• Reklama

Zostałem oszukany przez sprzedawcę.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zostałem oszukany przez sprzedawcę.

Postprzez Rifajnd » 20 gru 2013, o 22:55

Jeśli nie daliście się oszukać i nie wypełniliście sporu na te 16 dolarów, to wszystko ok - wypełnijcie formularz na full refund. Jeśli niestety tak jak ja zostaliście oszukani, to zróbcie tak:

Jeśli płaciłiście kartą to idźcie na policję zgłosić to, że zostaliście oszukani i wgl, zróbcie screeny rozmów ze sprzedawcą (jeśli w ogóle takie się odbyły), screen dowodu wpłaty i zadzwońcie lub pójdźcie do oddziału Waszego banku, że chcielibyście skorzystać z chargeback. Ja to zrobiłem 4 grudnia, ale jak narazie od Alior Sync cisza, ale mnie ostrzegali że sprawa może się toczyć miesiąc lub nawet dwa miesiące.
Rifajnd

Pochwały: 1
Telefon:: Nie mam

Reklama

Postprzez ventura » 21 gru 2013, o 00:51

W polskim allegro trwa to miesiące a co dopiero za granicą.
spór - zgłoszenie na policję (przesłuchania i duperele) - uzyskanie dokumentów od policji (na to obecnie czekam) - wypłata środków z ochrony kupujących i robią się 2-3 miesiące.
ventura
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Tronsmart ts7
ROM: stock

Postprzez drago68 » 21 gru 2013, o 09:25

Trzeba czekać długo, trochę załatwiania jest ...ale jest jakieś zabezpieczenie i kasa może zostać zwrócona.
Jednak pozostaje......... jakieś wyjście, aby kasa wróciła.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez milons » 21 gru 2013, o 09:53

Cześć.
Mam podobny problem z tym że ja zamówiłem telefon nie taki jak chciałem.
Albo jest to podróbka albo poprostu jakas bardzo bardzo okrojona wersja.
Przesyłka jeszcze do mnie nie dotarła.
Przyszło mi na myśl, żeby po zatrzymaniu w cle odmówić płacenia przesyłki i wtedy prosić o full refund.
Czy takie rozwiązanie zwróci mi kasę czy macie jakiś inny pomysł?
milons

Telefon:: Apple

Postprzez ventura » 21 gru 2013, o 10:47

milons napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli opis będzie zgodny z faktycznym stanem telefonu to zamówiłeś to co chciałeś. Jeśli opis różni się od stanu faktycznego, zakładasz spór i zwrot a telefon odsyłasz. Przecież to logiczne. Zakupy w Azji wiele sie nie różnią od tych w polskim allegro tak samo jest prawo zwrotu i tak samo trzeba uważnie czytać. Poza tym pierw pytać a potem kupować.
ventura
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Tronsmart ts7
ROM: stock

Postprzez drago68 » 21 gru 2013, o 10:54

To jak to zamówiłeś, nie dostałeś, a twierdzisz już,............ że podróbka. Czegoś tutaj nie rozumiem.....!
Zastanówcie się 1000099 razy co chcecie kupić...!!!, a potem kupujcie....!!!
Zawsze jest wyjście, aby odzyskać kasę.
Poczytaj ten post: problem-z-potwierdzeniem-przelewu-t5954.html
Pomysł,...........to Ty masz jak dowalić, aby sprzedawcy z Chin nie wysyłali do Polski.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez Galeon » 21 gru 2013, o 14:32

Rifajnd napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A po co policja ? Bank chyba tego nie wymaga?

Ja również przez tego samego sprzedawcę zostałem zrobiony w 16 dolarów zwrotu za rzekomo niedosłany pokrowiec. No i status przesyłki zmienił się na zakończony, a ja nie mam ani telefonu ani kasy.

Poszło już zgłoszenie do banku. Mam nadzieję, że temat zakończy się pozytywnie.
Galeon

Telefon:: HTC

Postprzez milons » 22 gru 2013, o 11:20

Moim błędem (tak wiem...) było to że niedokładnie przeczytałem opis przedmiotu...
Co proponujecie?
milons

Telefon:: Apple

Postprzez mati24 » 24 gru 2013, o 17:58

milons napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co proponuję? Proponuję zstąpić twardo nogami na ziemie i wypić zważone piwo czy mleko ( jak wolisz :-P ).
mati24

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI