• Reklama

Zwrot pieniędzy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zwrot pieniędzy

Postprzez julk1 » 25 wrz 2014, o 10:38

Witam wszystkich.
Pierwsza moja transakcja na Aliexpress zakończyła się niepowodzeniem. Wpierw zamówiłem towar, ale sprzedawca napisał, że takiego nie ma choć widniał na jego stronie. Chciał, abym wybrał cos innego. Nie zgodziłem się i zażądałem zwrotu pieniędzy. Sprzedawca nic nie odpowiedział, a po kilku dniach napisał, że wysłał mi podobny towar i podał numer przesyłki. Przez 2 tygodnie numer ten nie był widoczny w sieci i poprosiłem sprzedawcę, aby podał mi prawdziwy numer. Odpowiedział po tygodniu, że paczka musiała zaginąć :mrgreen: i abym rozpoczął proces zwrotu pieniędzy. Jednak mam pewiem problem. Jest tam napisane, że każdy zwrot pieniędzy kosztuje 15$. Jest to duża suma, skoro towar kosztował ok. 70$. Czy tą opłatę można jakoś obejść?
julk1

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Zwrot pieniędzy

Postprzez drago68 » 25 wrz 2014, o 10:42

Zakładasz spór i pełny zwrot kasy. Jak płaciłeś kartą, to pieniążki wrócą na konto gdzie jest podpięta karta.
Jak płaciłeś w PLN to będziesz trochę stratny na przewalutowaniu, jak w USD to tyle samo wrócą ile zapłaciłeś.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Odp: Zwrot pieniędzy

Postprzez dytruff » 25 wrz 2014, o 10:43

Gdzie tak pisze. Podaj źródło. Generalnie jest to nieprawda.

Wysyłane z mojego ZTE V975 za pomocą Tapatalk 2
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez hellhammer » 25 wrz 2014, o 10:48

julk1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gdzie Ty wyczytales ze 15$ zwrot?
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez sonic » 25 wrz 2014, o 12:10

Nigdzie nie spotkałem się z zapisem o 15$. Wielokrotnie otwieralem spory, kilkukrotnie otrzymywałem zwrot pełnej kwoty, placilem karta dolarową wiec nie tracilem na tym ani centa.
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez julk1 » 26 wrz 2014, o 00:10

Jest zakładka "open dispute", po otwarciu której trzeba odpowiedzieć na 2 pytania dotyczące zwrotu pieniędzy, a na samym dole tuz przed "submit" jest "Set up Refund Account '. Gdy w to wchodzimy jest informacja, że za każdy zwrot pobierają 15$.
julk1

Postprzez drago68 » 26 wrz 2014, o 00:28

Sprawdziłem to co napisałeś i próbowałem otworzyć spór i nie mam czegoś takiego.
drago68
VIP

Postprzez julk1 » 26 wrz 2014, o 01:25

A ja po naciśnięciu "Set up Refund Account" mam komunikat o następującej treści:
Please add your bank account to get your refund money. Every refund will cost $15 for transfer fee.
julk1

Postprzez existe » 26 wrz 2014, o 01:31

julk1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

to musi byc jakis indywidualny przekret sprzedajacego !
ignoruj to - tak jakbys tego nie widzial
- nie wiem w czym przeszkoda - ale zapewne da sie normalnie domagac pelnego zwrotu
dokonywalem juz wielu reklamacji/zwrotow (okolo 5-6) i nigdy nie spotkalem sie z taka praktyka, mysle wrecz, ze w procesie reklamacji mozna podniesc, ze sprzedawca to oszust bo jw
hmm - chyba, ze moze placiles nie przez karte - ale np przelew czy jakas inna NIEstandardowa forma ?
BO wowczas zgodze sie z taka praktyka ! za luksus sie placi psze Pana !

Faktem jest, ze aliex po otrzymaniu towaru - zada wyslania go (zwrotu) na koszt kupujacego, co moze denerwowac kupujacych, ale musza sie z tym pogodzic - i koszt tego zwrotu bywa w tych graniacach - ale to nie ma nic do temeatu
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez julk1 » 26 wrz 2014, o 10:16

Niestety dokonywałem przelewu, ale nie sądze aby to był decydujący czynnik. Przecież jak zażądałem zwrotu pieniędzy, to automat, który redaguje komunikat, nie wiedział, że dokonywałem przelewu a nie np. płaciłem kartą.
julk1

Postprzez drago68 » 26 wrz 2014, o 10:34

Przy przelewie może tak być. Przeważnie wszyscy płacą kartą
drago68
VIP

Postprzez zzibi2 » 26 wrz 2014, o 13:25

To jest pewnie koszt przelewu bankowego, jakbyś płacił karta to zwrot za free.
zzibi2

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo A820
ROM: Lambda 2.4.1

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI