• Reklama

Zwrot gotówki Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zwrot gotówki Aliexpress

Postprzez Bazinga » 18 gru 2013, o 20:43

Widzę przecież, ale z tego co wiem dispute to spór a nie zwrot. Czytałem tematy i niektórzy mają refund procces albo finished.
Bazinga

Pochwały: 1
Telefon:: Szukam

Reklama

Postprzez eSbe » 15 sty 2014, o 14:44

Ja mam pytanie;
Jeśli placilem karta ingvisa rozliczana w złotówkach, a teraz anulowalem zamówienie bo Chińczyk mówi że jest jakiś problem i mam czekać kolejne kilka dni na wysyłkę, to czy dostane zwrot na to konto spowrotem w złotówkach, czy jak to teraz bd wyglądać? Powinna kasa normalnie wrócić w złotówkach na konto nie?
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: czajna

Postprzez drago68 » 15 sty 2014, o 15:21

Tak. Dostaniesz zwrot w PLN, ale może to być mniej lub więcej, bo przez 2x spread. Zależy od kursu EURO>USD>PLN
Jakbyś miał konto w USD i do tego kartą w USD, to byś dostał zwrot kasy tyle ile płaciłeś.
Zwrot kasy nastąpi od 3-10 dni, jeżeli chińczyk zaakceptował spór.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez eSbe » 16 sty 2014, o 00:24

Nie musiales tłumaczyć jak działa spread :-) na pewno będzie mniej, zobaczymy ile. dzięki za odpowiedź.
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: czajna

Postprzez palmal2 » 16 sty 2014, o 15:57

a jezeli mam konto w USD, placilem karta USD i dostalem nie pełny zwrot? wie ktos jaka moze byc przyczyna?
palmal2

Telefon:: nokia

Postprzez rk.rk » 16 sty 2014, o 16:08

Miałęś jakieś kupony przy zakupie i je odliczyli, lub sprzedający dał inną kwotę refundu i ja zaakceptowałeś.
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez drago68 » 16 sty 2014, o 16:12

Są rożne przyczyny:
Może sprzedawca nie zaakceptował całego zwrotu, tylko częściowy i Ty zatwierdziłeś..?
Sklep internetowy np. zabrał część za koszty zwrotu, co tego nie powinien zrobić.
Miałeś jakiś kupon wliczony w cenie zakupionego przedmiotu, za który nie jest zwracana wartość tego kuponu.
drago68
VIP

Postprzez palmal2 » 16 sty 2014, o 16:46

raczej ta 3 możliwość. miałem kupon 30$ za który zapłaciłem 15$. dostałem od sprzedawcy takie potwierdzenie : http://speedy.sh/AQfKh/potwierdzenie-zwrotu-kasy.jpg
palmal2

Telefon:: nokia

Postprzez _iPatryk_ » 16 sty 2014, o 17:00

Witam !
Mam problem zakupiłem jakieś 2 mc temu na Aliexpress kurtkę i ,kurtka nie dotarła ,otworzyłem spór jakieś 2 dni przed końcem licznika ,licznik zatrzymał się kilka dni temu i w statusie pisze Spór przerodził się automatycznie czekaj na kontakt z naszej strony ,,, minęło już pare dni a ja nie mam żadnej informacji ci dalej jedynie wiem ze paczka została zatrzymana przez chiński urząd celny ( tyle wywnioskowałem z trackingu ) zapłaciłem około 30$ szkoda mi tej kasy ,co mam zrobić żeby odzyskać ja ? W centrum sporów w statusie pisze :processing
Mam coś pisać do serwisu lub wysłać ??
_iPatryk_

Telefon:: Apple iPhone 5S

Postprzez drago68 » 16 sty 2014, o 17:36

Czekaj na ruch aliexpress.
Jak coś to sami się z Tobą z kontaktują.

EDIT: Teraz zauważyłem, że piszesz w dwóch wątkach to samo.po co..????
drago68
VIP

Postprzez _iPatryk_ » 16 sty 2014, o 17:51

Ponieważ nie było tu nikogo online .przepraszam
Dostałem od nich @ ze badają sprawę i pierwszy punkt pisze ze nie można prosić o całkowity zwrot jeśli paczka została zatrzymana w cle .jesli tak to ile zwrócą % ?
_iPatryk_

Telefon:: Apple iPhone 5S

Postprzez rk.rk » 16 sty 2014, o 18:57

Źle podałeś powód sporu. Jak zatrzymana w chinach na cle ,to się podaje ,ze paczka nie dotarła ,długi czas czy podobnie nie pamiętam jak tam jest.. Pierwszy krok to przedłużą czas dostawy ,a następnie zwrócą całą kasę . Może to sprostuj w sporze.
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI