• Reklama

ZTE V970

ZTE V970

Postprzez marx » niedziela, 3 marca 2013, 18:31

ZTE V970 pomimo że jest już jakiś czas na rynku dalej jest atrakcyjny dla nabywców w polsce zwłaszcza na fakt obsługi darmowego internetu Aero 2 w drugim slocie kart sim.
Obecnie telefon można kupić w chinach za równowartość ok 425 zł z darmową przesyłką do polski przez pocztę singapurską lub szwajcarską u sprawdzonego sprzedawcy chinatronic .
Na hasło telchina dodatkowy bonus w przesyłce.

Obrazek

fortel.info napisał(a):Specyfikacja techniczna

Wyświetlacz: 4,3-calowy IPS o rozdzielczości 540 × 960 pikseli
Procesor: dwurdzeniowy Mediatek MT6577 o taktowaniu 1 GHz
Pamięć RAM: 1 GB
Pamięć wewnętrzna: 4 GB + slot kart microSDXC do 64 GB
Łączność: dual SIM, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, GPS
Aparat główny: 5 Mpix z autofocusem i diodą LED
Złącza: microUSB v2.0, mini-jack 3.5 mm
Akumulator: 1600 mAh
System: Google Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich
Wymiary: 127.4 x 65.0 x 9.9 mm
Waga: 140 gramów

Budowa

ZTE V970 to low-endowy smartfon, którego obudowa w całości wykonana została z tworzywa sztucznego. Jakość wykonania, w przypadku testowanego modelu stoi na dobrym poziomie, wszystkie jej elementy są odpowiednio spasowane, w związku z czym nawet przy mocniejszym nacisku nie ulegała odkształceniom.

[center]Obrazek
Obrazek
[/center]

Największą uwagę przyciąga duży, jak na budżetowy telefon, bo 4,3-calowy wyświetlacz, nad którym swoje miejsce znalazła dioda powiadamiająca LED, czujnik oświetlenia, czujnik zbliżeniowy oraz głośnik. Pod nim natomiast umiejscowione zostały cztery klawisze pojemnościowe - Menu, Home, Back oraz Search, które mogą pochwalić się dobrą reakcją na dotyk.

Na tylnym panelu, charakteryzującym się chropowatą teksturą, dzięki której urządzenie pewnie leży w dłoni, umieszczone zostało oczko 5-megapikselowego aparatu, dioda doświetlająca LED oraz pojedynczy głośnik.

Na prawym boku znajdziemy klawisze głośności i port microUSB, zaś na górnej krawędzi włącznik służący także do usypiania, gniazdo słuchawkowe w standardzie mini-jack 3.5 mm oraz mikrofon wtórny, eliminujący szumy otoczenia podczas prowadzenia rozmów telefonicznych.

Wyświetlacz

Smartfon został wyposażony w stosunkowo duży, 4,3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy, wykonany w technologii IPS, dzięki czemu oferuje szerokie, sięgające 178 stopni kąty widzenie, wysoki kontrast i jasność (komfortowe użytkowanie możliwe jest przy około 40-procentowym poziomie jasności) oraz bardzo dobre odwzorowanie barw.

Jakość obrazu wyświetlanego w rozdzielczości 540 × 960 pikseli - co daje nam 256ppi - stoi na dobrym poziomie. Jest on czysty i czytelny. Do reakcji na dotyk również nie można się przyczepić, gdyż urządzenie prawidłowo reaguje nawet na delikatne muśnięcie palcem.

System i wydajność

W przypadku ZTE V970, za wydajność oraz sprawną pracę pozbawionego wszelkich nakładek systemu Google Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, oferującego od niedawna język polski, odpowiada dwurdzeniowy procesor Mediatek MTK6577 o częstotliwości taktowania zegara na poziomie 1 GHz z chipem graficznym PowerVR SGX531 Ultra oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Z wbudowanej pamięci o pojemności 4 GB na aplikacje dostępne są 504 MB, zaś na wszelkiego rodzaju dane oraz multimedia 2,05 GB. Na szczęście producent nie zapomniał o zaimplementowaniu slotu kart microSD, za sprawą którego można ją rozbudować aż o 64 GB.

Taka konfiguracja pozwala na uruchomienie najbardziej popularnych gier jak Angry Birds, czy Amazing Alex , najnowszych produkcji – Bad Piggies, Rayman Jungle Run, a nawet bardziej wymagających tytułów pokroju Blood of Glory i Dead Trigger. Wyniki popularnych aplikacji benchmarkowych, jak An3DBench (6 864), An3DBenchXL (24 939), AnTuTu (5 412), NenaMark1 (57,4 fps), NenaMark2 (19,2 fps), OpenGL Test (58,6 fps) oraz Quadrant (2 606) również potwierdzają, iż smartfon dobrze wypada na tle konkurencji.

Komunikacja

ZTE V970 charakteryzuje się podwójnym slotem kart SIM (dual SIM). Warto jednak zaznaczyć, iż karty są aktywne jednocześnie, toteż bez problemu możemy surfować po Internecie korzystając na przykład z Aero2, bez obaw, że ktoś będzie usiłował się do nas dodzwonić. Ponadto zarówno odbieranie, jak i wykonywanie połączeń przebiegało prawidłowo. Wbudowany mikrofon wtórny redukuje szumy, toteż rozmówcę słychać głośno i wyraźnie, nawet w zatłoczonym otoczeniu. Natomiast dzięki czujnikowi zbliżeniowemu ZTE V970 automatycznie wyłącza ekran, gdy trzyma się go przy uchu podczas rozmowy.

Połączenie z globalną siecią komputerową jest możliwe za pośrednictwem wbudowanego modułu Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g/n oraz, jak już wspomniałam sieci komórkowej (3G). W obu przypadkach strony internetowe wczytywane były dość szybko, zaś ich nawigacja bezproblemowa. Funkcji multi-touch również nie mogę nic zarzucić, gdyż działa płynnie.

[center] Obrazek [/center]

Ze względu na stosunkowo duże i szeroko rozstawione klawisze, wprowadzanie tekstu nie sprawiało mi żadnych problemów, nie zależnie od tego, czy urządzenie trzymałam w pozycji pionowej, czy też poziomej.

Radio Bluetooth może posłużyć zarówno do przesyłania plików, jak i podłączenia bezprzewodowego zestawu słuchawkowego, zaś odbiornik GPS, po pobraniu pakietów EPO działa prawidłowo, szybko określając bieżącą lokalizację. Umiejscowiony natomiast na lewym boku port microUSB 2.0 umożliwia nie tylko komunikację z komputerem i ładowanie akumulatora, ale także podłączenie zewnętrznych pamięci masowych.

Aparat

ZTE V970 został wyposażony w 5-megapikselowy aparat fotograficzny, wspomagany przez diodą doświetlającą LED, oferujący standardowy dla Androida 4.0 Ice Cream Sandwich interfejs. Do dyspozycji mamy między innymi różne rodzaje scenerii, efekty oraz tryb HDR. Niestety zdjęcia wykonywane nawet w maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1920 pikseli, cechują się niską jakością – występują problemy z rendering kolorów, którym towarzyszy wysoki poziom szumu.

Zarejestrowane materiały wideo, pomimo rozdzielczości HD 720p, również nie zachwycają. Wbudowany aparat ma problemy z łapaniem ostrości, zaś wysoki poziom szumu oraz zapis sekwencji w formacie 3GP, jak dla mnie całkowicie go dyskwalifikują.

Akumulator

Zastosowany akumulator o pojemności 1600 mAh pozwala na umiarkowane korzystanie ze smartfonu (pół godziny surfowania po Internecie, pół godziny grania, kilka rozmów telefonicznych, kilka zdjęć) przez około 2 dni. Czas ładowania przy użyciu ładowarki sieciowej wynosi nieco ponad 3 godziny. Niestety producent nie podaje przybliżonych czasów pracy na pojedynczym cyklu ładowania, toteż nie mogę się do nich ustosunkować.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, iż ZTE V970 jest typowo low-endowym smartfonem, jednak ze względu na duży 4,3-calowy wyświetlacz, wykonany w technologii IPS, dwurdzeniowy procesor wspomagany przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz jednoczesną obsługę dwóch kart SIM, jest urządzeniem, na które warto spojrzeć, jeśli dysponujemy niezbyt dużą ilością gotówki. Do wad z całą pewnością mogę zaliczyć aparat fotograficzny, który pomimo 5-megapikselowej matrycy wykonuje stosunkowo słabej jakości zdjęcia oraz nieoficjalny ROM zawierający język polski, choć to i tak lepsze od testowanego przeze mnie anglojęzycznego oprogramowania.
Ostatnio edytowano sobota, 11 maja 2013, 13:33 przez marx, łącznie edytowano 4 razy
marx
Administrator

Pochwały: 191

Reklama

Postprzez spidercomp » niedziela, 3 marca 2013, 18:37

A jest jakiś poradnik jak wgrać ten nieoficjalny ROM?
I czy po zmianie tego Romu będzie można normalnie połączyć się z Sklep Play?
spidercomp

Pochwały: 1

Postprzez east-import.pl » niedziela, 3 marca 2013, 21:23

Rom wgrywasz z PL Menu przez Recovery W kilka minut i po sprawie
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez spidercomp » niedziela, 3 marca 2013, 21:35

tak tylko robiłbym to pierwszy raz i nie chciałbym coś spieprzyć.
spidercomp

Pochwały: 1

Postprzez east-import.pl » poniedziałek, 4 marca 2013, 20:53

EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez bartazzz » wtorek, 19 marca 2013, 17:18

nie rozumiem dlaczego autor opisu za minus bierze kiepski ROM, mam on jakieś poważne błędy?
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez resmiki » wtorek, 26 marca 2013, 14:25

Moje obserwacje V970...

Mam go około tydzien. Jest jeden powtarzalny problem, który wlasnie teraz skojarzłem z ładowaniem.

Podczas ładowania telefonu nie nalezy go uzywac bo zachowuje sie nieprzewidywalnie, to znaczy np. przytrzymanie palca na tapecie w dowolnym miejscu powoduje zjechanie w dół paska powiadomien i uruchomienie tego co akurat jest pod palcem. W zasadzie głupieje tylko dotyk. Zdarzylo sie to juz ze trzy razy. Ktos tak jeszcze ma ?

Inny objaw ... po przytrzymaniu ikonki powinno dac sie ją przesuwać ale tak nie jest, otwiera sie aplikacja ta od ikonki.

Moze to spraw ładowarki bo wlasnie w pracy uzywam nie oryginalnej m-life (800 mA). Musze sprawdzic w domu na oryginalnej.

Na innym forum ktos pisał tez ze padl mu V970 :shock:

Kod: Zaznacz cały
Przeglądałem net po wifi i nagle zgasł. Telefon dało się uruchomić ale na wyświetlaczu czarno. Ale nie wiem czy to nie był jakiś poważniejszy problem, bo później nie udało mi się już go właczyć wcale i wydawał mi się bardziej ciepły niż normalnie.
resmiki

Pochwały: 3

Postprzez bartazzz » wtorek, 26 marca 2013, 15:05

a to się dzieje na stockowym ROMIE czy na modyfikowanym?
bartazzz
VIP

Postprzez resmiki » środa, 27 marca 2013, 09:52

bartazzz napisał(a):a to się dzieje na stockowym ROMIE czy na modyfikowanym?

V3.1MOD by BM (27-12-2012)

Wczoraj w domu probowałem wywolac taki sam efekt podczas ladowania oryginalną ładowarka i nie udało mi sie, wiec wskazuje to na problem tej drugiej ładowarki (m-line). Zamówiłem juz na ali, inną, oryginalną (podobno) ładowarke Samsunga. Tą co mam to strach ładować. Na razie bede ladowal tylko w domu.

Wniosek z tego jest tylko taki, ze V970 jest czulszy na parametry ładowania, bo poprzedni fon RBM ONE nie wykazywał na tej ładowarce zadnych anomalii.
resmiki

Postprzez bartazzz » środa, 27 marca 2013, 10:12

w sumie jest jeszcze nowszy mod z 02 marca ale pewnie tutaj problem nie będzie związany z softem. Pytam dlatego ze czytałem kiedyś recenzję tabletów AINOL i podobny problem wystepował podczas ładowania i został rozwiązany poprzez zastosowanie custom ROM
bartazzz
VIP

Postprzez bumbum » środa, 27 marca 2013, 14:06

np. ładowarka od Jiayu nie naładuje motoroli defy i na odwrót, a niby to samo gniazdo.
Kiedys podłaczyłem do tableta chinskiego kabel miniusb, niby ten sam co oryginał tyle ze od nokii, no i było po wejsciu USB. Na szczescie ładowanie jest z osobnej ładowarki na bolec.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez resmiki » czwartek, 28 marca 2013, 10:09

Dwa ładowania V970 z dwu kolejnych dni. Pierwsze normalne, drugie wygląda cokolwiek dziwnie. Chodzi mi o koncówkę ładowania, mniej wiecej od 78% do konca. Potem przy rozładowaniu, tak ok. 83% podlaczyłem na nowo ładowarkę. Przestał aktualizowac się postep ładowania (swieciła czerwona dioda od ładowania), tak w systemie jak i widżecie do baterii. Po restarcie fona aktualizacja stanu baterii zaczeła znowu działać. Jednoczesnie po restarcie kolor diody zmienil sie z czerwonego na zielony. Nie wiem czy to cecha modelu czy mojego egzemplarza.

Zastanawia mnie zmiana na zielony po restarcie. Moze to oznaczac, ze :

a) nie wyłacza się ładowanie - co jest niebezpieczne
b) wyłacza się ladowanie ale proces sygnalizujący (dioda, wykres) nie komunikuje sie z ładowarką sprzętową.

Załaczam screeny.

Normalne ładowanie:
Obrazek

Cokolwiek dziwne ładowanie (opisy na obrazku)
Obrazek

Edit: Ładowarka oryginalna od telefonu.

Inny temat ...
Mam odbiornik GPS Bluetooth Pentagrama. Z RBM ONE działał znakomicie w programie Locus. W V970 nie działa :(. Paruje się przez bluetooth (na odbiorniku miga diodka od komunikacji), ale kiedy właczam Locus ten nie potrafi się z nim skomunikować. Transmisja urywa sie - diodka od komunikacji przestaje migać.
Da sie to obejsc instalując GPS Bloetooth i właczając MOCK (pozorowanie lokalizacji), ale na starszym telefonie dzialało bez takich ceregieli.
Wewnetrzny GPS wlacza sie bardzo dlugo. Na poczatku myslałem nawet ze jest zepsuty.
resmiki

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE