• Reklama

ZTE Axon Elite

ZTE Axon Elite

Postprzez rrobsonm » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 22:02

Widzę, że na forum nie mamy telefonu poświęconego temu telefonowi. Jako że są ostatnio na niego świetne promocje to przypuszczam, że jest wiele osób które chciałoby się czegoś więcej dowiedzieć o tym telefonie.
Mam go od kilku dni i go używam, mogę odpowiedzieć w tym wątku na przerózne pytania.

krótka opinia na start:
Ekran bardzo jasny
Głośnik mega głośny, ale nie gra bardzo czysto(Letv X600/X500 ładniej gra)
Bateria średnia, trzeba ładować codziennie.
GPS bardzo dokładny, oczywiście brak problemów z fixem.
Zdjęcia robi bardzo dobre jak na chińczyka. Sporo lepsze niż Letv X600/X500 oraz Xiaomi Note 3 Pro.
Telefon jest dosyć wysoki jak na 5.5".

Ogólnie uważam że w cenie 199$ to jest w tym momencie killer na miarę Letv X600 za 130$.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

Re: ZTE Axon Elite

Postprzez tomikitwo » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 22:50

Loud speaker jest mono?

Wysłane z mojego NX506J przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez rrobsonm » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 22:54

Tak monofoniczny. Umieszczony z przodu w tej szerokiej maskownicy po prawej stronie.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez tomikitwo » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 23:04

Dzięki, to lecę z następnymi pytaniami, bo ten Axon jest dla mnie jak Multipla i Ania Rubik - taki brzydki że aż ładny.

1. Czy soft jest mocno zabugowany? Dzieją się jakieś niestandardowe rzeczy? Coś nie działa itp.
2. Czy wiadomo już czy dostanie Andka 6?
3. Testowałeś VR? Działa z aplikacją Google Cardboard?
4. Masz porównanie z jakimś innym wydajnym telefonem? Np. coś innego na Snap810, ew. 808, 801 4x 2.5Ghz lub Helio x10? Zdarzają się Axonowi zamuły?
5. Jak sobie radzi z RAMem? Ile ma wolnego po restarcie? Trzyma kilka appek w tle czy większość ubija sam?
6. Czy działa bezproblemowo Nova lub Apex?

Wysłane z mojego NX506J przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Postprzez masterwilo » wtorek, 19 kwietnia 2016, 01:15

Jak wygląda zużycie baterii przy użytkowaniu telefonu (bez grania, oglądania filmów, ciągłego korzystania z internetu) ?
masterwilo

Postprzez rrobsonm » wtorek, 19 kwietnia 2016, 07:50

[quote="tomikitwo"

1. Czy soft jest mocno zabugowany? Dzieją się jakieś niestandardowe rzeczy? Coś nie działa itp.
2. Czy wiadomo już czy dostanie Andka 6?
3. Testowałeś VR? Działa z aplikacją Google Cardboard?
4. Masz porównanie z jakimś innym wydajnym telefonem? Np. coś innego na Snap810, ew. 808, 801 4x 2.5Ghz lub Helio x10? Zdarzają się Axonowi zamuły?
5. Jak sobie radzi z RAMem? Ile ma wolnego po restarcie? Trzyma kilka appek w tle czy większość ubija sam?
6. Czy działa bezproblemowo Nova lub Apex?
[/quote]

1. Na razie nie wyłapałem nic nie działającego. Z bugów tłumaczenie aplikacji kontakty jest bez sensu. Jak chce przytrzymam na numerze długo palcem to wyskakuje okienko i "połącz" oznacza w rzeczywistosci "dodaj kontakt"
2. Nie wiem nic na ten temat
3. Nie
4. Mam porównanie do Redmi Note 3 Pro. Axon wydaje sie troche szybszy, a na pewno duzo lepiej radzi sobie z ramem.
5. Co do tego jak duzo apek trzyma to trudno mi powiedziec, nie mam jeszcze dużego dośwuadczenia, po tych kilku dniach nie mialem zadnego negatywnegi diswuadczenia, w Xiaomi sie zdazalo to non stop.
6. Nie wiem, dziś wgram to zdam relacje jak wytestuje.

O baterii wypowiem sie wieczorem, sprawdze SoT i bedzieny mieli jakies konkrety.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez widmo82 » wtorek, 19 kwietnia 2016, 14:12

Kilka informacji głównie o jakosci aparatu, pada w tym wątku:
telefon-1000zl-260-dobry-aparat-foto-t26943.html

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Postprzez masterwilo » wtorek, 19 kwietnia 2016, 23:29

Przed chwilą zamówiłem Axona z igogo.es. W złotówkach wyszło 772,55 zł. Nie wiem czy wszystko dobre pozaznaczałem (zaznaczyłem opcję z nadaniem numer przesyłki). Czas doręczenia 15-60 dni. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok i już niedługo będę mógł się podzielić wrażeniami z użytkowania tego telefonu.
Zapytam jeszcze, czy orientuje się ktoś, czy muszę liczyć się z jakimiś dodatkowymi opłatami (VAT itp itd. )?
Możecie polecić jakieś etui ew. inne potrzebne gadżety do Axona?
masterwilo

Postprzez widmo82 » środa, 20 kwietnia 2016, 00:50

Widzialeś ikonkę domku z literkami HK przy cenie? No to teraz módl sie :) Jak nie ma tej ikonki toleci z EU - bez VAT
widmo82
AKTYWNY

Postprzez rrobsonm » środa, 20 kwietnia 2016, 08:33

Co do baterii. Cały dzień włączone wifi + data transfer LTE. 2 karty sim aktywne. Kilkanaście smsów, pare minut rozmowy, SoT 3h(przegladanie internetu). Zostało mi wieczorem 25% baterii.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez masterwilo » środa, 20 kwietnia 2016, 10:54

widmo82 napisał(a):Widzialeś ikonkę domku z literkami HK przy cenie? No to teraz módl sie :) Jak nie ma tej ikonki toleci z EU - bez VAT

Ikonki domku z literami HK nie było, chociaż po dodaniu do koszyka pojawił się napis "Almacén de HK" co pewnie oznacza, że towar jest magazynowany w HK. No nic, pozyjemy zobaczymy :)

rrobsonm napisał(a):Co do baterii. Cały dzień włączone wifi + data transfer LTE. 2 karty sim aktywne. Kilkanaście smsów, pare minut rozmowy, SoT 3h(przegladanie internetu). Zostało mi wieczorem 25% baterii.

Wygląda, że przy moim użytkowaniu (bez Wifi, jedna karta SIM) korzystanie z telefonu powinno być całkiem przyjemne.
masterwilo

Postprzez widmo82 » czwartek, 21 kwietnia 2016, 17:57

Jutro będzie tydzień jak nasze Axony leżą w Londynie, czy ktoś już pisał do GearBest z prośbą o jakieś informacje? To lekkie przegięcie, zeby telefon wysyłany z Węgier, leciał do PL tak długo.
widmo82
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE