• Reklama

ZTE v965/v880h

ZTE v965/v880h

Postprzez mrergie » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 00:51

Hej ;-)

Nie ma jeszcze żadnego konkretnego tematu o tym dość polecanym na forum modelu więc chyba wypadałoby go stworzyć biorąc pod uwagę że coraz więcej osób tutaj wchodzi w jego posiadanie.
Mam ten sprzęt od prawie tygodnia, pilnie śledziłem czas jego podróży sprawdzając stronę po kilka czy kilkanaście razy dziennie, a kiedy do mnie dotarł to jakoś nie miałem czasu/chęci na zajęcie się chińczykiem.

Z zakupami w chinach różnie bywa, mój v965 przybył do mnie z prawie czystym Androidem 4.1.2, zrobionym rootem i jakimś chińskim recovery za pomocą którego udało mi się w jakiś sposób zainstalować Lewę. Może wynikało to z chińskiego recovery i braku wipe przed instalacją, nowy system co chwilę wywalał błąd o zamknięciu jakiegoś procesu.

Sam z tego nie korzystałem, ale root powinien na telefonie być możliwy do zrobienia za pomocą Kingo Android Root, czytałem że ludziom działało.

Recovery zainstalowałem z pomocą
Kod: Zaznacz cały
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44660171&postcount=417
Działa dobrze, śmiało można instalować.

Wynik w antutu mam niecałe 13,4k, coś mało, ale winię za to system który zaraz zmienię na jakiś rosyjki port LeWy z A820.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Reklama

Re: ZTE v965/v880h

Postprzez bartazzz » wtorek, 7 stycznia 2014, 02:06

Podepnę się pod temat z mini recenzją tego zdobywającego coraz większą popularność telefonu
Zestaw:
Telefon przyszedł w standardowym zestawie bez słuchawek:
Obrazek
Telefn przyszedł a androidem 4.1.2 z językiem polskim:
Obrazek

telefon obługuje aero2, co jest niewątpliwie jego wielką zaletą:
Obrazek

telefon posiada biały połyskowy tył oraz czarny przód z 3 przyciskami dotykowymi, telefon fajnie leży w dłoni i da się go obsługiwać jedną ręką:

Obrazek
Obrazek

do niewątpliwych jego zalet należy duża bateria i wydajny procesor oraz ciekawy design, oczywiście przy 512 Ram trzeba dbać o nie wrzucanie zbędnych śmieci, ale przy odrobinie uwagi telefon nie powinien sprawiać problemów, a jego ogromna popularność w Rosji powinna zaowocować dużą ilością romów. Przetestowałem link podany wyżej do tworzenia recovery angielskiego i działa bez zarzutu, cudowne narzędzie.
Co bardzo mnie zaskoczyło, to telefon bardzo szybko łąpie fixa ( musi mieć silny odbiuornik). Jest to kilka sekund na parapecie bez zbędnych ustawień:

Obrazek

Zainstalowałem gierkę angry birds rio i chodziła bez zarzutu, choć play store jej nie wspiera, udało mi się z aptoide:
Obrazek

Dźwięk odtwarzany z głośnika jest czysty i wyrażny, na dużą uwagę zasługuje wg mnie wyświetlacz, który co prawda ma rozdzielczość 800x480 i 4,5 cala ale rekompensuje to dużą jasności i kontrastem oraz dobrymi kątami patrzenia:

Obrazek

Obrazek

aparat robi zdjęcia na przyzwoitym poziomie,lepszym od mojego v970, porównałbym go z v967s, dla potrzeb tekstu i zwykłych zdjeć w zupełności wystarczy, szczególnie że ma lampę led do aparatu, poniżej kilka próbek:

Obrazek
Obrazek

Podsumowując, zte stanęło na wysokości zadania produkując wydajny telefon za rozsądną cenę z 4 rdzeniowym procesorem, który namiesza trochę na rynku za sprawą dobrego wykonania, ciekawego designu i przystępnej ceny.

Zapraszam do dyskusji
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez mrergie » wtorek, 7 stycznia 2014, 02:21

Bawię się tak tym telefonem, zmieniam systemy i testuję, ze wszystkich które sprawdziłem najlepiej zdaje się sprawdzać ten. To jedna z wersji LeWy od naszych słowiańskich braci z dużego kraju na wschodzie. Na świeżo i bez żadnego czyszczenia dobiłem 13,8k w antutu, żadnych błędów dotychczas nie zaobserwowałem, wolnego RAMu w telefonie mam po około 180 MB więc całkiem dobrze ;-) ROM ma w sobie sklep więc nie trzeba doinstalowywać gappsów ;-)
Można śmiało instalować jakby ktoś się zastanawiał.

Języki: ruski, angielski i jakieś dwa azjatyckie których nie potrafię odczytać.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano wtorek, 7 stycznia 2014, 02:24 przez mrergie, łącznie edytowano 1 raz

mrergie
VIP

Postprzez bartazzz » wtorek, 7 stycznia 2014, 02:23

mrergie napisał(a):Bawię się tak tym telefonem, zmieniam systemy i testuję, ze wszystkich które sprawdziłem najlepiej zdaje się sprawdzać ten. To jedna z wersji LeWy od naszych słowiańskich braci z dużego kraju na wschodzie. Na świeżo i bez żadnego czyszczenia dobiłem 13,8k w antutu, żadnych błędów dotychczas nie zaobserwowałem, wolnego RAMu w telefonie mam po około 180 MB więc całkiem dobrze ;-) ROM ma w sobie sklep więc nie trzeba doinstalowywać gappsów ;-)
Można śmiało instalować jakby ktoś się zastanawiał.

a jest w nim PL?
bartazzz
VIP

Postprzez mrergie » środa, 8 stycznia 2014, 01:17

Obrazek

Czyżby rekord? :-D
Ile miałem pomysłów tyle na razie wykorzystałem, może uda sie 14,1k dobić jak się więcej pobawię :-D

mrergie
VIP

Postprzez brt0555 » środa, 8 stycznia 2014, 02:46

Super, że powstał temat. Mam zte v965 dzięki bartazzowi, więc też mogę śmiało go polecić jako pomocnika w zakupach :). Co do telefonu jest dla mnie ponad oczekiwania. Jedynie denerwuje mnie nakładka zte oraz rozmyte filmy, takie jak na filmiku (telefon długo łapie ostrość na stockowym sofcie, tak samo przy zdjęciach):
http://www.youtube.com/watch?v=XuJLzevRjnA
http://www.youtube.com/watch?v=irubJiBDSm0

Aero2 sprawdzę jak dojdzie karta, nawigacja działa cudownie, głośnik przyciszyłem, by go nie katować bo był głośny aż nadto. Co do zmiany systemu zastanawiam się nad Lewa OS, który zaproponował @mrergie (btw. mógłbyś wstawić ss, jak wygląda menu,książka itp. )?

Ilość wolnego ramu na lewa os szokująca, ja przy stockowym romie + nakłada smart launcher pro, mam jakieś 100mb po zabiciu aplikacji.
brt0555

Pochwały: 2

Postprzez dytruff » środa, 8 stycznia 2014, 16:04

Jak dla mnie paskudny i za mało RAM, a to decyduje o płynności działania telefonu. Na plus w miarę dobra cena i dioda.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez Miker » środa, 8 stycznia 2014, 16:20

Witam, mam zte v965 od wczoraj. Aero2 działa. Yanosik działa z gps + aero2. wszystko tak jak trzeba. Stockowy Android 4.1.2 z Polskim Menu

Wczesniej mialem w reku zte v967s, lenovo a850, i ten v965 wydaje sie najfajniejszy pod względem wykonania i wielkości. W samym działaniu systemu może nie jest tak prędki ale do przeżycia.

Do rzeczy: chcialem zainstalowac gry które wymagają trochę wiecej od grafiki np. fast outlaw, gta III, CSR racing. I za kazdym razem jak włączam grę to wyrzuca mnie do menu, albo pokazuje czarny obraz i nic się nie dzieje. Czy to wina telefonu / wady fabrycznej czy oprogramowania?

Na zte v967s i lenovo a850 instalowałem fast outlaw i chodziło bez zaciny, i co najważniejsze wchodziło, a tu w zte v965 to włącza się do menu i wyrzuca mnie do menu telefonu / androida. Co polecacie zrobić? Nigdy nie instalowałem żadnego romu, więc proszę o jakieś info krok po kroku.
Miker

Postprzez bartazzz » środa, 8 stycznia 2014, 16:22

najpierw zainstaluj cwm wg 1 postu z tego tematu, a potem zrób sobie kopię systemu poprzez cwm i następnie wgraj sobie rom który podał mrregie
bartazzz
VIP

Postprzez maniek669 » środa, 8 stycznia 2014, 20:01

bartazzz napisał(a):najpierw zainstaluj cwm wg 1 postu z tego tematu, a potem zrób sobie kopię systemu poprzez cwm i następnie wgraj sobie rom który podał mrregie

witam, czy mógłbyś coś więcej napisać/ albo dać linka jak prawidłowo i w miarę bezpiecznie wgrać coś nowego do v965? Jutro spodziewam sie dostawy i nie chciałbym coś spieprzyć, a jestem w temacie zupełnie zielony.

dzięki
maniek669

Pochwały: 4

Postprzez mrergie » środa, 8 stycznia 2014, 20:19

brt0555 napisał(a):zastanawiam się nad Lewa OS, który zaproponował @mrergie (btw. mógłbyś wstawić ss, jak wygląda menu,książka itp. )? Ilość wolnego ramu na lewa os szokująca, ja przy stockowym romie + nakłada smart launcher pro, mam jakieś 100mb po zabiciu aplikacji.

Wyguglaj sobie LeWa OS v5, ale równie dobrze możesz też spojrzeć na bardzo podobne MIUI.
Z tym 180MB to może trochę przesadziłem, 160MB raczej, z czego i tak nawet kilkadziesiąt (u mnie obecnie 50MB) może być zjadane przez launcher. W LeWie tak rozwiązano launcher, że działa on tylko kiedy faktycznie w nim jesteś, odpala się on tylko kiedy na pulpit wchodzisz, w innych momentach się od razu wyłącza i wyrzuca z pamięci. Ja w miarę system przeczyściłem i pomieszałem w nim, wolna ilość podskakuje nawet do 200MB, obecnie patrząc w ustawieniach mam dokładnie 203MB.

Miker napisał(a):chcialem zainstalowac gry które wymagają trochę wiecej od grafiki np. fast outlaw, gta III, CSR racing. I za kazdym razem jak włączam grę to wyrzuca mnie do menu, albo pokazuje czarny obraz i nic się nie dzieje. Czy to wina telefonu / wady fabrycznej czy oprogramowania?

Miałem to samo na innym ROMie. Na stockowym może być problem ze źle ustawionym dalvik heap size i dalvik growth limit, do tego brak innych tweaków. U mnie GTA VC, GoF2, Real Racing 3 działają bardzo dobrze i płynnie, jedynie RR3 czasem zdarzy się jakieś brzydkie zacięcie i jeszcze rzadziej się wykrzaczy, a że gra nie oferuje zmiany ustawień grafiki to trzeba jakoś ręcznie się z tym bawić. Znalazłem coś w sieci na to RR3 i sprawdzę później. Asphalt 8 wydawał się też bardzo szybko działać, ale nie mogę tego potwierdzić bo grałem tylko chwilę, nie spodobało mi się to wywaliłem po drugim wyścigu.

Miker napisał(a):Nigdy nie instalowałem żadnego romu, więc proszę o jakieś info krok po kroku.

maniek669 napisał(a):witam, czy mógłbyś coś więcej napisać/ albo dać linka jak prawidłowo i w miarę bezpiecznie wgrać coś nowego do v965?

W sumie nie wiem czy jest na forum jakiś tutek o CWM przez MTK Droid Tools, w sumie może coś machnę takiego na podstawie tamtego tematu z XDA, niewiele roboty z tym a się może komuś przydać ;-)

mrergie
VIP

Postprzez brt0555 » środa, 8 stycznia 2014, 21:36

Jak walniesz temat rootwa+wgrania lewa os to stawiam piwo :)

Co do szybkości telefonu, to czego wymagać za 400zł, ja się cieszę , że telefon jest dobrze wykonany i parametry ma dla mnie wystarczające.

Jak możecie to wrzućcie filmik jak kręci Wasz zte, szczególnie Ty @mrergie, bo jestem ciekaw jak to chodzi na innym romie.
brt0555

Pochwały: 2

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE