• Reklama

Zopo zp980+ z 2gb ramu a moze iocean x7s ?

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Zopo zp980+ z 2gb ramu a moze iocean x7s ?

Postprzez olek17 » 5 maja 2014, o 13:42

witam , stoje przed wyborem kupna nowego telefonu i woko wpadlymi te dwie sluchawki , niestety nigdzie nie moge znalesc ich porownania
narazie jestem za ioceanem x7s , najwazniejsza dla mnie jest wydajmosc i ladne zdjecia a iocean robi naprawde swiene z drugiej storny zopo na duza spolecznosc i chyba troche lepsze wsparcie

prosze o was o pomoc , moze polecicie mi jeszcze jakeis inne modele do 250$ ?
pozdrawiam
olek17

Telefon:: sony

Reklama

Re: Zopo zp980+ z 2gb ramu a moze iocean x7s ?

Postprzez Paweel » 5 maja 2014, o 14:49

obydwa w/w warte uwagi. sam mam zopo z 1gb RAM. cóż, jak już brać to z 2GB. chociaż i ten który mam zp980+ z 1GB nie zachowuje się źle. (co prawda po kilku modyfikacjach i ustawieniu pod siebie). 2GB dają jednak pewien zapas pamięci i nie tak łatwo go zapchać. Zobaczymy co pokaże update do KK4.4.
Ja po kilku miesiącach użytkowania jednak brałbym xiaomi mi2s (parametry i wykonanie więcej niż dobre). Może trochę droższy i mniejszy, ale na pewno poręczniejszy. (oczywiście pomijając kwestię dual sima bo jak komuś potrzeba to odpada). Dlaczego?
Jeszcze w miesiącach zimowych taki duży telefon jak zopo zp980 lub iocean łatwo upchnąć po kieszeniach. Z nadejściem lata, gdy kieszeni mniej pojawia się problem co zrobić z tak dużym telefonem, w ręku nosić? kieszenie doszywać do spodenek?
Wiadomo, wyświetlacz 5" jest ładny, wyrazisty i dość dobrze na nim widać. ale wielkość telefonu czasami przeszkadza.

Plusy zopo:
-wsparcie i softy, aktualizacje dosyć często (nie oznacza to do końca że trafione, ale się przynajmniej starają)
-wykonanie bez zarzutu (chociaż i iocean też nie odstaje)

minusy:
kilka uciążliwych błędów z którymi da się poradzić (np głośność słuchawki, u mnie błędy z aparatem) rozwiązane z pomocą google i niektórych programów. polecam uncle mobile tools (głośność) i kamera lgcamera)
-bateria (mogła by być większa, nawet kosztem wymiarów)

iocean:
na pewno plus to dodatkowa bateria 3000mAh którą w razie czego można dokupić.
Paweel

Pochwały: 8
Telefon:: BYŁ ZP980+ JEST LGG2

Postprzez olek17 » 5 maja 2014, o 15:45

dzieki wielki za dluzsza odpowiedz , a jak zdjecia wychodza w tym zopo ? niby ma 1 pixel wiecej ale czytalem ze sa bardzo przecietne i maja malo detali gdy ioceana kazdy chwali i napewno jest to duza zaleta tego telefonu , i czy zopo sie grzeje przy dluzszym uzytkowaniu ?
olek17

Telefon:: sony

Postprzez alienv » 5 maja 2014, o 16:33

w obu modelach aparat jest bardzo podobny o ile nie ten sam :) przynajmniej porównując technologie.

oba powinny niestety się sporo grzać jeśli się je mocno katuje (gry 3d), normalnie mój po jakimś czasie robi się wyraźnie ciepły, ale nie gorący, podobnie powinno być w przypadku zopo
alienv
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Postprzez Paweel » 6 maja 2014, o 10:19

zdjęcia w zopo dobre. to nie lustrzanka a telefon. co do grzania, jak grasz to trochę się zagrzeje ale żeby poparzyło ręce to nie.
Paweel

Pochwały: 8
Telefon:: BYŁ ZP980+ JEST LGG2

Postprzez rryba » 7 maja 2014, o 00:58

a co do aparatu to ktos wie czy to ta sama optyka od sony co jest w x7s ?
neo n003 -> iocean x7s
rryba
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Neo n003

Postprzez pawel88olek » 9 cze 2014, o 19:50

Witam serdecznie, stoję dokładnie przed takim samym wyborem, olek17 wybrałeś już swój model? poszło zamówienie??
ja konkretnie potrzebuję max 5cali, dual z obsługą aero, gps też czasami użytkuję, aparat w obydwu jest ok z tego co czytałem a to też kryterium,
bateria aby wytrzymała dobę przy użytkowaniu.
Może wymagać zmiany romu itp na dzień dobry z tym jakoś sobie jeszcze poradzę.
Jak wogóle sprawdzają się te procesory?? opinie są przeróżne... :) a jakie fakty?

Może ktoś poleci coś całkiem innego ? macie sprawdzonych sprzedawców na portalach ? chciałbym sobie zamówić bezpośrednio.
pawel88olek

Telefon:: Samsung S+

Powrót do Porównania telefonów