• Reklama

ZTE nubia Z9 mini - brak internetu

Re: ZTE nubia Z9 mini - brak internetu

Postprzez marcincpk » środa, 17 lutego 2016, 01:41

Przeszedłem właśnie z mokee 5.1 na 6.0 i wszystko ładnie i pięknie, chodzi lepiej od poprzedniej wersji tylko brakuje mi oryginalnego aparatu :-P Znalazł ktoś może sposób jak wgrać aparat nubi na andka 6.0?
marcincpk

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez macios113 » czwartek, 18 lutego 2016, 04:48

Ja nie wiem :D ale mam pytanie czy u was tez łączy się z najwolniejsza siecią?
Mam na myśli ustawienie połączenia 2G/3G/4G jak mam wybrane wszystkie to mam tylko 2G
A jeżeli wybiorę samo 3G to mam to 3G nie wiem od czego to zależy (wszędzie pełen zasięg) i jak połączyć się z LTE skoro wybiera 2G?
I zobaczyłem dziś na ekranie 1(mam nadzieje ze to jest jeden) wypalony piksel :/
Miałem o coś jeszcze zapytać ale wyleciało mi z głowy :P
Telefon z JD z promocji za 150$
macios113

Pochwały: 1

Postprzez fido » czwartek, 18 lutego 2016, 08:08

marcincpk napisał(a):Przeszedłem właśnie z mokee 5.1 na 6.0 i wszystko ładnie i pięknie, chodzi lepiej od poprzedniej wersji tylko brakuje mi oryginalnego aparatu :-P Znalazł ktoś może sposób jak wgrać aparat nubi na andka 6.0?

Robiłeś czystą instalację czy poprzez Update z poziomu telefonu.
fido
AKTYWNY

Postprzez miller69 » czwartek, 18 lutego 2016, 22:30

macios113 napisał(a):Ja nie wiem :D ale mam pytanie czy u was tez łączy się z najwolniejsza siecią?
Mam na myśli ustawienie połączenia 2G/3G/4G jak mam wybrane wszystkie to mam tylko 2G
A jeżeli wybiorę samo 3G to mam to 3G nie wiem od czego to zależy (wszędzie pełen zasięg) i jak połączyć się z LTE skoro wybiera 2G?
I zobaczyłem dziś na ekranie 1(mam nadzieje ze to jest jeden) wypalony piksel :/
Miałem o coś jeszcze zapytać ale wyleciało mi z głowy :P
Telefon z JD z promocji za 150$

miałem podobny problem przez pierwsze dwa dni po zakupie,tel mam z oryginalnym softem (na razie jakoś boje się coś zmieniać), ustawienia apn spisałem z innego telefonu skonfigurowanego w plusie.
pojawił się internet ,ale bez LTE, kombinowałem w menu z ustawieniami preferencji sieci itd , restartowałem i nic , LTE nie działało.
ściągnąłem LTE discovery ,uruchomiłem ,jest hsdpa 2g , a LTE niet, w sumie to dałem trochę za wygraną , stwierdziłem ,że aż tak ten internet w kom nie jest mi potrzebny.
ok a teraz do sedna , na trzeci dzień , samo z siebie pojawiło się LTE ???!! jakim cudem nie wiem .
jedyne co nie działa to wysyłanie MMS przez stokową apkę , z zainstalowanej Textry wszystko wychodzi bez problemów(dziwne??)
miller69

Postprzez marcincpk » środa, 24 lutego 2016, 01:08

Na XDA nalazłem oryginalna kamerę v 5.2 do nubi w pełni działająca na mokee 5.1. Instalujemy kamerę normalnie przez menagera (apk). Wybieramy wersję z chińskimi znaczkami (przynajmniej u mnie ta wersja działa bez żadnych błędów). Może komuś się przyda :-P

TUTAJ
marcincpk

Postprzez sebaj.p » środa, 24 lutego 2016, 09:38

Kolego a miałeś wcześniej już wrzuconą paczkę z camera przez TRWP? Druga sprawa to czy w wątku na Xda było napisane czym te wersję się różnią? I trzecia to sprawdź czy przy wybraniu miejsca zapisu na karcie Sd zdjęcia faktycznie się na niej zapisują- jakiś czas temu wrzucałem tu na forum apke w tej wersji ale z innego źródła i zapis na Sd nie działał.
sebaj.p

Postprzez marcincpk » środa, 24 lutego 2016, 19:28

Przed wgrywaniem kamery z pliku apk nie wgrywałem wcześniej kamery przez trwp. Kamera wgrywana przez trwp z pliku zip niestety nie działała jak należy. Przy próbie blokady ostrości wyskakiwał błąd i aplikacja się zamykała, to samo z punktem natężenia światła. Ogólnie wszystko wygląda bardzo podobnie do poprzedniej wersji jedyne co zauważyłem to że special effect wyświetlają się w trybie "na żywo" i można wybrać konkretny efekt (forma kafelek na żywo). Jeżeli chodzi o zapis na sd dopiero teraz zauważyłem że mimo iż opcja jest zaznaczona wszystko idzie na pamięć wewnętrzna niestety :-?
marcincpk

Postprzez miller69 » czwartek, 25 lutego 2016, 00:14

witam.
jak zainstalować /zamontować kartę sd?
miller69

Postprzez wieloryb20 » czwartek, 25 lutego 2016, 12:54

Ja mam mooke 6,0,1 i zaktualizowany aparat jest super jest dużo opcji
wieloryb20

Postprzez fido » piątek, 26 lutego 2016, 20:30

Koledzy czy spotkał się ktoś z takim problemem - zrobiłem sobie poprzez twrp backup 5.1.1 później zrobiłem update do wersji 6.0 i teraz jak chcę powrócić do wersji 5.1.1 nie mogę telefon zatrzymuje mi się na ekranie powitalnym z napisem Nubia i dalej nic się nie dziej.Czy można to jakoś rozwiązać, czy możliwe że 6.0 coś namieszało.
fido
AKTYWNY

Postprzez marcincpk » niedziela, 28 lutego 2016, 02:43

fido napisał(a):Koledzy czy spotkał się ktoś z takim problemem - zrobiłem sobie poprzez twrp backup 5.1.1 później zrobiłem update do wersji 6.0 i teraz jak chcę powrócić do wersji 5.1.1 nie mogę telefon zatrzymuje mi się na ekranie powitalnym z napisem Nubia i dalej nic się nie dziej.Czy można to jakoś rozwiązać, czy możliwe że 6.0 coś namieszało.

Miałem to samo. Nie zrobisz backupu z wersji 6.0 na 5.1. Musisz podłączyć telefon pod kompa wrzucić rom mokee 5.1 i zainstalować nowy system przez trwp instal zip. Dopiero po przejściu na androida 5.1 możesz sobie spokojnie zrobić backup.
marcincpk

Postprzez fido » niedziela, 28 lutego 2016, 11:12

Tak też zrobiłem - wgrałem normalnie poprzez twrp wersję 5.1.1 a później zrobiłem restore ze swojego wcześniej zrobionego backupu.
fido
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna