevo to firma, którą stworzyli inżynierowie z Satela. Szef pracował w Satelu ponad 10 lat, wprowadzał nowości na rynek m.in. Integry i Versy. Nie mogli ulepszać central w tym kierunku, w którym chcieli więc odeszli 2 lata temu i stworzyli własny system. Chcieli wprowadzić niedrogą centralę na zasadzie Versa-10 z GSM. Niestety Satel wolał rozwiązanie centrala + moduł GSM (póki się sprzedaje, to stwierdzili po co zmiany). Tak powstałą PRiMA. Wymiar płyty jak Versa-10, kable do programowania te same, złącza antenowe GSM także SMA. Tak zrobiona, aby można było łatwo zamieniać centralki wzajemnie i aby instalator nie musiał kupować kolejnego kabla do programowania. Poza tym sporo rzeczy uprościli podczas procedury instalacji, więc komuś kto zna systemy Satela będzie duuużo łatwiej ustawić centralki Genevo i nie trzeba się ich uczyć.

Kilka ciekawych opcji, które bardzo mi się podobają:
-wbudowane powiadomienie i sterowanie GSM
-obsługa kart pre-paid i klient informowany jest o niskim stanie konta (limit od jakiej kwoty powiadamia jest ustawiany), można doładować kartę przez wpisanie kodu uzupełniającego (doładowanie kupione w sklepie), można także sprawdzić ważność konta
-szczegółowe powiadomienie SMS + dzwonienie, szczegółowo powiadamia z której czujki naruszenie, jak intruz naruszy 4 czujki to info o 4 naruszeniach
-banalne ustawienie powiadomienia, po prostu zaznacza się, że ma być, komunikaty są gotowe i nic nie trzeba wklepywać, do powiadomienia wpiszą się komunikaty o nazwach wejść, które zostaną wprowadzone np. jak wejście nr 1 będzie nazywało się "garaż" to w powiadomieniu będzie komunikat że alarm z czujki GARAŻ
-aplikacja na Androida, ładna i przejrzysta
-zdalne programowanie
-ustawianie parametrów na zasadzie opcji: to chcę, tego nie itd.
-plus pełno użytecznych i przydatnych dodatków, bardzo łatwa obsługa, fajne wybory trybów czuwania, czas na manipulatorze bierze z GSM, nie trzeba nic ustawiać, przestawiać - wszystko maksymalnie uproszczone
-duuuuuuużo wygodniejszy i czytelniejszy manipulator, który ma klawisze szybkiego sterowania po boku wyświetlacza
-ikony na wyświetlaczu LCD

Trzeba by sprawdzić u źródła i popytać jeszcze specjalistów - jeżeli prosty i łatwy to może i by się nadał?

Znajomy składał system (pomagałem wybrać sprzęt) i miało być prosto i łatwo, a skończyło się na Satel Integra 64.
robercik

Pochwały: 3

Postprzez jan1994 » 17 lut 2016, o 00:00

@robercik dodałbym do tego co napisałeś jeszcze: http://elmes.pl/ :lol:
jan1994

Postprzez robercik » 17 lut 2016, o 00:15

@jan nawet o nich nie słyszałem :shock:
No to kolega dostał 4 systemy do wyboru, (tego chińskiego nie liczę) w tym momencie ma o 3 za dużo :mrgreen:

IMHO ja bym nie dawał pilota do włączenia opóźnienia, a bardziej bym się starał aby zabezpieczyć skrzynkę wyłącznikami sabotażowymi, skrzynkę zamontować poza wzrokiem gości (ukryć) i powiesić w pomieszczeniu ze skrzynką czujkę z wyzwalaniem natychmiastowym.
robercik

Pochwały: 3

Następna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić