• Reklama

ZTE Axon 7

ZTE Axon 7

Postprzez tomikitwo » poniedziałek, 14 listopada 2016, 17:35

Czy ktoś na forum posiada Axona 7 i mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania? Recki na YT już przejrzałem, ale zawsze to lepiej poczytać wiarygodne opinie userów forum :)
Mój do mnie idzie. Kupiony u HKTR 11.11. Wersja silver 4/128. Wersja gold jest nieco tańsza, ale Snoop Dogg ze mnie żaden żeby popylać ze złotą komórką :P Axon z wyglądu generalnie jest dla mnie jako-taki, np. bardziej podoba mi się Nubia z11 i Oneplus 3, ale strasznie mnie ciekawi to ponoć wspaniałe audio.
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Reklama

Re: ZTE Axon 7

Postprzez Dablju » poniedziałek, 14 listopada 2016, 19:16

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak ci dojdzie to zrób reckę, mnie też bardzo interesuje audio. Długo się wahałem czy wziąć z ali za ~317$ + cashback, ostatecznie odpuściłem. Nie wiem czy to był dobry wybór ;)
Dablju
VIP

Pochwały: 32

Postprzez tomikitwo » poniedziałek, 14 listopada 2016, 19:21

Postaram się go opisać jak najbardziej obiektywnie. Poza nim wziąłem jeszcze Nubię z11 i Meizu Pro 5. Któryś z tej trójki ze mną zostanie i wydaje mi się, że będzie to jednak Axon.
tomikitwo
AKTYWNY

Postprzez Dablju » poniedziałek, 14 listopada 2016, 19:33

Ile dałeś za Meizu? Jakbyś sprzedawał w dobrej cenie to z chęcią wezmę ;)
Dablju
VIP

Pochwały: 32

Postprzez ra-vau » poniedziałek, 14 listopada 2016, 19:45

Ja obstawiam ze jednak jajka urywac bedzie nubia, ficzery zwiazane z ekranem, gestami, krawedziami :-)
Axon znajduje zniszczy system tym stero, dla mnie z powodu konstrukcji frontu odpada (mialem na testy axona elite poprzedniego... szklo wygladalo zle poprostu w towarzystwie tych maskownic z gory i dolu)

Najlepiej to jak dojda, w dziale porownania zrob zestawienie tych modeli :P. Wpadne z op3, do tego lex822 i wyszedlby fajny porownawczy test. Y, nie, to za dużo zachodu :P
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Postprzez bobek1977 » poniedziałek, 14 listopada 2016, 20:49

Dablju napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak ci dojdzie to zrób reckę, mnie też bardzo interesuje audio. Długo się wahałem czy wziąć z ali za ~317$ + cashback, ostatecznie odpuściłem. Nie wiem czy to był dobry wybór ;)

Od siebie dodam ,że bardzo chciałem właśnie Axona 7 kupić bo po moich doświadczeniach z HTC M7/M8 uważam ,ze audio stereo daje radę.
ostatecznie wziąłem mi5/64 bo wersji PRO nie zdążyłem u GW kliknąć ;-(
w sumie ze zwrotem na PP to naprawdę dobra okazja, aż mi szkoda trochę że się nie skusiłem..
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu a następnie pobiję doświadczeniem.
bobek1977

Postprzez tomikitwo » czwartek, 24 listopada 2016, 13:47

Już mam Axona 7 i Nubię z11 kupione oba 11.11 u HKTR :)))) Tak na szybko po 2h zabawy w punktach:
- obydwa telefony robią piorunujące wrażenie, jakość wykonania jest najwyższa możliwa
- oba mają bardzo kompaktowe wymiary jak na 5,5", Nubia z11 jest niesamowicie wąska, tak samo wąska jak s7 edge, Axon ciut szerszy, obydwa telefony mają podobną wysokość, ale Axon dodatkowo ma na froncie zajebiste głośniki stereo, Axon jest wyraźnie cięższy od Nubii
- ekran AMOLED w Axonie to jest to, Nubia ma bajerancki trik optyczny sprawiający wrażenie bezramkowości, ale jej IPS FHD nie ma nawet startu do AMOLEDa 2k z Axona
- parametry podobne Snap820, Axon 4/128GB, Nubia 6/64GB, z tego co wyczytałem w necie to Axon ma UFS 2.0, a Nubia eMMC 5.1 i jeśli to prawda to delikatnie widać to po działaniu interfejsu, w Axonie wszystko odbywa się trochę szybciej niż w Nubii, może to kwestia nośnika, a może optymalizacji
- Nubia UI 4 jest śliczne, MiFavor obrzydliwe, obydwa systemy trzeba doprowadzić do porządku (sporo niepotrzebnego syfu)
- zdjęcia w pomieszczeniu w słoneczny dzień porównywalne, za to Axon ma 20mpx a Nubia 16
- jeśli chodzi o dźwięk to Axon miażdży Nubię
- skaner palca działa w nich identycznie czyli dobrze, ale nie idealnie, pod tym względem do Huaweia im trochę brakuje (kto miał jakiegoś nowszego Huaweia to wie o czym mówię)

Pochwały przyznane za posta: 2
tomikitwo
AKTYWNY

Postprzez noman1 » czwartek, 24 listopada 2016, 14:02

Wiecie czy ma ktoś Nubia z11 lub Axon 7 w europejskim magazynie ??
noman1
AKTYWNY

Pochwały: 16

Postprzez tpawel » czwartek, 24 listopada 2016, 15:03

U HKTR jest wysyłka za 8$, dzięki którym nie zapłacisz VAT, przychodzi w mniej niż 2 tyg

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez ra-vau » czwartek, 24 listopada 2016, 15:19

Ja wczoraj dostalem OP3, narazie jestem oczarowany... Ciekaw jestem jak nubia vs axon vs op by wypadly w bezposrednim starciu.

Rozumiem, ze wstepny wybor pozostal bez zmianni axon zostanie? :-)

Ps. OxygenOS w przeciwieństwie do LeMax2, po wybraniu jezyka PL jest caly spolszczony, a nakladka i prostota juz mi przypadla do gustu :D
Patrzac na ikony/menu axona, pierwsze co to bym launcher zmienil :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Postprzez tomikitwo » czwartek, 24 listopada 2016, 16:10

Pobawiłem się obydwoma i zostaję przy Axonie. Lepszy jest dla mnie po prostu. Właśnie zaktualizowałem go do najnowszej wersji, odblokowałem bootloader, zrobiłem roota i wgrałem gappsy. Na Nubię już mam kilkoro chętnych, więc jej już nie tykam :)
tomikitwo
AKTYWNY

Postprzez k44 » sobota, 26 listopada 2016, 23:19

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Hej, myślę nad kupnem Axona 7, jest w tym telefonie coś, co byś zmienił, są w nim jakieś minusy?:) Są w chińskiej wersji jakieś niechciane apki? Mam nowiutkiego S6 Edge, chcę go sprzedać i kupić właśnie Axona 7. Podrzucisz mi link do sprzedawcy?

edit: ok, znalazłem Twojego sprzedawcę ale Axona już nie ma:) Skusiłbym się na ten tel ale jak dotąd moim najdroższym zakupem był tablet za 80$, lekka niepewność pozostaje:)
k44

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE