• Reklama

ZTE Axon Elite

Re: ZTE Axon Elite

Postprzez widmo82 » poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 23:28

Przy słabym oświetleniu lub nawet w totalnej ciemnosci, stosunkowo często nie zalącza się lampa ;/ Może to kwestia przyuczenia sie do działania aparatu. Pierwsze wrażenia w porównaniu do Samsunga S4 - zauważalnie gorsze zdjęcia z bliska np. fotografowanie banknotów, kwiatków itp.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Reklama

Postprzez kamilq05 » wtorek, 26 kwietnia 2016, 00:34

A jak ma się sprawa czytnika? Trzeba najpierw włączyć ekran i dopiero potem można odblokować, czy można na wyłączonym ekranie przyłożyć palec i od razu odblokuje?
No i jak szybko reaguje? Bo są telefony, które mają z tym lekkie problemy, a są i takie jak np Honor 7, że działa wzorowo, a jeszcze dodatkowe funkcje ma.
Na płynności w zasadzie zależy mi najbardziej, bo teraz w Xperii S, gdzie mam zainstalowanego Handcent Sms jako appkę do sms, oraz TouchPal jako klawiaturę i czasem ram potrafi się tak zgubić, że nagle znika mi klawiatura i trzeba odczekać kilka sekund i dopiero po chwili wita mnie komunikat czy chcę wysłać raport z nagłego zamknięcia klawiatury, a potem loteria. Albo się sytuacja powtórzy, albo w końcu zadziała, ale chodzi kulawo, albo zamknie handcenta, a po tym wszystkim, jak już wreszcie uda mi się napisać tego smsa, to wracam do przeglądarki, a tam wszystkie karty zamknięte i trzeba wczytywać od nowa z historii. Czasem to krótki sms piszę kilka minut, bo telefon ma "trudny czas". A czasem działa nawet dobrze, i jedyna wada to nagłe zamykanie przeglądarki bez żadnego ostrzeżenia. I też muszę potem wczytywać karty od nowa. Ale to widać, że brakuje wydajności, bo dzieje się tak, jak otwieram jakąś stronę, a telefon jest już ciepły. Zwykle ciepły jest już po kilku minutach. A jak ciepły to throttling i problemy z ogólnym działaniem. Ewidentnie za mało ramu, a i procesor już stary i niedostosowany do współcześności. Dlatego teraz szukam telefonu niemal jak do gier, by mieć pewność, że przy zwykłym użytkowaniu da sobie bez problemu radę, i stąd oko padło na ZTE, bo parametry, to ma niezłe. Tylko, że nie zawsze to co na papierze jest super, działa również super w rzeczywistości. Więc dlatego dopytuję o tę płynność i wydajność w działaniu ogólnym ;-)
kamilq05

Postprzez kombajnik » wtorek, 26 kwietnia 2016, 01:51

W dziale bazar jeden z użytkowników pisał, że jego Axon Elite wyciąga ~77k pkt w antutu, ktoś potwierdzi? Bo zdziwiłem się, że na Kimovil podają 57k pkt. To przecież nowy telefon, takiego dużego rozjazdu punktowego pomiędzy wersjami Antutu nie powinno być?
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 13

Postprzez igor_x » wtorek, 26 kwietnia 2016, 02:29

kombajnik napisał(a):W dziale bazar jeden z użytkowników pisał, że jego Axon Elite wyciąga ~77k pkt w antutu, ktoś potwierdzi? Bo zdziwiłem się, że na Kimovil podają 57k pkt. To przecież nowy telefon, takiego dużego rozjazdu punktowego pomiędzy wersjami Antutu nie powinno być?

Chcesz zrzut ekranu?

Pewnie na antutu 5xx będzie mniej.
Testy zrobili właśnie na starym antutu.
Antutu 6xx uwzględnia w testach nowe możliwości procka i karty.
Mam mi4c 2/16 ze snapem 808.
Dlaczego snap 810+większy ram+większa pamięć wbudowana ma mieć mniej od xiaomi, które osiąga 68tys w antutu (w mi4c 2/16)?
Dodam jeszcze, że na starszych prockach, nowe antutu 6xx może pokazać wynik gorszy od antutu 5xx.
Sprzedam:
OUKITEL A29 Smartwatch
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7
Ostrzeżenia: 1

Postprzez kombajnik » wtorek, 26 kwietnia 2016, 03:55

Na kimovil.com pisze że wynik jest z antutu v6

Tak po prostu orientacyjnie pytam, bo często na podstawie wskazań tej strony porównywalem sobie telefony.
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 13

Postprzez baxy » wtorek, 26 kwietnia 2016, 08:17

Ja miałem od 70 do 80tys

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
baxy

Postprzez widmo82 » wtorek, 26 kwietnia 2016, 11:02

kamilq05 napisał(a):A jak ma się sprawa czytnika? Trzeba najpierw włączyć ekran i dopiero potem można odblokować, czy można na wyłączonym ekranie przyłożyć palec i od razu odblokuje?
No i jak szybko reaguje?

Wg. mnie bardzo szybko reaguje. Wyciągając zablokowany telefon (ekran czarny) z kieszeni, dotykam czytnik i ekran jest już odblokowany w połowie drogi jaką ma pokonać żebym zobaczył wyświetlacz.
Jeśli ktoś jeszcze nie miał telefonu z czytnikiem to dopiszę jeszcze cos. Czytnik odblokowuje się wyłącznie na dotyk tych palcy, które zostały zapamiętane. Zapiszmy więc te, którymi odblokowywać chcemy urządzenie oraz osób, którym chcemy pozwolić na korzystanie z naszego urządzenia.
Mój ojciec tydzień temu składał wniosek o paszport, pobierając mu odcisk, pani stwierdziła, że ma bardzo mało punktów kontrolnych i niech dba o opuszki palcy do czasu kiedy to za 2-3tyg będzie miał do odebrania paszport bo trzeba będzie to potwierdzić własnie odciskiem. Telefon nie stawiał takich wysokich wymagań, bez problemu czyta ojca palec a on cieszy się z tego telefony bardziej niż ja :)

Telefon posiada też funkcję odblokowania za pomoca odczytania konturów oczodołu, niestety wymagane jest zbliżenie aparatu na ok 15cm przy czym wydane są dzwięki jak R2-D2 z Gwiezdnych Wojen. Wg. mnie bajer, który szybko schować można do "szafy". Brakuje funkcji Hot Knot ;/
widmo82
AKTYWNY

Postprzez kamilq05 » środa, 27 kwietnia 2016, 14:04

Jeszcze się zapytam o to, czy telefon ma NFC, diodę powiadomień i żyroskop? Oraz ile jest miejsca na instalowane aplikacje? Bo w mojej Xperii S niby jest wbudowane, nierozszerzalne 32 gb, ale na instalowanie aplikacji jest tylko 2 gb, co w dzisiejszych czasach, przy takich rozmiarach aplikacji jest już trochę przymało.
Jak wygląda jakość rozmów na tym telefonie? Zbiera szumy z otoczenia, czy nawet w zatłoczonych miejscach da się jakoś dogadać? Pytam o to, bo chińskie telefony raczej nie mają jakichś usług typu HD voice itp, więc nie wiem też jak to się przekłada na codzienne rozmawianie przez telefon.
kamilq05

Postprzez igor_x » czwartek, 28 kwietnia 2016, 02:19

kamilq05 napisał(a):Jak wygląda jakość rozmów na tym telefonie? Zbiera szumy z otoczenia, czy nawet w zatłoczonych miejscach da się jakoś dogadać? Pytam o to, bo chińskie telefony raczej nie mają jakichś usług typu HD voice itp, więc nie wiem też jak to się przekłada na codzienne rozmawianie przez telefon.

Musiałeś mieć w rekach jakiś tani złom.
Nie wypowiem się o axonie elite, ale u mnie w mi4c, to ja mam problem ze zrozumieniem innych, jeśli są w opisanym przez Ciebie środowisku.
Mnie zawsze wszyscy słyszą, nawet w trudnych warunkach które przytoczyłeś.
Które nie są trudne, raczej normalne,
Sprzedam:
OUKITEL A29 Smartwatch
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7
Ostrzeżenia: 1

Postprzez mst1965 » niedziela, 1 maja 2016, 21:05

Witam,

Czy w waszych telefonach ZTE Axon Elite macie zainstalowaną aplikację do słuchania radia ?
Według specyfikacji ma on radio FM ale nie mogę znaleźć aplikacji od jego słuchania :(
mst1965

Postprzez abendroth » wtorek, 3 maja 2016, 15:09

Niestety nie ma takiej aplikacji w Axonie. Poza tym serio? Kto dzisiaj w erze streamingu i setek internetowych stacji w lepszej jakości niż analogowe szumy i trzaski męczyłby się z klasycznym UKF.
abendroth

Postprzez widmo82 » wtorek, 3 maja 2016, 22:16

widmo82
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE