• Reklama

Zwrot gotówki a nowa karta i konto bankowe

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zwrot gotówki a nowa karta i konto bankowe

Postprzez D3vill » 29 lis 2013, o 06:18

Witam wszystkich.
Jestem aktualnie w takiej sytuacji że Chinatronic po 45 dniach obiecywania ze paczka już idzie stwierdził że zwróci mi kasę, zakończył aukcje i mam czekać teraz na refund-a kosztów.
No dobra, wszystko pięknie fajnie gdyby nie to że karta którą płaciłem za telefon jest nieważna i konto bankowe do którego była przywiązana również ... jakoś tak wyszło że w ciągu tych 45 dni nadziei skończyłem osiemnaście lat i w mBanku zaproponowali mi konto dla pełnoletnich wraz z kartą a tamto zamknęli
Ma ktoś pomysł co z tym zrobić ?
D3vill

Telefon:: Lenovo a820

Reklama

Re: Zwrot gotówki a nowa karta i konto bankowe

Postprzez drago68 » 29 lis 2013, o 09:55

Najlepiej zadzwoń do mBanku na infolinię i dopytaj.!!!!!!
Prawo bankowe oraz bankowość to czasem skomplikowane procedury, ale myślę, że zawsze gdy zamyka się konto musi być na zero i tak właśnie miałeś, a gdzie teraz zaksięgują Twoje pieniążki trudno powiedzieć, ale jeszcze może da się to reaktywować do kilkunastu dni. Ciężka sprawa.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez D3vill » 29 lis 2013, o 10:04

No ciężka i to bardzo xD
Na razie aliexpress poinformowało mnie że ze względów bezpieczeństwa nie mogą wysłać pieniędzy na inną karte niż na tą którą była płatność i żebym się skontaktował z wydawcą kart w celu przelania środków jak dojdą na aktualną.
Po 8 mam się z mBankiem skontaktować jeszcze raz bo nie było działu wewnętrznego wcześniej a to grubsza sprawa
Tak czy siak pozdrawiam Chinatronic ...

Skontaktowałem się z mBankiem i okazało się że nic nie mogą zrobić i pozostaje mi przekonać sprzedawcę żeby przelał na aktualną kartę ...
Wygląda na to że mogę się pożegnać z 450 zł : p
D3vill

Telefon:: Lenovo a820

Postprzez xm3 » 29 lis 2013, o 21:39

Jak zamknięte konto to już po sprawie nie ma możliwości przeksięgowania na inny rachunek.
Mbank ma pod tym względem fatalną obsługę nie ma możliwości reklamowania tylko od razu robią zwrot.
Spróbuj dogadać się przez pomoc na Aliexpress bo przecież nadal masz to samo konto w ich serwisie więc
niech potwierdzą w jakiś sposób tę nową kartę.
xm3

Pochwały: 2
Telefon:: w450

Postprzez KarlosW » 29 lis 2013, o 22:22

Ja co roku dostaję zrwot z pita na konto juz nie istniejące z 4 lata (Inteligo). Potem krąży kasa gdzieś między bankami i w końcu w lipcu mam na swoim koncie kase (mbank). Nie wiem więc czy sprawa przegrana.. Tym bardziej ze on ma w 1 banku konta a ja w różnych.
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Postprzez xm3 » 29 lis 2013, o 22:52

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kasa nigdzie nie krąży między bankami tylko wraca do US.
A jakiś ambitny urzędnik US w końcu ustala twoje konto w mbanku (pewnie na jakiejś deklaracji kiedyś zgłoszone).
W Polsce jest teraz ok. 70 banków i nie wiem jak sobie wyobrażasz krążenie "bezpańskich" pieniędzy między bankami.
W bankach pieniądze księgują systemy a nie urzędnicy. Konto otwarte - księguje, konto zamknięte - zwrot do zleceniodawcy
i nikt się z tym nie pieści bo kilka tysięcy operacji dziennie na to nie pozwala.
xm3

Pochwały: 2
Telefon:: w450

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI