• Reklama

ZTE V970

Dyskusja o telefonach ZTE, opinie, zakup, jakość,

ZTE V970

Postprzez marx » 3 mar 2013, o 18:31

ZTE V970 pomimo że jest już jakiś czas na rynku dalej jest atrakcyjny dla nabywców w polsce zwłaszcza na fakt obsługi darmowego internetu Aero 2 w drugim slocie kart sim.
Obecnie telefon można kupić w chinach za równowartość ok 425 zł z darmową przesyłką do polski przez pocztę singapurską lub szwajcarską u sprawdzonego sprzedawcy chinatronic .
Na hasło telchina dodatkowy bonus w przesyłce.

Obrazek

fortel.info napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ostatnio edytowano 11 maja 2013, o 13:33 przez marx, łącznie edytowano 4 razy
marx
Administrator

Pochwały: 220

Reklama

Postprzez spidercomp » 3 mar 2013, o 18:37

A jest jakiś poradnik jak wgrać ten nieoficjalny ROM?
I czy po zmianie tego Romu będzie można normalnie połączyć się z Sklep Play?
spidercomp

Pochwały: 1

Postprzez east-import.pl » 3 mar 2013, o 21:23

Rom wgrywasz z PL Menu przez Recovery W kilka minut i po sprawie
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez spidercomp » 3 mar 2013, o 21:35

tak tylko robiłbym to pierwszy raz i nie chciałbym coś spieprzyć.
spidercomp

Pochwały: 1

Postprzez east-import.pl » 4 mar 2013, o 20:53

EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez bartazzz » 19 mar 2013, o 17:18

nie rozumiem dlaczego autor opisu za minus bierze kiepski ROM, mam on jakieś poważne błędy?
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Postprzez resmiki » 26 mar 2013, o 14:25

Moje obserwacje V970...

Mam go około tydzien. Jest jeden powtarzalny problem, który wlasnie teraz skojarzłem z ładowaniem.

Podczas ładowania telefonu nie nalezy go uzywac bo zachowuje sie nieprzewidywalnie, to znaczy np. przytrzymanie palca na tapecie w dowolnym miejscu powoduje zjechanie w dół paska powiadomien i uruchomienie tego co akurat jest pod palcem. W zasadzie głupieje tylko dotyk. Zdarzylo sie to juz ze trzy razy. Ktos tak jeszcze ma ?

Inny objaw ... po przytrzymaniu ikonki powinno dac sie ją przesuwać ale tak nie jest, otwiera sie aplikacja ta od ikonki.

Moze to spraw ładowarki bo wlasnie w pracy uzywam nie oryginalnej m-life (800 mA). Musze sprawdzic w domu na oryginalnej.

Na innym forum ktos pisał tez ze padl mu V970 :shock:

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
resmiki

Pochwały: 3

Postprzez bartazzz » 26 mar 2013, o 15:05

a to się dzieje na stockowym ROMIE czy na modyfikowanym?
bartazzz
VIP

Postprzez resmiki » 27 mar 2013, o 09:52

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

V3.1MOD by BM (27-12-2012)

Wczoraj w domu probowałem wywolac taki sam efekt podczas ladowania oryginalną ładowarka i nie udało mi sie, wiec wskazuje to na problem tej drugiej ładowarki (m-line). Zamówiłem juz na ali, inną, oryginalną (podobno) ładowarke Samsunga. Tą co mam to strach ładować. Na razie bede ladowal tylko w domu.

Wniosek z tego jest tylko taki, ze V970 jest czulszy na parametry ładowania, bo poprzedni fon RBM ONE nie wykazywał na tej ładowarce zadnych anomalii.
resmiki

Postprzez bartazzz » 27 mar 2013, o 10:12

w sumie jest jeszcze nowszy mod z 02 marca ale pewnie tutaj problem nie będzie związany z softem. Pytam dlatego ze czytałem kiedyś recenzję tabletów AINOL i podobny problem wystepował podczas ładowania i został rozwiązany poprzez zastosowanie custom ROM
bartazzz
VIP

Postprzez bumbum » 27 mar 2013, o 14:06

np. ładowarka od Jiayu nie naładuje motoroli defy i na odwrót, a niby to samo gniazdo.
Kiedys podłaczyłem do tableta chinskiego kabel miniusb, niby ten sam co oryginał tyle ze od nokii, no i było po wejsciu USB. Na szczescie ładowanie jest z osobnej ładowarki na bolec.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez resmiki » 28 mar 2013, o 10:09

Dwa ładowania V970 z dwu kolejnych dni. Pierwsze normalne, drugie wygląda cokolwiek dziwnie. Chodzi mi o koncówkę ładowania, mniej wiecej od 78% do konca. Potem przy rozładowaniu, tak ok. 83% podlaczyłem na nowo ładowarkę. Przestał aktualizowac się postep ładowania (swieciła czerwona dioda od ładowania), tak w systemie jak i widżecie do baterii. Po restarcie fona aktualizacja stanu baterii zaczeła znowu działać. Jednoczesnie po restarcie kolor diody zmienil sie z czerwonego na zielony. Nie wiem czy to cecha modelu czy mojego egzemplarza.

Zastanawia mnie zmiana na zielony po restarcie. Moze to oznaczac, ze :

a) nie wyłacza się ładowanie - co jest niebezpieczne
b) wyłacza się ladowanie ale proces sygnalizujący (dioda, wykres) nie komunikuje sie z ładowarką sprzętową.

Załaczam screeny.

Normalne ładowanie:
Obrazek

Cokolwiek dziwne ładowanie (opisy na obrazku)
Obrazek

Edit: Ładowarka oryginalna od telefonu.

Inny temat ...
Mam odbiornik GPS Bluetooth Pentagrama. Z RBM ONE działał znakomicie w programie Locus. W V970 nie działa :(. Paruje się przez bluetooth (na odbiorniku miga diodka od komunikacji), ale kiedy właczam Locus ten nie potrafi się z nim skomunikować. Transmisja urywa sie - diodka od komunikacji przestaje migać.
Da sie to obejsc instalując GPS Bloetooth i właczając MOCK (pozorowanie lokalizacji), ale na starszym telefonie dzialało bez takich ceregieli.
Wewnetrzny GPS wlacza sie bardzo dlugo. Na poczatku myslałem nawet ze jest zepsuty.
resmiki

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE