• Reklama

Zostałem oszukany przez sprzedawcę.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zostałem oszukany przez sprzedawcę.

Postprzez Rifajnd » 29 lis 2013, o 18:28

Witajcie koledzy.

Potrzebuję ogromnej pomocy ! Nie mam pojęcia co zrobić. Napisałem z tym do aliexpress, ale nie wiem czy to coś da.
Zamówiłem od niezaufanego sprzedawcy 19.11 oraz 21.11 telefony ZTE V967s. Przez ponad tydzień wypytywałem się, czemu tracking number nie dziala (Singapore post numer: RC669148926SG), i cały czas mówił że wysłał itp itd. Dzisiaj po kolejnym pytaniu powiedział, że wysłał, ale ze względu na pośpiech zapomniał włożyć do paczki pokrowiec na telefon, dlatego zwróci mi 16$, tylko muszę otworzyć spór, ja naiwny i niedoświadczony to zrobiłem, lecz kiedy to zatwierdziłem i on też, zauważyłem że jedyne co mogę potem zrobić to zostawić mu opinię, i w tym momencie do mnie dotarło, że koleś otrzymał pieniądze za telefon. Po tym kiedy znowu się spytałem kiedy moja paczka będzie widoczna, powiedział mi że on ją widzi jak sprawdza, że to wina mojego łącza, że telefon wkrótce dotrze i jeśli nie dojdzie w ciągu 5-7 dni otrzymam zwrot pieniędzy za telefon. Poprosiłem go o dowód nadania paczki, i dosłownie przed chwilą (16:26) status zamówienia zmienił się na finished. Co ja mam zrobić?? Czy wysylając do aliexpress screeny z rozmowy w której gość mnie oszukuje coś wywalczę ???
Screenshot z rozmowy (sklejone 3 strony) bez tych sprzed paru minut.
http://imageshack.us/a/img138/1177/sdxi.jpg

W momencie gdy do niego napisałem(16:33), że jest oszustem, okradł mnie i zgłaszam to do aliexpress odpisał mi, że jeśli w ciągu 5-7 dni telefon nie przyjdzie to zwróci mi pieniądze. Ale niby jak ?
Rifajnd

Pochwały: 1
Telefon:: Nie mam

Reklama

Re: Zostałem oszukany przez sprzedawcę.

Postprzez kombajnik » 29 lis 2013, o 19:47

Może mało pomocny post, ale po co zamawiałeś telefon od niezaufanego sprzedawcy jak sam stwierdziłeś? Czy do takiego wniosku doszedłeś po zaistniałej sytuacji?
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: ZUK Z2
ROM: ZUI 2.1

Postprzez Rifajnd » 29 lis 2013, o 20:05

Post niesamowicie mało pomocny, ale stwierdziłem to już na samym początku. Ale że pieniądze na swoim escrow miało cały czas Ali, to akurat tym się nie martwiłem, dopóki nie dałem się oszukać "sprzedawcy". Czy te pieniądze da się odzyskać ? Ponieważ dałem się wrobić w ten refund na 16$ za futerał do telefonu, a zamówienie ma status finished. Czy jeśli zapłaciłem kartą, to czy mogę w tej sytuacji skorzystać z możliwości chargeback ?
Rifajnd

Postprzez Robbo » 29 lis 2013, o 20:20

Jak sprzedawca nie dostał jeszcze kasy od Ali to masz szanse. Jak dostał to po ptakach. Wyślij im zrzut ekranu z nieistniejącego trackingu i rozmowę.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez drago68 » 29 lis 2013, o 22:47

Niestety zgodziłeś się na zwrot częściowy i Ty zatwierdziłeś. Reszta kasy z zamówienia poszła już do sprzedawcy.
Nic z tym nie zrobisz.
Zostaje Twój bank, aby odzyskać kasę, jeżeli płaciłeś kartą!!!!!!
Popytaj swój bank.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez Rifajnd » 29 lis 2013, o 23:18

Tak, na szczęście płaciłem kartą i wiem, że mogę skorzystać z Chargebacka, co zrobię na 1000%. Do aliexpress napisałem emaila, wrzuciłem zrzuty z rozmów itd, właśnie też wkleiłem tracking number, który nie istnieje, ale nie oczekuję od nich odpowiedzi. Na szczęście znalazłem na forum o Androidzie gościa, który też miał bardzo podobny problem, i rozwiązał go Chargebackiem. A na wiadomość od aliexpress czekał...4 miesiące. Napisał do nich w kwietniu, a odpowiedź dostał pod koniec lipca :D.
Rifajnd

Postprzez IREQ » 30 lis 2013, o 00:48

Rifajnd napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

...nazwa i link oszusta :(

... życzę powodzenia... :)
...ja też mam problem z ustaleniem prawidłowego nr przesyłki z 'ali' :(
...firma jest duża i ma mnóstwo sprzedanych rzeczy...ale nie ma info o prawidłowym nr wysyłki dhl :(
...czekam i wiem, że za Chiny Ludowe nie zatwierdzać sporów/zwrotów :( ??? !!!
IREQ

Telefon:: ZTE

Postprzez Rifajnd » 30 lis 2013, o 01:42

Ohh, oczywiście już podaję.

WYSTRZEGAĆ się sklepu Shenzhen swordsman http://www.aliexpress.com/store/1033202. Jeśli kiedykolwiek zobaczycie, że ma wręcz niedorzecznie niskie ceny, UNIKAJCIE JAK OGNIA.
Rifajnd

Postprzez Gravis » 30 lis 2013, o 01:46

Naiwny jesteś. 0 feedbacka. Myślisz, że po co są tu tematy w których piszemy u jakich sprzedawców warto kupować ( są zaufani ) ?
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez Rifajnd » 30 lis 2013, o 01:51

Oczywiście, że byłem naiwny, wręcz głupi, nie ukrywam w ogóle tego. Ale nie zawsze jest tak, że wszyscy którzy mają 0 feedbacku to źli ludzie, niestety ja miałem pecha i na takiego trafiłem. Także takich błędów nie trzeba mi wytkać, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że było tu spore ryzyko.
Rifajnd

Postprzez axi » 5 gru 2013, o 13:31

Jak sie ma twoja sprawa Rifajnd bo ja tez wtopiłem kase u tego sprzedawcy i czekam co dalej.
Ali napisało ze blokuje mu konto i czeka na wyjasnienia od niego.
A później będa pewnie zwracać kase.
Nie martw się kupimy u kogos innego.
axi

Telefon:: ex haier w718

Postprzez Galeon » 20 gru 2013, o 21:13

O proszę... Ja również zostałem oszukany u tego samego sprzedawcy. Serwis nic nie odpisał. Liczę na pomoc banku.
Galeon

Telefon:: HTC

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI