• Reklama

ZTE kontra markowy telefon samsung. Wady, zalety

ZTE kontra markowy telefon samsung. Wady, zalety

Postprzez 8850 » wtorek, 27 sierpnia 2013, 18:37

Witajcie przymierzam się do wymiany iphone 3gs na androida. 3gs staje się wolny, ma mały ekran, niektóre aplikacje/gry odmawiają współpracy. Mam pytania, proszę o odpowiedź:

1. Czy Samsung Galaxy Note I będzie miał lepszą matrycę w sensie dokładności pikseli, ekran do oglądania obrazu (gry, strony www, aplikacje od ZTE v987? Czy superamuled jest dużo lepszy od rozwiązania który ma ZTE czy FTF?
2. Czy automapa, endomondo będzie dobrze działały na v987? Czy ktoś testował? Nawigację potrzebuję do samochodu, to drugie do trackingu i biegania?
3. Czy za rok/dwa ZTE przestanie wspierać romami v987 i będę stał w miejscu z telefonem? NIgdy nie używałem androida, zawsze iphony, stąd głupie pytanie. Czy romy od innego producenta za rok będą pasowały do ZTE?
4. Czy wolelibyście kupić nowego ZTE v987 z Chin na moim miejscy czy za taką samą kwotę używanego samsunga galaxy note w bardzo dobrym stanie? Telefon ma służyć do czytania WWW, używania nawigacji samochodowej, użytecznych aplikacji, czytania książek, aero2?
5. Czy taki samsung jest lepiej wykonany i spasowany niż v987?
8850

Reklama

Re: ZTE kontra markowy telefon samsung. Wady, zalety

Postprzez neomod » wtorek, 27 sierpnia 2013, 21:15

1. Każdy ma inny punkt widzenia. Dla niektórych amoled ma za mocne kolory. Ekran w V987 jest bardzo dobrej jakości, ma dobre kąty widzenia i naturalne kolory. Jak dla mnie lepszy ekran jest w Galaxy Note, ale to dlatego że podobają mi się te mocno nasycone kolory i czerń. Poważną wadą ekranu amoled jest niestety wypalanie się.
2. Automapa będzie działać, natomiast niektóre sport trackery będą oszukiwać dane i podawać kosmiczne prędkości. Podobno jest na to rozwiązanie poprzez zmianę wpisów w systemie, ale nie testowałem jeszcze.
3. Na pewno przestanie w niedalekim czasie, nie wiadomo czy otrzyma androida 4.3. Kwestia jest tego typu, że to nie zależy od producenta telefonu a procesora. Tak było np. z mediatekiem MT6577 - żadne urządzenie z tym procesorem nie otrzymało androida wyższego niż 4.1. Jeżeli tylko jakieś urządzenie z procesorem MT6589 otrzyma androida 4.3 to prawdopodobnie ZTE również.
4. Tu jest kwestia głównie dual sim. Ja np. wolałbym telefon z obsługą dwóch kart sim a to mocno zawęża wybór. Note to świetny sprzęt z dużym wsparciem. Gdyby oryginalny Galaxy Note z dual simem był ogólnodostępny na rynku europejskim to nawet bym się nie zastanawiał. Jeżeli dual skim jest nie ważny to zostaje kwestia indywidualnych preferencji.
5. Raczej nie widać różnicy w wykonaniu. Obecnie chińskie telefony nie odbiegają w niczym od markowych sprzętów.
neomod

Pochwały: 1

Postprzez 8850 » wtorek, 27 sierpnia 2013, 23:44

Dziękuję za profesjonalną odpowiedź, czekam też na opinię innych osób chętnych dołożyć swoje wnioski. Zapraszam.
8850

Postprzez krzaki » środa, 28 sierpnia 2013, 11:06

1. Nie widzialem note I na zywo, ale widzialem note II i oba ekrany sa bardzo ostre, a kolory intensywne. Ja bylbym z obu jednakowo zadowolony. Wiecej w tym temacie nie smiem stwierdzac.
2. Automapy nie uzywalem, ale nawigacji google juz tak i dziala jak trzeba, zrobilem niedawno kolo 700km z jej pomoca i nie zgubilo mi sygnalu ani razu. Trzeba dodac, ze aby v987 zlapal szybko fixa to musimy miec wlaczona transmisje danych bo sciaga on polozenia satelitow. Bez tego nie wiem czy by tak smigalo. Co do Endomondo nie probowalem bo slyszalem o tych problemach ze zlym podawaniem predkosci, uzywam Runkeeper i dziala bez zarzutu.
3. Oficjalne romy sa wylacznie w jezyki chinskim i angielskim, wszelkie romy z innymi jezykami sa juz modyfikowane przez osoby trzecie.
4. Ja wolalbym kupic v987 chociazby ze wzgledu na wyzsza klase od Note I jesli chodzi o wydajnosc, a co za tym idzie jest bardziej przyszlosciowy. Poza tym jak wyzej juz ktos wspomnial dual sim sie moze przydac jesli nie do aero2 to na podroz za granice gdzie zazwyczaj sie kupuje osobnego prepaida do netu i tanszych rozmow.
5. Jak juz wspomnialem, nie widzialem note I ale porownam z note II. Oba modele maja obudowy z plastiku i powiem szczerze szalu nie ma, Note ma bardziej blyszczaca obudowe i mam wrazenie ze zatrzaski lepiej wchodza niz w v987, ten drugi ma matowa obudowe ale tez w bialym kolorze co moze komus mniej lub bardziej odpowiadac.

Pozdrawiam
krzaki

Pochwały: 1

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE