• Reklama

ZTE Android 2.1

Nowości i ciekawe propozycje z chińskiego rynku telefonów komórkowych

ZTE Android 2.1

Postprzez gramacz » wtorek, 15 lutego 2011, 22:37

Pojawiły się w sprzedaży w polskich sieciach GSM telefony chińskiego producenta ZTE (4 producent smartphonów na świecie )

Więcej info o telefonie w linku poniżej
[hide]
http://www.gsmarena.com/zte_blade-3391.php
http://www.youtube.com/watch?v=pqm7McUir4U
[/hide]

Specyfikacja ZTE Blade

* 3.5 inch touchscreen (AMOLED) 3,5-calowy ekran dotykowy (AMOLED)
* Android OS, v2.1 (Eclair) Android OS v2.1 (Eclair)
* Accelerometer for user interface Akcelerometr, interfejs użytkownika
* 3G connectivity (HSDPA, HSUPA) 3G (HSDPA, HSUPA)
* WiFi support for b/g wsparcie dla Wi-Fi b / g
* Bluetooth and USB Bluetooth i USB
* 3.5 mega pixel camera 3.5 mega pikseli
poniżej minirecenzja napisana przez sensi z forum ipmart-forum.pl
Witam,

napiszę krótką recenzję Blejda. Myślę ,że będzie przydatna tym którzy zastanawiają się nad zakupem.

1. Akcesoria czyli "co w zestawie?"

Na pierwszy rzut oka widzimy małe pudełeczko. Po otwarciu wyciągamy telefon ,baterię, instrukcję obsługi (po polsku), kartę gwarancyjną, ładowarkę z wejściem na USB do której podłączamy kabel który pełni też funkcję wymiany plików z komputerem oraz słuchawki. W telefonie znajduje się już karta 2 GB.
Jednym słowem standard.

2. Wygląd i pierwsze wrażenie
Obrazek
Na pewno pierwsze co się rzuca do oczu to ogromny wyświetlacz 3,5 cala (TFT). Pod nim zamontowano 3 przyciski nawigacyjne : "home, menu i powrót". Z prawej strony obudowy mamy przyciski głośności i jeszcze jeden u samej góry "power". Po lewej znajduje się wejście ładowania/usb.

Obudowa jest plastikowa lecz wydaje się być solidna. Nie trzeszczy i dobrze przylegają do siebie wszystkie elementy.

Pierwsze włączenie i na ekranie pojawił nam się zielony ludzik
Po zalogowaniu się systemu przechodzimy konfiguracje wstępną która jest dość prosta.

3. Pierwszy raz telefon z Androidem ?

Miałem kilka wątpliwości co do tego systemu. Zawsze bazowałem na symbianie.
Oryginalnie mamy na pokładzie Android 2.1 .

Pierwsze co mi się spodobało w tym systemie to wygląd. Jest przyjazny dla oka. Po pierwszym zapoznaniu się z systemem stwierdzam ,że działa on bardzo szybko. Nie ma mowy o przycięciach się animacji czy przycinaniu podczas przewijania.

Po chwili wiedziałem już co gdzie się znajduję więc przystąpiłem do testowania
gier i aplikacji ale o tym za chwilkę.

4. Trochę danych technicznych

Procesor Qualcomm MSM7227 600 mHz , 512 MB pamięci RAM i ROM oraz układ graficzny wspierający grafikę 3D.
Wyświetlacz TFT 3,5 cala (256k kolorów, 480 x 800 )
Aparat 3,2 wraz z AF ( brak doświetlenia )
I całą reszta która jest już standardem czyli wi-fi, gps, bluetooth czy slot na kartę pamięci do 16 GB...

Brak mu jednak aparatu do prowadzenia rozmów 3G.

Jeżeli gdzieś się pomyliłem proszę mnie poprawić

5. Multimedia

Wspomniałem już ,że mamy aparat 3,2 z AF ale nie ma co oczekiwać cudów. Można pstryknąć zdjęcie na szybko nie mając pod ręką normalnego aparatu. W dzień zdjęcia są jeszcze w miarę ładne ale w nocy są tragiczne więc nie nadaje do cykania fotek na imprezie.

Odtwarzacz mp3 jest, gra lecz nie zastąpi markowego odtwarzacza.
Głośnik wbudowany jak dla mnie gra przyzwoicie. Mogę go jedynie przyrównać do noki e51, se 910i i smasunga d900i - wszystkie bije na łeb na szyje.

Przeglądarka internetowa w standardzie jest dobra. Strony przegląda się komfortowo a i wczytują się dość szybko z małymi wyjątkami.

6. Gry i aplikacje

Nadeszła pora wycisnąć z Blejda wszystkie poty. Na sofcie od Play od razu piszę ,że testowałem kilka gierek lecz brakowało im kilku(nastu) FPSów tak więc prawdziwe testy zaczęły się dopiero po zmianie Romu.

Blade po podkręceniu procesora i włączeniu akceleracji bez problemu odpala takie gry jak assassin's creed, nfs shift, fifa 10, dungeon hunter. Spis gier działających można bez problemu wygooglować.
Dzięki MT gra się przyjemnie i można na dłużej wsiąknąć ciesząc się zarówno dobrą fabułą poszczególnych gier jak i piękną grafiką 3D.

Co do aplikacji to mamy ich mnóstwo, jeszcze się nie spotkałem żeby coś nie działało albo działało nie poprawnie.

7. Rozmowy i SMSy

Rozmowy są głośne a pisanie sms'ów mi osobiście na początku przy spożyło trochę problemów. Oczywiście mamy możliwość wyboru wprowadzania tekstu na kilka sposobów oraz wgrania innej klawiatury.

8. Wytrzymałość baterii

Na razie jestem w fazie testów ale telefon wytrzymał łącznie 15h ciągłego użytkowania

9. Podsumowanie

Telefon polecam z czystym sumieniem. Do jego wad możemy zaliczyć brak wideo-rozmów, słaby aparat, nieco słabą baterie ale patrząc na stosunek
cena - jakość wady te wydają się być błahe

Pełna gama telefonów ZTE
[hide]
http://www.gsmarena.com/zte-phones-62.php[/hide]
Ostatnio edytowano wtorek, 15 lutego 2011, 22:52 przez gramacz, łącznie edytowano 2 razy
gramacz

Pochwały: 7

Reklama

en.001phone.cn=

Powrót do Nowości i warte uwagi telefony z Chin