• Reklama

Zwrot pieniędzy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zwrot pieniędzy

Postprzez sonic » 29 wrz 2014, o 15:33

Dlatego nie płaci się przelewem za transakcje międzynarodowe, jest to najdroższa z możliwych opcji :/
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Reklama

Postprzez existe » 29 wrz 2014, o 17:27

Mysle ze powyzsze wyjasnione -
dzisiaj u mnie wystapil problem ze zwrotem pieniedzy - zapytam wiec czy ktos mial zblizona sytacje:

prawie miesiac trwal zalozony spor na ali, w ktorym domagalem sie zwrotu pieniedzy. Dzisiaj wreszcie zobaczylem "dispute finished" i pelna kwota do zwrotu.
tymczasem dostalem maila od sprzedawcy, ze on zwroci mi tylko jakies 70% (pelna kwota generalnie jest mala 24$)
dotad myslalem, ze to aliexpress trzyma kase, czyli przy ich decyzji jako arbitra sporu, ze pelny zwrot, to pelny zwrot
stwierdzenie sprzedawcy - jakby zachwialo moja pewnosc ? jak sadzicie - blefuje - czy jest to mozliwe ze to on mi zwraca i moze probowac zwrocic mi mnie ?
jesli nie mieliscie podobnej sytuacji - to pewnie odpowiedz bede znal za jakies 2 tygodnie :-) ech to czekanie -)

odp:
ok juz chyba moge odpowiedziec, rozpoczal sie full refund pelnej kwoty, a powyzsze od sprzedawcy bylo pewnie proba uratowania paru $ - ze moze sie zgodze na mniej
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez existe » 29 wrz 2014, o 19:36

Przy okazji moze opisze te moja historie, byc moze komus przyda sie ta marna :-) opowiesc - jako wsparcie przy konfliktach ze sprzedawca (ponad 500 pozytywow, wiec nie byle co)

Znalazlem aukcje, ktora mnie zainteresowala, bylo to samochodowe lusterko z wbudowana kamera - rejestrator video jazdy. Cena bardzo niska 25$ i wielokrotnie w opisie pojawialo sie ze jest to kamera 1080P, zarowno w naglowku aukcji, jak i wiele razy w opisie.
Od poczatku nie dawalem wiary w jakosc, ale postanowilem zaryzykowac, kwota nie powalala nawet jesli strace wszystko, a opis zachecal nowoscia.
Otrzymany produkt byl oczywiscie marnej jakosci, na nagraniach video nie dawalo sie nawet odczytac duzych tablic reklamowych przy drodze, nie wspominajac o szczegolach. Oczywiscie auto bylo podobne do auta, no ale ... nie lubie ogladac takich marnej jakosci filmow - zakladam, ze nawet te 720P bylo przesadzone.
Na dodatek, ku mojej uciesze na pudelku produktu - wyraznie bylo zaznaczone car comcorder 720P.
Zaczal sie trwajacy rowno miesiac proces dispute:
- zaczalem spokojnie - chyba cos pomyliles, w opisie jest 1080P, a na otrzymanym pudelku mam 720P
- och przepraszam, to zwykla pomylka w opisie aukcji, chyba nie sadzisz ze w tej cenie mozna kupic cos wartosciowego :-) sorki
w odpowiedzi natychmiast zalozylem dispute - full refound z powodu otrzymania niezamowionego towaru
- reakcja sprzedawcy - dam ci 5$
- moja reakcja - escalate
Gdzies tak chyba dopiero po ok 20 dniach sprawa trafila do arbitrazu ali, ktore po tygodniu zaproponowalo mi 60% refound lub odeslanie towaru i wowczas 100% refound
W odpowiedzi dowodzilem, ze cena przesylki niezamowionego przeze mnie towaru - lub towaru o parametrach 2 x gorszych od zaplaconych, jest zbyt wysoka i prawie rowna calej kwocie, ale jesli sprzedawca zaplaci za transport to jak towar zwracam bez dyskusji, ew zgodzam sie na 80% refound po ktorej i tak bede oszukany bo de fakto zaplace za cos co mi nie jest potrzebne
Efekt po kilku dniach:
pelny zwrot wplaconej kwoty bez odsylania towaru (strace pare zl na roznicy kursow)

Opisalem to - by zachecic do skladania dispute w przypadkach otrzymania marnej jakosci produktow, Praktyka nagminna jest podawanie nieprawdy w opisach aukcji jak i w naglowku. Jest duza wg mnie szansa na odzyskanie jesli nie wszystkiego - to sporej czesci kasy.
Tu dodatkowa rada:
po zakonczeniu aukcji - sprzedawca nie moze juz zmienic opisu zakonczonej aukcji ALE moze zminic jej subject !
W moim przypadku po zalozeniu dispute - sprzedawca pozmienial wszystko, na szczescie zachowal sie falszywy opis z zakonczonej aukcji, w ktorej wilokroc bylo o jakosci 1080P, ale jesli cos kupujecie, a istotne parametry sa tylko w subject - to robic screnshot i zachowac.
existe
existe
VIP

Postprzez majkel_94 » 30 wrz 2014, o 10:19

Przeciez w ali jest taki mechanizm, ze po zakupie na liscie zamowien jak klikniesz przedmiot to masz kopie strony z momentu zakupu ;)
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez existe » 30 wrz 2014, o 11:03

majkel_94 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

czytaj uwaznie - opis aukcji zachowany - subject - nie
w moim przypadku sprzedawca zmienil subject w momencie zalozenia dispute
existe
existe
VIP

Postprzez radeon_231 » 1 paź 2014, o 12:18

Witam wszystkich 26 sierpnia kupiłem wyświetlacz do telefonu za 42$ i od razu zapłaciłem. Po 10 dniach kiedy tracking się nie pojawił spytałem się sprzedawcy co z moją wysyłką, a on na to że nie mają na stanie tego wyświetlacza i że nie będą mieli ( bezczelność nie zna granic) Powiedziałem, że anuluje zamówienie i chinczyk anulował. Rozpoczął się proces refundacji i zakończył 5 września. W opisie refundacji jest napisane: "Usually, you will receive your refund within 7-15 working days after “Refund Completed”. If there is a delay, please check with your issuing bank. " Minęło już co najmniej 20 roboczych dni i pieniędzy jak nie było tak nie ma. Napisałem do nich kilka dni temu co z moim zwrotem, do tej pory nie mam odpowiedzi. Czy to normalne, co mogę teraz zrobić?
radeon_231

Postprzez existe » 1 paź 2014, o 12:58

radeon_231 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

moze masz juz forse na koncie - tylko masz ich duzo i niewidzisz ?
zobacz z data zaplaty
ponadto w opcji "financial" co masz w statusie "refound information"?
existe
existe
VIP

Postprzez radeon_231 » 1 paź 2014, o 13:02

Nie mam konto sprawdzam kilka razy dziennie :)
W statusie mam refound completed z datą 5 września
radeon_231

Postprzez existe » 1 paź 2014, o 13:12

i pod data 25 +/- 2 sierpnia nie pojawila sie wplata/zwrot ?
jesli to prawda - to musisz pisac reklamacje

http://www.aliexpress.com/help/newContactUs.htm
existe
existe
VIP

Postprzez radeon_231 » 1 paź 2014, o 13:28

Kilka dni temu do nich napisałem i mi nie odpowiedzieli
radeon_231

Postprzez existe » 1 paź 2014, o 19:59

radeon_231 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

i masz problem psychiczny aby poczekac tydzien na odpowiedz ?
existe
existe
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI