• Reklama

zwrot pieniedzy z aliexpress do innego sprzedawcy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

zwrot pieniedzy z aliexpress do innego sprzedawcy

Postprzez artur12006 » 10 lut 2014, o 21:09

Witam,
Mam taki problem zamówiłem lenovo a820 w styczniu. No wiadomo nowy rok i tak dalej. Pytam się teraz chińczyka kiedy wyśle tel. a on mi odpowiada że mam zgłosić się do aliepressu o zwrot kasy. Rozumie że nie ma tego tel. a chce i tak go kupić, u innego sprzedawcy.
Moje pytanie jest : czy da się tak zrobić aby aliexpress przelał pieniądze nie do mnie tylko do innego sprzedawcy? i moje drugie pytanie jak wysyłałem pieniądze z mbanku przelewem (25zł mi wzięli) to jak by już musiał aliexpress mi zwrócić kasę to znowu pobiorą mi 25zł za przelew zwrotny?
Dzięki za odpowiedz
artur12006

Telefon:: lenovo a820

Reklama

Re: zwrot pieniedzy z aliexpress do innego sprzedawcy

Postprzez drago68 » 10 lut 2014, o 21:17

Nie da się przelać tych pieniążków do innego sprzedawcy za zakup na aliexpress.
Otwieraj spór i pełny zwrot.
Stracisz znowu na przewalutowaniu, a czy zapłacisz za zwrot, to popytaj mBank.
Może się okazać, że aliexpress pobierze sobie prowizję od przelewu na Twoje konto...???
Podaj linka do tego sprzedawcy.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez artur12006 » 10 lut 2014, o 21:33

Nazywa się "China Store Online" link do aukcji
http://www.aliexpress.com/store/816591
artur12006

Postprzez marx » 10 lut 2014, o 23:27

czytajcie poradniki przed zakupami bo później sie takie kosztowne niespodzianki zdarzają .
jak-placic-na-aliexpress-t2154.html
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez artur12006 » 11 lut 2014, o 00:22

Moim zdaniem przelewy są bezpieczniejsze niż wysłanie danych kartą. A poza tym w teorii zależało mi na czasie a zanim bym dostał kartę . A z tego co widzę to musiałem mieć akurat pecha do tego chińczyka bo z telefonami lenowo a820 nie było problemów.
P.s czytałem poradnik ale dla jednej transakcji nie chciałem zamawiać karty. dodatkowo jeszcze nie wiadomo czy mnie obciążą przelewem zwrotnym.
artur12006

Postprzez marx » 11 lut 2014, o 00:35

oczywiście że bezpieczniejsze, ale kosztują od 30 do 90 zł, zależy od banku.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI