• Reklama

Zwrot pieniedzy aliexpress - zmiana konta

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zwrot pieniedzy aliexpress - zmiana konta

Postprzez max-consoles » 16 wrz 2015, o 11:51

Witam, zakupiłem na Ali telefon, przyszedł z defektem, założyłem dispute, sprzedawca zaakceptował - czeka mnie zwrot pieniedzy - tu ok.
Tylko że płaciłem kartą pre-apidową USD z limitem, limit na karcie na ten rok już się skończył - jeśli zrobię na tą kartę przelew np. z walutomatu - przelew odbija.
Czy gdzieś w aliexpres można zmienić nr.konta żeby pieniążki przyszły na inne konto ?
max-consoles

Telefon:: lg

Reklama

Re: Zwrot pieniedzy aliexpress - zmiana konta

Postprzez marcoos1 » 16 wrz 2015, o 12:23

Limit przychodów? Dziwne. Jaka to karta (tzn z jakiego serwisu/banku/kantoru)?
A nie da się zmienić limitów u wydawcy?
marcoos1
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: samsung

Postprzez yusuf » 16 wrz 2015, o 12:31

A nie lepiej się skontaktować z wystawcą karty i zapytać, co w takiej sprawie zrobić. Dość osobliwy przypadek, tym bardziej, że chyba zwrot na kartę nie jest traktowany jak zwykły przelew.
yusuf

Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Postprzez max-consoles » 16 wrz 2015, o 12:47

Karta prepaid - walutowa USD z BZWBK, screen:
Limit jest na 3.500k USD i nie mozna zmienic.

Obrazek

Już parę przelewów szło na tą kartę po przekroczeniu limitu i każdy był odbijany.
Ten z aliexpress gdzie odbije ? Gdzieś w Ali można to sprawdzić / jakis balans konta ?
Tą kartę mam automatycznie zapisaną w Ali, można gdzieś ją zmienic, bo teraz jak chcę płacić - muszę wpisywać za każdym razem dane z karty ręcznie.
max-consoles

Telefon:: lg

Postprzez fake4r » 16 wrz 2015, o 12:52

Jak karta jest przypisana do Twojego konta (Nie wiem nie interesowałem się nigdy kartami pre paid) to nie powinno być problemu.
Ja np. miałem taką sytuację że płaciłem kartą USD w t-mobile i kartę mi zablokowano z powodu bezpieczeństwa, i zamówiłem kolejną kartę, a na konto przyszedł mi też refund z okresu gdy płaciłem jeszcze tą starą kartą a obecnie zablokowaną. Najlepiej zapytaj w BZWBK i będziesz miał wszystko jasne wtedy.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Flyagaric » 16 wrz 2015, o 13:10

Myslę, że najprościej będzie zadzwonic na infolinię banku i opisac im sytuację.
Nie ma gwarancji, że trafisz na osobę kompetentną, ale może tez być tak, że twój problem nie jest dla nich nowy i podadzą rozwiązanie od ręki.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez marx » 17 wrz 2015, o 07:45

Ogólnie prepaydy walutowe maja mase ograniczeń i sa drogie, ukryte koszty za wiele czynności, jak np rozładowanie karty.
Gdybys stosował się do tego poradnika to byś nie miał tych problemów i płacił taniej jak-placic-na-aliexpress-t2154.html
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI