• Reklama

Zuk z2

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Re: Zuk z2

Postprzez kombajnik » czwartek, 8 września 2016, 20:53

Posiadam telefon od ponad 2 tygodni i jestem z niego zadowolony. ZUI mi nie przeszkadza, nie mam żadnych problemów z brakującymi powiadomieniami. Angielski system mi nie przeszkadza, umówmy się, że obsługa Androida jest intuicyjna, a żeby ogarnąć wszystkie opcje nie trzeba znać perfekcyjnie języka angielskiego. Dla chętnych jest CM13 na ten telefon. Telefon działa szybko, sprawnie, nie zawiesza się, 5,5h SOT jest lekką ręką do wyciągnięcia dla mojego korzystania (poprzednik letv x600 leżał po 3h). No i ZUK nie ma denerwującego bugu z baterią, która leciała od 20% do 0% w minutę czy dwie, na każdym możliwym romie jaki testowałem, tak samo miały 3 inne egzemplarze które zamówiłem.... Aparat w dzień robi przyzwoite zdjęcia. U mnie wybór padł na ZUKa Z2 głównie poprzez jego wymiary, kto mi znajdzie telefon o podobnych parametrach, z podobną baterią w podobnej cenie? Nie ma nic! Telefon mimo to, że nie posiada LTE 800MHZ ma mocną/dobrą antenę (nie wiem jak się to odbija na zdrowiu) i tam gdzie letv x600 łapał 2 kreski zasięgu LTE, ZUK cały czas trzyma 3/4 zasięgu.

Oto co sugeruje kimovil.com po przefiltrowaniu po moich wymaganiach:
Obrazek

W większych telefonach tj ponad 145mm wysokości owszem jest w czym wybierać, poniżej nie ma praktycznie nic ;) czarna dziura.

Podsumowując, z ZUKa jestem w 100% zadowolony, jak na chwilę obecna :)
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 13

Reklama

Postprzez Darkseeder » piątek, 9 września 2016, 09:41

Dla zmiany języka w apkach można użyć morelocale2

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Darkseeder

Postprzez orlowskiw » piątek, 9 września 2016, 10:23

kombajnik wnioskuję, że telefon dziala plynnie nawet na ZUI? To jest moja główna obawa - mocne bebechy tłamszone przez niedopracowany soft. Mógłbyś powiedzieć jeszczs gdzie kupiłeś telefon i czy musiałeś wgrywać jakieś update'y/odblokowywac bootloader?
orlowskiw

Postprzez kombajnik » piątek, 9 września 2016, 14:01

Darkseeder napisał(a):Dla zmiany języka w apkach można użyć morelocale2

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Niby można, ale wtedy zmienia się też język między innymi dialera i safecenter, efektem czego jest że appki się crashują, dla mnie to bezużyteczne ;p

orlowskiw napisał(a):kombajnik wnioskuję, że telefon dziala plynnie nawet na ZUI? To jest moja główna obawa - mocne bebechy tłamszone przez niedopracowany soft. Mógłbyś powiedzieć jeszczs gdzie kupiłeś telefon i czy musiałeś wgrywać jakieś update'y/odblokowywac bootloader?

Działa płynnie, może jestem mało wymagający, ale serio jest OK, nie doświadczam żadnych zmułek. Telefon kupiłem na Allegro bo wziąłem na FV23%. Telefon dostałem z "spolszczonym' softem ZUI 1.9.xxx. Przy użyciu tego tutoriala http://zukfans.eu/community/threads/how ... -only.104/ wgrałem ZUI 2.0.xxx a później przez OTA (przy użyciu chińskiego serwera VPN) do najnowszego ZUI (aktualnie 2.1). Nie odblokowywałem bootloadera, nie mam roota w telefonie (póki co mi nie potrzebny). W sieci wiele ludzi narzeka na ZUI przez co sam w sumie nastawiałem się na to, aby odblokować bootloader i wrzucić CM 13 ale ZUI mi spasowało i nic więcej nie grzebałem w telefonie. Dla fanów CM jest ciekawostka - na chińskim forum ZUKa wrzucali screeny z CM14 na Androidzie 7, ciekawe ile w tym prawdy a ile fotoszopki.
kombajnik
AKTYWNY

Postprzez tomi1613 » poniedziałek, 12 września 2016, 21:06

Panowie warto brać ZUK z2 od Xiaomi mi5?
tomi1613

Postprzez orlowskiw » czwartek, 15 września 2016, 11:20

To jest bardzo dobre pytanie, ale sam musisz na nie odpowiedziec. Wskaz cechy jakie powinien spelniac telefon, najlepiej od najwazniejszych do mniej waznych, porownaj oba modele, o ewentualne watpliwosci dopytaj. W moim przypadku padlo na Mi4C...
orlowskiw

Postprzez parart6 » sobota, 8 października 2016, 19:06

Czy zuk z2 ma radio FM?

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
parart6

Postprzez TediPower » sobota, 8 października 2016, 19:44

A czy jakieś tel. Produkowane teraz je mają.? Chyba a nie. Sprawdź.
http://m.gsmarena.com/lenovo_zuk_z2-8125.php

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez parart6 » sobota, 8 października 2016, 22:44

Tam już patrzyłem. Na razie nie jest to potwierdzone.
Rozumiem że nie wiesz TediPower i nie masz tego modelu by sprawdzić.
Może się znajdzie użytkownik Z2 by to wyjaśnić.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
parart6

Postprzez kombajnik » niedziela, 9 października 2016, 01:27

Nie mam aplikacji radio więc wnioskuję że nie ma? :D

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
kombajnik
AKTYWNY

Postprzez TediPower » niedziela, 9 października 2016, 10:27

Piszę bo już dawno nie widziałem tel z radiem jeśli chodzi o nowe modele.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez parart6 » niedziela, 9 października 2016, 12:13

@TediPower wejdź na gsmarene.com załóż filtr i znajdziesz. Tak na szybko Honor 7, Xperia Z5, LG G5, Zenfone 3, Nubia N1
p.s. dla siebie kupuję jedynie z radiem fm.

@kombajnik dziękuję za informację. Trochę szkoda bo byłem nim zainteresowany.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
parart6

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lenovo