• Reklama

Zuk z2

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Re: Zuk z2

Postprzez marcoverone » 8 sty 2017, o 18:14

Strusiu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie mam jeszcze tego telefonu dopiero na niego czekam, ale wydaje mi się ,że sposób odblokowywania wygląda podobnie jak w innych telefonach jeśli nie pokazują Ci się urządzenia po wpisaniu "adb devices" to chyba nie masz zainstalowanych sterowników. A czy przypadkiem tego bootloadera nie da się w łatwy sposób odblokować tym programem : https://forum.xda-developers.com/zuk-z2 ... y-t3432782 ?
marcoverone

Reklama

Postprzez macko555 » 9 sty 2017, o 23:43

Hej. Gdzie najtaniej można dostać żuczka? :)
macko555

Postprzez michu102 » 10 sty 2017, o 14:35

macko555 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wejdz na kimovil.com, aktualnie bialy jest za 161$ z kuponem.

A teraz pytanie ja zadam. Jak to jest z tym zukiem? Jest jakis soft na ktorym wszystko dziala i mozna byc szczesliym posiadaczem? Na banggood jest aktualnie za 160$ i sie mocno zastanawiam. Telefon studentowi potrzebny do sciag i robienia zdjec. Jak z aparatem, stoi na poziomie mi4? Bo taki mi wystarczy.
michu102

Postprzez tpawel » 10 sty 2017, o 14:39

Aparat jest lepszy niż w mi4. Za 160$ jest kosa

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
tpawel
VIP

Pochwały: 53

Postprzez Strusiu » 10 sty 2017, o 17:17

Po krótkiej walce z telefonem (jestem bardzo świeży w zabawach z androidem) uporałem się z nim w końcu korzystając z tuttoriala zamieszczonego stronę wcześniej przez kolegę " kowalwalcz" i przy Jego wydatnej pomocy.
Nie obeszło się bez kłopotów (wynikających z tego, że jestem zielony) ale było warto.

Telefon przyszedł z Banggod z "polskim softem, który tak do końca polski nie był. Nie przeszkadzało mi to w ogóle, bo telefon świetnie pracował (jak na androida - wolę WP) ale... nie wysyłał mms-ów???.
Wgrałem więc oryginalny soft chiński, ten jednak dla mnie był nie do przyjęcia. Pomijając język angielski w aplikacjach (upierdliwe ale da sie żyć) brak widoczności 80% kontaktów w książce telefonicznej (widział kontakty skype, viber z konta google już nie) był nie do przyjęcia.
Stąd dalsza zabawa (bootloader, TWRP, nowy soft "Franco" ze strony zukfans.eu) i wszystko działa super.
Język polski jakieś 80 % - tylko w głębszych warstwach ustawień zdarza się angielski, domyślnie nakładka pixel bądź.
Ogólnie szybkość, pojemność i bateria (do dwóch dni przy moim użytkowaniu).
Porównując ze znanymi mi bliżej średniakami LG X Power, Asus Zenfone 2 Laser, Samsung J5 - porównania żadnego nie ma bo to znacznie lepszy telefon za mniejsze od tamtych pieniądze.
Mnie kosztował ok 180 USD przy niższym kursie dolara. Za cenę 160 USD nie ma się co zastanawiać.

Strusiu

Pochwały: 1

Postprzez clydzik » 12 sty 2017, o 03:00

Witam.

Interesuje mnie ten telefon. Doswiadczenia z flashowaniem nie mam. Niestety nie mam tez windowsa

Przeczytałem caly ten watek i troche innych w sieci i ciagle mam watpliwosci. Konkretnie chodzi o to czy rom 1.9.077 customowy global jest uzywalny.

W szczegolnosci
- czy dziala dzwonienie, mmsy
- czy jest tam stack googla: play, play services, itp
- czy dzialaja normalnie notyfikacje, budzik
- czy sa tam jakies chinskie apki niewiadomego pochodzenia
- krotko czy tel. Jest uzywalny

Ewentualnie jakie problemy na pewno napotkam.

Tel ktory planuje kupic bedzie mial pewno wspomniany soft lub 1.9.044 custom

Jezeli powyzsze rzeczy tam dzialaja to w sumie ota mnie nie interesuje a przynajmniej do momentu gdy oficjalny global sie pojawi.

Na koniec dodam ze w zadnym romie j.angielski mi nie przeszkadza

Pozdrawiam
clydzik

Postprzez moth » 12 sty 2017, o 09:27

Do mms bedziesz musial wgrac zewnetrzna apke jak np textre
Sklep i uslugi google pobierzesz z chinskiego sklepu ktory tam jest zainstalowany
Budzik wbudowany powinien dzialac, z niektorymi powiadomieniami bedziesz musial pogrzebac zeby wszystko sie nie zamykalo w tle tak jak domyslnie jest
Apek chinskich troche jest
No ale telefon jak sobie juz to ogarniesz to jest za te cene co aktualnie raczej spoko
moth

Pochwały: 16

Postprzez Strusiu » 12 sty 2017, o 12:42

Mój z Banggood miał wgraną wersję 2.069 ST. Sklep był już zainstalowany.
Wszystko działało super poza MMS-ami. Textra tu nie pomogła, ponieważ wymagała przyznania uprawnień (permission menager), gdzie w romie opcja ta była zablokowana. Żadna inna apka mmmsów nie wysyłała. Poza tym telefon działał świetnie, zdjęcia wysyłałem przez maila, Vibera itp.
W tej cenie konkurencji brak. Polecam.
Strusiu

Postprzez michalind » 14 sty 2017, o 16:37

Uwaga na budzik i tryb "tylko dni robocze" - nie zadzwonił mi 02.01.2017, w Chinach chyba maja jakieś święto ;)

michalind

Postprzez guuuma » 20 sty 2017, o 22:46

czy telefon posiada ładowanie bezprzewodowe?
guuuma

Postprzez zdzich39 » 21 sty 2017, o 01:22

guuuma napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak posiada tylko trzeba dokupić specjalną ładowarkę.
zdzich39

Postprzez guuuma » 22 sty 2017, o 00:25

o ładowarce wiem, a pytam, bo pojawiają się skrajnie odmienne opinie
guuuma

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lenovo