• Reklama

Zwrot paczki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zwrot paczki

Postprzez swistaszek » 8 sie 2014, o 09:09

Witam, mam nietypowy problem. Kupiłem telefon na AliExpress, okazał się wadliwy, więc odesłałem go do sprzedawcy. Pieniądze odzyskałem, ale niedawno przyszło do mnie awizo, że ta paczka wróciła do Polski. Zostały na nią naliczone opłaty celne ok 90 zł. Czy mogę teraz nie odebrać tej paczki i nie mieć z tego powodu żadnych konsekwencji sądowo-prawnych, czy muszę ją odebrać?
swistaszek

Telefon:: Lumia 920

Reklama

Re: Zwrot paczki

Postprzez Robbo » 8 sie 2014, o 09:54

Paczka jest przecież Twoja, Ty ją wysłałeś... Odbierz i zostaw sobie telefon może ktoś od Ciebie go kupi żeby odzyskać kasę.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez Jacuss » 8 sie 2014, o 10:18

A jaki to telefon i co powoduje, że jest wadliwy?
Jacuss
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: ASUS Zenfone 5 2/16

Postprzez benggun » 8 sie 2014, o 10:30

swistaszek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

możesz odmówić przyjęcia paczki, nic Ci nie zrobią... zostaną z paczką którą będą sobie mobili w d* wsadzić
Poza tym na jakiej zasadzie naliczyli Ci cło?? Jak rozumiem, Ty jesteś nadawcą i paczka wraca do Ciebie niedostarczona. Napisz dokładnie co przysłał Ci UC w liście...
benggun

Pochwały: 1
Telefon:: ZTE V970
ROM: BRUNO

Postprzez basa » 8 sie 2014, o 10:32

I na jakiej podstawie naliczyli ci opłaty celne skoro nie znali jej wartości ? Moze te 90 zł to opłata / koszty zwrotu ?
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez swistaszek » 8 sie 2014, o 10:44

Telefon to HDC SV S5 I9600 (klon s5), wadą był odwrócony obraz ( http://imgur.com/UcUcs2v )

Listu z UC nie dostałem. Może to jakieś opłaty pocztowe czy coś, pani na poczcie za bardzo nie ogarniała. Może być jak @basa napisał, że to są koszty zwrotu.
swistaszek

Postprzez existe » 8 sie 2014, o 11:10

jesli to na poczcie - to mozesz ogladnac paczke - poprosic o okazanie
jesli to jest twoja paczka - to odmowisz przyjecia - bo wiesz co jest w srodku - a jak piszesz nie chcesz tego za owe 90 zl
a jesli to nie jest twoja paczka - to - hmm zaczyna sie zagadka :-) do przemyslen wlasnych i wowczas warto napisac do sprzedawcy czy sprezentowal ci fon za prawie darmo co jest mozliwe - choc nie wiemy o jaki fon chodzi (bo cos takiego mnie sie zdarzylo jakies 2 lata temu - z marnym co prawda fonem za ok 60$ - ale jednak i ja nic nie placilem dodatkowo)
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez swistaszek » 8 sie 2014, o 11:20

Tak, to jest moja paczka. Na paczce była nalepka "odbiorca nie odebrał w terminie" czy jakoś tak
swistaszek

Postprzez benggun » 8 sie 2014, o 11:39

jeśli jakieś koszty zwrotu, to możesz śmiało ich olać jeśli nie chcesz wydawać kasy.
Na twoim miejscu wyjaśniłbym ze sprzedawcą o co właściwie chodzi... jeśli sprzedawca nie chce paczki, zapłaciłbym te 90 pln i bawił się w naprawę :) btw. jak rozumiem tylko obraz aparatu jest odwrócony? jeśli tak, to może się to okazać jakąś błahostką typu problem z firmware :D
benggun

Pochwały: 1
Telefon:: ZTE V970
ROM: BRUNO

Postprzez Jacuss » 8 sie 2014, o 11:50

Odbierz go i kupie od Ciebie za te 90 zł :D
Jacuss
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: ASUS Zenfone 5 2/16

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI