• Reklama

ZUK Z2 Pro oferta z Allegro

Na forum Lenovo znajdziesz informacje jak zmienić ROM, ROOT, uzyskasz pomoc, przeczytasz opinie o o Lenovo S650, Lenovo S660, Lenovo A850, Lenovo s820, Lenovo P760, Lenovo K900, Lenovo vibe X, K910

Re: ZUK Z2 Pro oferta z Allegro

Postprzez kajtekjr84 » czwartek, 7 lipca 2016, 19:59

A jakby tak kupić na raty PayU czy to by coś dało czy tylko dodatkowo więcej problemów z bankiem?
kajtekjr84

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez piquadrat » czwartek, 7 lipca 2016, 19:59

To Wy stracicie (czas, nerwy), gość nie straci. Co najwyżej konto zawiesi i zacznie z carte blanche.
piquadrat
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez kombajnik » czwartek, 7 lipca 2016, 20:01

Ja tam bez spiny, grunt żeby pieniądze nie przepadły i tyle co mnie interesuje, telefon dojdzie to dojdzie, nie to nie. Najważniejsze żebym odzyskał te pieniądze, nawet i w ciągu 30 dni.
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 13

Postprzez RussianYeti » czwartek, 7 lipca 2016, 20:14

Naprawdę liczycie że dostaniecie ZUK Z2 Pro 6GB/128GB za 900zł? :shock: Sprzedawca nie musi się wywiązywać ze sprzedaży. Tego typu pomyłki w cenie (o ile to pomyłka :mrgreen: ) praktycznie zawsze kończą się tak samo. Najprawdopodobniej dostaniecie maila typu "Szanowni Państwo w wyniku błędu podczas wystawiania aukcji nr xxx na portalu allegro.pl, w cenie pojawił się błąd. Niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia na ten model. W związku z ewidentną różnicą ceny odstępujemy od realizacji zamówienia zgodnie z obowiązującym prawem (na podstawie art. 88 § 1 k.c. w zw. z art. 84 k.c.)." i ewentualnie jakąś rekompensatę np. rabat jeżeli sklep zamierza walczyć o klientów ;-) Tak było chociażby w przypadku pomyłki sklepu morele z zalmanami; proline z gtx950 i paru innych podobnych akcjach.

Art. 88. § 1. Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu lub groźby, następuje przez oświadczenie złożone tej osobie na piśmie.

Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).
RussianYeti

Pochwały: 4

Postprzez nopenop » czwartek, 7 lipca 2016, 20:31

RussianYeti, a regulamin wewnętrzny allegro nie gryzie się z tym co napisałeś wyżej?

Cytuję za CentrumSprzedawcy.pl, (http://centrumsprzedawcy.pl/pomylka-w-c ... o-uniknac/)
7.2. Z wyjątkiem przypadków opisanych w art. 7.3. zawarcie umowy pomiędzy Sprzedającym a zwycięzcą licytacji następuje z chwilą przybicia, natomiast umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, korzystającym z opcji Kup Teraz, następuje z chwilą potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z tej opcji, o czym Sprzedający jest automatycznie powiadamiany. Po zawarciu umowy dalszy tok postępowania kontrahentów wynika z obowiązujących przepisów prawa.

W przypadku zakupu w wyniku skorzystania z opcji Kup teraz umowa sprzedaży dla sprzedawcy również następuje automatycznie – nie ma on już możliwości „odrzucenia” skorzystania z opcji Kup teraz przez kupującego.

W przypadku Allegro zazwyczaj pozostanie zatem sprzedawcy możliwość powołanie się jedynie na błąd, co niestety nie jest dobrą wiadomością. Błąd pozwoli uchylić się sprzedawcy od skutków prawnych zawartej umowy tylko i wyłącznie w przypadku, gdy błąd jego był istotny (błąd uzasadnia przypuszczenie, że sprzedawca nie działając pod wpływem swego błędu i oceniając sprawę rozsądnie, nie sprzedałby danego produktu za wskazaną przy produkcie cenę). Nadto w przypadku odpłatnego nabycia towaru ze sklepu internetowego, sprzedawca będzie musiał wykazać, iż jego błąd w oznaczeniu ceny został wywołany przez kupującego albo że kupujący o błędzie wiedział lub z łatwością mógł błąd ten zauważyć – co jest niezmiernie trudne.

Tylko teoretyzuję :roll:
Ostatnio edytowano czwartek, 7 lipca 2016, 20:32 przez nopenop, łącznie edytowano 2 razy
nopenop

Postprzez Venn » czwartek, 7 lipca 2016, 20:31

Wszystko rozbija się o to, czy moment złożenia oferty (tu reguluje to regulamin Allegro, a nie sklepu morele gdzie mają odpowiednią klauzulkę) i tego czy będą wypełnione znamiona błędu (istotny i z winy kupującego, bądź kupujący o nim wiedział lub z łatwością mógł się dowiedzieć- ciężkie do udowodnienia). Pismo o odstąpieniu to sobie mogą wysyłać, wtedy pozew z roszczeniem wykonania zawartej umowy i pisemko niewiele znaczy.

tak na szybko artykuł pierwszy z brzegu, nie sprawdzałem dogłębnie czy wszystko aktualne/poprawne: http://www.eporady24.pl/bledne_okreslen ... ,8336.html
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42

Postprzez zielony14 » czwartek, 7 lipca 2016, 20:32

Oferta już nie aktualna :v

(od początku było wiadome, że i tak ich nie dostaniemy xD)
Sciphone i68+ -> HTC Wildfire -> Elephone P6000 -> LeTv x600 3/32 Grey
Pomoc w zakupach z Chin
Napisz PW.
zielony14
VIP

Pochwały: 47

Postprzez kombajnik » czwartek, 7 lipca 2016, 20:32

Aukcja zakończona, czekamy na rozwój sytuacji :D
kombajnik
AKTYWNY

Postprzez RussianYeti » czwartek, 7 lipca 2016, 22:52

@nopenop
Od regulaminu ważniejsze jest prawo.

@Venn
Akurat przypadek morele dotyczył ich konta na aledrogo. Skończyło się jak napisałem wyżej. Nie był to zresztą jedyny duży sklep, który zaliczył tam wtopę. Jeżeli ktoś uważa że racja stoi po jego stronie (ponad 50% taniej za nowo wypuszczonego flagowca to wcale nie jest błąd cenowy :shock: ) może spróbować swoich sił w sądzie. Podobne wątki poruszane były na forum prawnym; polecam tam zajrzeć.
RussianYeti

Pochwały: 4

Postprzez jan1994 » czwartek, 7 lipca 2016, 22:57

A może by tak pozew zbiorowy ? Ja zamówiłem szt. 1 :lol: Może policzmy ilu nas jest.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez kombajnik » czwartek, 7 lipca 2016, 22:58

Dzwonił do mnie jakiś obcy numer około 20;30, niby z Warszawy ale nie mogłem odebrać, później był cały czas zajęty. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy dzwonili właśnie z tego sklepu wyjaśnić sytuację :)

jan1994 napisał(a):A może by tak pozew zbiorowy ? Ja zamówiłem szt. 1 :lol: Może policzmy ilu nas jest.

Nie no cebula cebulą ale jak koleś będzie chciał się kulturalnie dogadać to mu odpuszczę i sam będę liczył na to, że jak mi się kiedyś w życiu powinie noga, to też ktoś inny to zrozumie :)

EDIT:

Właśnie dostałem maila z wyjaśnieniami, oraz pismem "Oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu."
kombajnik
AKTYWNY

Postprzez AnimalPL » piątek, 8 lipca 2016, 00:02

Ja też. Pisze że natychmiast zwraca kasę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lenovo