• Reklama

Zuk z2

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Zuk z2

Postprzez Scantrax » wtorek, 19 lipca 2016, 16:32

Witam !

Czy aparat w tym telefonie jest tak tragiczny jak wiekszosc osob go ocenia? I jak sprawa z softem? Jest stabilny? Sa aktualizacje przez OTA? Mam do wyboru leeco le max 2 albo Z2 i nie wiem w koncu na co postawic. Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Scantrax

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Zuk z2

Postprzez kombajnik » wtorek, 19 lipca 2016, 17:21

Obserwuje od jakiegoś czasu forum zukfans.eu i tam bardzo dużo osób narzeka na dosłownie zepsuty system ZUI... W kwesti odblokowania bootloadera ruszyło, pozostaje czekać na to, że moderzy wyczarują jakiś fajny soft na ten telefon. Co do aparatu to musisz sam tamto forum przewertować.

kombajnik, powściągnij język...
@blue
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 13

Postprzez Scantrax » wtorek, 19 lipca 2016, 18:12

O dzieki za ten link. :D na pewno rozjasni to moje watpliwosci. :D
Scantrax

Postprzez Flyagaric » wtorek, 19 lipca 2016, 20:12

Wątpię, że aparat będzie tragiczny, ale dobry raczej też nie będzie. Ma sporo gorszą optykę od wersji PRO, a nawet PRO ponoć robi w dziennym świetle zdjęcia gorsze od konkurencji. Siłę rzeczy nie może być bardzo dobrze, ale jesli spodziewasz się przez to kaszany z telefonów poniżej 100$, to raczej ci to nie grozi.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez orlowskiw » środa, 7 września 2016, 19:02

Zastanawiam się z czego wynika taka cisza na forum jeśli chodzi o ten telefon. Czy na pawde nie znalazl odbiorcow? Rozważam jego zakup bo nie przeszkadza mi slaby aparat, ale cieszylbym sie gdyby wsparcie (za rowno ze strony producenta jak i forumowiczow) bylo nieco wieksze.
orlowskiw

Postprzez mrergie » środa, 7 września 2016, 19:23

Z2 nie jest przebojem.
Nie znalazł odbiorców z powodu swojej ceny (nie jest zła, jest po prostu przeciętna), okropnego wyglądu (wyjątkowo mało jest osób którym taki projekt się podoba), kiepskich walorów ergonomicznych (obudowanie telefonu z każdej strony gładkim i śliskim szkłem jest eleganckie ale kłóci się z pragmatyką).
Z2 stracił także główną zaletę swojego poprzednika, tą zaletą było oficjalne wsparcie CyanogenModa i sprzedaż telefonu z tym systemem preinstalowanym. Brzydkiego i dziwnego ZUI nikt nie chce używać, w dodatku wygląda jak iOS na podróbkach iPhonów opartych o Androida.

Także liczne Z1 po czasie zaczęły napotykać na usterki sprzętowe, z oprogramowaniem też nie zawsze było kolorowo.

Wiem że to wszystko brzmi bardzo źle, ale niestety prawda jest taka że Zuk Z2 nie jest udanym urządzeniem. Być może musimy poczekać na następcę i wraz z premierą Z3 dostaniemy ponownie świetne urządzenie.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez AnimalPL » środa, 7 września 2016, 20:41

JEstem właścicielem kilkudniowego zuka z2.

Mialem juz wiele roznych telefonów różnych producentó w roznych cenach.

Ogolnie Zuk z2 jest bardzo stabilny i dopracowany jesli chodzi o soft (mam wgrany oficjalny i najnowszy zui 2.1.059ST) . OCzywiscie ze sklepu wgrany byl inny rom customowy multilanguage i ten byl zabugowany i kiepski (taki system daje np. banggood u ktorego ja kupowalem).

Dla mnie telefon ma jedną wadę...jezyk angielski a co za tym idzie wszystkie apki są po angielsku, nawet apka mbanku. Moze gdzie sie to przestawia ale ja sie nie bawilem.

Bateria jest bardzo dobra zwlaszcza jak na flagowca (snap 820 0 4GB ramu to chyba flagowiec jakby nie patrzec). JEst gorsza od asus zenfone max. Moim zdaniem porownywalna do redmi 3s (bawilem sie nim kilka dni na oficjalnym romie xioami.eu). Jest tez lepsza niz huawei P9.

MAm non stop mibanda2 i spopro apek podpietych pod niego. Non stop wifi i dane pakietowe wlaczone.

JEsli chodzi o aparat to....wbrew temu co tutaj ludzie pisza i nie wiem czy opieraja sie na wlasnych doswiadczeniach (Ciekawe na jakim sofcie) czy na czytanych tekstach z neta....ale aparat jest naprawde bardzo przyzwoity. Moze nie jest to pulap P9, ale naprawde jest bardzo dobrze jak na chinczyka i tą cene.
Faktem jest ze sporo zmienilo sie na po updejcie softu z 1.9.x na 2.0.x. - na plus.

PRzeciez za ~1000zl w PL jest do kupienia p9 lite, ktory odstaje i to sporo.(tez go mialem).

Oczywiscie trzeba pokombinowac z updejtami ota, ale da sie to zrobic (telefon rozpoznaje z jakiego regionu jestesmy po ip i ota idzie tylko dla chinczykow, wiec trzeba sobie vpn uruchomic i podpiac pod serwery odpowiednie).

Odblokowanie bootloadera przez chinską strone z krzaczkami....ale mi zui pasuje.

Wiem, teraz mi ktos napsize ze tak chwale, a jednak go sprzedaje bo w bazarze mam topic.....

Sprzedaje bo i tak celowalem wczesniej z oneplus3, wiec to tylko chwilowy przystanek bo mialem wczesniej zuka z1 ktorego wspominam badzo dobrze i chcialem zobaczyc jak dziala jego nastepca. Szkoda ze nie dali cyanogena jak w Z1, ale chyba nie ma tutaj tragedii.
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez orlowskiw » środa, 7 września 2016, 23:03

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Bylem przekonany, że to najtańsze 5" z takimi parametrami. Najbliżej jest Mi5, ale przecież w wersji z obniżonym taktowaniem procesora. Wskażcie mi proszę telefony, które mają lepszy stosunek ceny do jakości.
orlowskiw

Postprzez AnimalPL » środa, 7 września 2016, 23:49

orlowskiw napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Bylem przekonany, że to najtańsze 5" z takimi parametrami. Najbliżej jest Mi5, ale przecież w wersji z obniżonym taktowaniem procesora. Wskażcie mi proszę telefony, które mają lepszy stosunek ceny do jakości.

no wlasnie o to chodzi ze nie ma tanszego snapa 820 z 4GB, ale hejtowac zawsze fajnie...
AnimalPL
AKTYWNY

Postprzez orlowskiw » środa, 7 września 2016, 23:57

AnimalPL nie widze tutaj hejtu, to są generalnie trafne uwagi, ale cena jest argumentem nie do przebicia. PRzynajmniej w moim przypadku. Według mnie aktualnie ZUK Z2 lub Mi4c to pionierzy telefonow jesli chodzi o stosunek ceny do jakosci. Ale to jest moja subiektywna opinia, nie jestem rozeznany w tym temacie dlatego każda uwaga jest dla mnie bardzo cenna, zwlaszcza, ze planuje zakup nowego telefonu.
orlowskiw

Postprzez AnimalPL » środa, 7 września 2016, 23:59

orlowskiw napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dla Ciebie trafna uwaga ze ~1000zl za snapa 820 (normalnie taktowanego) z 4GB to przecietna cena?
AnimalPL
AKTYWNY

Postprzez mrergie » czwartek, 8 września 2016, 01:19

Oceniając telefon jedynie pod kątem procesora trzeba jak najbardziej przyznać, że jest to najtańszy Snapdragon 820 na rynku. To jest fakt któremu zaprzeczyć nie można. Jednak na procesorze smartfon się nie kończy, składa się on z wielu innych komponentów zarówno sprzętowych jak i programowych.
ZUI, czyli nakładka na Androida stosowana w Zukach, jest zdecydowanie jedną z najgorszych wersji Androida jakie miałem możliwość zobaczyć i przetestować. Jest zwyczajnie niepraktyczny i momentami udziwniony. Rok temu czy dwa lata temu pewnie bym go chwalił za niezłe działanie, ale konkurencja też się rozwija i dzisiaj nawet TouchWiz nie jest taki zły. Jakiekolwiek wsparcie społeczności i całych grup tworzących ROMy (jak CyanogenMod) nie istnieje. Właściwie to musisz zostać przy ZUI i w telefonie nawet gdybyś chciał, to niczego nie zmienisz.

Jeśli chcesz kupić telefon dla samego procesora - proszę bardzo. Pomyśl jednak, że aż tak niska cena skądś musi się brać. Oczywiście że w Chinach jest taniej, ale nie aż tak, że za 1/4 czy 1/3 ceny naszych europejskich flagowców mieć coś naprawdę do nich konkurencyjnego. Jest to tylko pozorna konkurencja, na papierze.
Chcesz prawie wzorowego smartfona opartego o Snapa 820? To chyba jedynie OnePlus 3. A niestety i on nie jest perfekcyjny, nie zamontowano tam ekranu będącego prawdziwym Full HD.
Dlaczego pomimo wyższej ceny i wykorzystania tego samego tak ważnego przecież procesora sprzedaje się tak wiele OnePlus 3, Xiaomi Mi5, LeTV Le Max 2 czy od niedawna ZTE Axon 7? A czy Zuk Z2 się sprzedaje? Z tego co wiem to nie bardzo.

Pamiętaj, że niska cena zawsze musi z czegoś wynikać.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest w moim uznaniu Xiaomi Mi5, nawet pomimo iż wersja 64GB jest nieco droższa. A za niedługo wejdzie Mi5S i zwykłe Mi5 i tak stanieją.

Mimo wszystko, Zuk Z2 jest urządzeniem dziwnym i nietypowym. Nie jest przebojem gdyż oceniając go jako całość nie jest udanym sprzętem, ale na rynku ma swoją niszę i jest grupa osób będących zadowolonymi użytkownikami. Ja sam przez pewien czas rozważałem zakup Z2 Pro. Jednak stanęło na tym, że jak dla mnie jest to zbyt duża kwota jak na urządzenie co do którego nie jestem pewny jak i zbyt duże ryzyko w postaci serwisu i napraw gwarancyjnych (nie przeszkadza mi to w telefonie za 1000 zł ale do sprzętu za 1500+ mam już inne wymagania).
Dla siebie Zuka Z2 nie kupię na pewno bo nie uważam go za dobre urządzenie. To jak z każdym sprzętem. Skoro się sprzedaje? I skoro istnieją zadowoleni użytkownicy? To dla kogoś musi być odpowiedni.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Następna strona

Powrót do Lenovo