• Reklama

ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez marx » 2 paź 2015, o 10:31

ZUK to nowa marka telefonów stworzona przez chińskiego giganta Lenovo która ma specjalizować się w telefonach z górnej półki.
Obrazek

ZUK ogłosił "światowy debiut" Wydając ZUK Z1 który trafił już do sprzedaży we Francji i Hiszpanii.
Na razie dostępny jest tylko w dwóch krajach w Europie, ale niewykluczone że wkrótce będzie dostępny też w innych krajach poza Chinami.
Obrazek

ZUK Z1 jest obecnie jedynym Chińskim telefonem, który ma oficjalne wsparcia CyanogenOS ,telefon napędzany jest przez procesor Snapdragon 801 który wspomagany jest przez 3 GB pamięci RAM i 64GB ROM. Telefon jest również wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz FHD, Dual SIM LTE, USB typu C i dużą baterię o pojemności 4100mAh.Obrazek
ZUK Z1 jest sprzedawany w Europie w cenie 279 euro, Tymczasem czytelnicy telchina.pl mogą nabyć telefon w sklepie Pandawill.com za 320$ i obniżyć cenę o 7% wykorzystując kupon: telchina1 co pozwoli go nabyć za 1100zł

Już za niedługo przeczytacie recenzję tego urządzenia, powiem że pozytywnie mnie zaskoczył.
Na razie można zobaczyć unboxing i pierwsze chwile z telefonem ZUK Z1.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=u1cuciNkv_4[/youtube]

SPECYFIKACJA

5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli);
4-rdzeniowy Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz;
3 GB pamięci RAM;
64 GB pamięci wbudowanej,
13-megapikselowy aparat główny Sony IMX214;
8 Mpix na przednim panelu;
łączność 4G LTE;
Dual SIM;
bateria o pojemności 4100 mAh,
czytnik linii papilarnych;
USB C;
Android 5.1.1 z nakładką CyanogenMod 12.1
wymiary: 155,7 × 77,3 × 8,9 mm
waga: 175 gramów.
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez marszalek1 » 3 paź 2015, o 20:11

Z niecierpliwością czekam na recenzje, planuję zakupić ten telefon, ale poczekam aż będzie dostępna czarna wersja.
marszalek1
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 15:51
Lokalizacja: z tamtąd

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez thirtyseconds » 3 paź 2015, o 20:24

Obrzydlistwo, porażka, tragedia. Nie wiem jak w 2015 roku można wypuszczać telefon z ramkami góra / dół jak w iPhone 4. Do tego parametry z ubiegłego roku. Dramat...
Avatar użytkownika
thirtyseconds
AKTYWNY
 
Posty: 543
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 11:48
Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez kangax » 3 paź 2015, o 20:33

I ta cena..
nie wiem jak toto chce konkurować z mx5 czy x600/x800
ale może lenovo ma grupę wiernych fanów którzy wiedzą kto tego żu(cz)ka stworzył
Nie no, żartuję, będąc fanem lenovo to wolałbym chociażby k920:D
kangax
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 19:41
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: MIUI v. 7

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez Flyagaric » 3 paź 2015, o 21:11

thirtyseconds napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Parametry są ok - sprawdzony czip, na którym można polegać. Mi się podoba ten pomysł. Proc wciąż w pytkę.
Cała reszty już mi sie nie bardzo podoba ...
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez thirtyseconds » 3 paź 2015, o 21:21

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sprawdzony to fakt, ale stary. To także fakt. Cwaniaki z Lenovo pewnie kupi te procki w bardzo dobrej cenie i próbują coś zwojować. Rozumiem, że Snap810 jest problematyczny, ale przecież mogli zastosować w swoim topowym modelu 808 wzorem LG. Jak dla mnie to cwaniactwo sprzedawać smartfona ze starym układem w cenie flagowców z nowszymi, 64-bitowymi SoC. By chociaż tą 805 dali...
Avatar użytkownika
thirtyseconds
AKTYWNY
 
Posty: 543
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 11:48
Pochwały: 35
Telefon:: LeTV X600
ROM: EUI

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez Flyagaric » 3 paź 2015, o 21:50

Nie jestem pewien, czy na 808 zwyczajnie za dużo chętnych nie było. 801, to niezły kozak - wciąż. Wiek mu nie umniejsza.
A fon ... jak fon. Nie za wiele by się ekscytować.
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez omi » 7 paź 2015, o 17:05

Jak na razie to ciągle najlepszy chińskie fon, który widziałem w tej cenie. Brak Lte 800 nie zachęca, ale ciagle nie widzę nic innego sensownego do tej kwoty u Chińczyków.
Nawet w tej całkiem niemałej cenie, ale nadal sensownej, biorąc pod uwagę co oferuje i brak alternatywy.
Pomijam tu gry bo dla dzieciaków co lubia benchamrki i nic innego poza ceną dla nich nie liczy się.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez marx » 7 paź 2015, o 17:44

marszalek1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
małe co nie co : http://gadzet.telchina.pl/
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez bartazzz » 8 paź 2015, o 11:22

widać że wykonanie i specyfikacja jest na wysokim poziomie jednak wyglą stanowczo do mnie nie przemawia. Może jak wypuszczą Z2 to sytuacja się zmieni
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez Flyagaric » 8 paź 2015, o 11:38

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
małe co nie co : http://gadzet.telchina.pl/


Wydawało mi się, że już o tym pisałem - adminie, masz nieścisłość w tekście: to nie USB type-C jest najnowszym standardem zapewniającym do 20x większe transfery! Jest nim USB 3.1. USB type-C to tylko kształt końcówki i ilość pinów. Jeśli więc telefon nie wspiera USB 3.1, to lepszych transferów nie będzie. Port USB opakowany w kształt Type-C może rónwież dostarczać tylko zgodności z USB 2.0 (wg. Gizchina to przykładem telefonu z konektorem 'C', ale transferami tylko USB 2.0 bedzie Mi4i - tak, potrzeba będzie przejściówki do normalnych kabli i ładowarek, a nic na konektorze C nie zyskujemy!).

USB type-C wytłumaczone tutaj:
http://www.howtogeek.com/211843/usb-typ ... l-want-it/
I fragment na potwierdzenie moich słów.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


@
bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kurcze, nie słyszałem/czytałem jeszcze ani jednej pochlebnej opinii o tym wyglądzie. Sam niestety też się zgadzam z twoją.
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZUK Z1 oficjalnie w sprzedaży w Europie.

Postprzez bartazzz » 8 paź 2015, o 11:50

może polityka jest taka żeby stworzyć submarkę która będzie przyciągała ceną wykonaniem i parametrami ale żeby nie podbierała klientów głównej marce. Coś jak skoda w grupie volkswagena, albo dacia w grupie renault
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Następna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość