• Reklama

Zopo zp810 czy Zopo C2

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Zopo zp810 czy Zopo C2

Postprzez madmac » 23 maja 2013, o 16:24

Witam,

Mam dylemat i szukam porady. Chciałbym kupić telefon i tak po długich poszukiwaniach stanąłem przed wyborem między dwoma modelami zopo:

- zopo zp810
- zopo C2

Dla mnie wygląd oba OK. konfiguracja oba w pełni mnie usatysfakcjonują. Fakt C2 już konkret pod względem parametrów (wyświetlacz, aparat). Ale jak poczytałem wypowiedzi na temat 810 (między innymi bateria) zacząłem się zastanawiać.

Właściwie największym moim wymaganiem jest to aby nie było z telefonem żadnych problemów (język polski nie jest dla mnie wymagany) - ma działać 3G, aparat, GPS etc...

Będę wdzięczny za każdą opinie i radę.
madmac

Reklama

Postprzez rawyolks » 23 maja 2013, o 17:39

Ja bym wolał C2, bo jest węższy.
Zauważalnej różnicy w ekranie czy aparacie raczej bym się nie spodziewał.
rawyolks

Pochwały: 1

Postprzez kojot » 23 maja 2013, o 17:54

ja natomiast zauważalnej różnicy bym się spodziewał
kojot
AKTYWNY

Telefon:: ZP998

Postprzez markus70 » 23 maja 2013, o 17:59

@madmac
Obecnie jestem w posiadaniu obu tych modeli. Postaram się jutro więcej napisać, ale tak na szybko - gdybym zp810 kupił w czarnym kolorze, to na 95 procent zostawiłbym sobie ten model.
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez rawyolks » 23 maja 2013, o 18:01

Wyczuwam drażliwy temat dla przyszłego właściciela :)
Na plus dodam, że Zopo C2 jest bardzo ładny. Ramka ekranu taka cieniutka, jak zupełnie nie-chińczyk.
rawyolks

Postprzez gramacz » 23 maja 2013, o 19:32

Właśnie czy warto dopłacać 30 dolarów - 100zł do zopo C2, markus70, licze na jakś recenzje i test porównawczy tych modeli.
ZOPO C2 masz z Androidem 4.2.1 z polskim językiem czy na aliunOS.

Zdaje się ze na obecnej promocji w aliexpress Zopo c2 będzie szło kupić za 237,5 Dolara a zopo zp810 za 197,7$ a chyba nigdzie obeznie taniej nie ma.

Jak jest z językiem w softach do zp810?
Wysyła któryś chińczyk z PL menu?
gramacz

Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez jagdaw » 23 maja 2013, o 23:15

Tekst z http://www.zopomobileshop.com/107-zopo- ... phone.html[hide]
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
[/hide]

Chińczyki nie mają z j. polskim, bo mają z 4.1.2, ale ROMy tu:
ZOPO C2
[hide]http://www.needrom.com/mobile/zopo-c2-6/[/hide]
ZOPO ZP810[hide]
http://www.needrom.com/mobile/zopo-zp810/[/hide]

Oba 4.2.1 Multilang. Poczytaj opis dla obu ROMów, m. in. C2 już root, do ZP810 jest root i CWM do ściągnięcia - po zalogowaniu do needrom widać jakie są pliki do ściągnięcia.
Ostatnio edytowano 24 maja 2013, o 07:44 przez jagdaw, łącznie edytowano 1 raz
jagdaw

Telefon:: ZOPO ZP810
ROM: 4.2.1

Postprzez madmac » 23 maja 2013, o 23:50

Z wyglądu rzeczywiście C2 wygląda naprawdę ciekawie ale szyba z przodu az prosi sie o rysy :) zp810 natomiast naprawdę solidnie.

Jak w rzeczywistości sprawują się baterie? Pls jeśli ktoś ma mniej więcej rozeznanie ile każdy z nich trzyma przy normalnym użytkowaniu.

Rozumiem, że z tymi prockami oba raczej nie będą zamulać. Nadal mam wątpliwości czy jest sens w tej chwili inwestować w wyświetlacz Full HD i aparat o wyższej rozdzielczości.

Skłaniam się chyba ku zp810. Fajnie by było jakby ktoś przedstawił największe wady lub w jego opini irytujące rzeczy obu modeli. To na pewno było by pomocne przy podejmowaniu decyzji.
madmac

Postprzez Foster » 24 maja 2013, o 14:13

Ja mogę tyle powiedzieć że jak przesiałem sie z UMI X1 na ZP810 to różnica jest mega.

Bateria z włączonym non stop GPSEM, WIFI, transmisją danych 2 kart pamięci i jasnością na maxa w UMI po 8 godzinach padała jak głupia w 810 używam już 2 dzień i do nocy nie zamierzam ładować :)

Poza tym Umi był dużo cieńszy i mniejszy, Zopo jest wielki ale to jego zaleta:)

Wyswietlacz w ZOPO wymiata głośnik jest lepszy GPS szybciej łapie.

W umi GPS w Wawie działa bardzo dobrze, poza wwa bywało róznie.

Latarka w Zopo jest mocniejsza oraz jest dioda ostrzegawcza.

Wifi również jest lepsze! w domu miałem z umi miejsca że nie łapało wifi a zopo ma zawsze full. Połączenia są również bardziej stabilne w umi cześciej rozłączało ale to moze kwestia przypadku:)
UMI X1 > ZP810 > Newman K1 > C2 platinum > zopo zp980 2/32 > NEO N003 2/32 > ZP998 >> Planowany ZP999 ;)
Foster

Postprzez markus70 » 24 maja 2013, o 14:14

Z małym poślizgiem, bo c2 mi dziś rano padł...

Budowa
Na pewno bardziej może się podobać C2. Ma ładny kształt, jest cieńszy i taki subtelny (to już opinia znajomej). Tylko, że wydaje się taki delikatny i aż się boję, co się z nim może stać w przypadku jakiegoś upadku.
ZP810 może i jest grubszy, ale na pewno poręczniejszy i solidniejszy.
Zwycięzca - C2 (przeważył kolor, ZP810 mam biały)

Ekran
C2 - 1080p, świetny ekran z ładnymi kolorami, niestety niczym nie osłonięty i bardzo się palcuje
ZP810 - 720p, równie dobry ekran, wydaje się, że trochę z boku zabezpieczony ramką
Zwycięzca - remis

Akumulator
Obydwa posiadają baterię o pojemności 2000mAh, różnią się tylko rozmiarami.
Zbyt krótko mam c2, żeby wypowiadać się na temat czasu pracy, ale ze względu na większy ekran należy się spodziewać, że będzie pracował krócej.
Zwycięzca - ZP810

Wyposażenie/Akcesoria
Oba telefony dostarczone z takimi samymi akcesoriami. Dodatkowo do ZP810 otrzymałem silikonowe etui a do C2 flip case. Dołączone do C2 etui to jakaś porażka (dobrze, że mnie oryginał - dołączony do telefonu - kosztował tylko 3$). Za każdym razem, gdy muszę odebrać połączenie lub odczytać wiadomość (sytuacje niezaplanowane), boję się, że telefon wypadnie mi z ręki. Ponadto z lewej strony (na jego zgięciu) znajdują się klawisze głośności i bardzo trudno się z nich korzysta. Do etui do ZP810 nie mam żadnych zastrzeżeń.
Zwycięzca - ZP810

System operacyjny
C2 jest - z reguły - dostarczany z JB 4.2.1 z obsługą języka polskiego. Nie ma romu z JB 4.1, który jest wskazany przy korzystaniu z Automapy
ZP810 posiada wersję 4.1 i 4.2.1
Zwycięzca - remis ze wskazaniem na ZP810

Aktualizacje
C2 posiada aktualizację OTA - ostatnia z 21 maja
ZP810 posiada ostatni rom z 25 kwietnia
Co do korzystania z custom romów - w C2 trzeba bardzo uważać. C2 jest produkowany w dwóch wersjach (kiedyś oznaczanych naklejką z "B" lub "FC" - teraz o jej przyklejeniu zapominają), które powinny być flashowane dla nich przeznaczonymi romami. Problem polega na adresowaniu boot sectora i w przypadku wgrania złego romu, telefon nie uruchamia się. Dziś przeżyłem coś takiego i nie jest to miłe uczucie. Ponadto nie zrobiłem kopii swojego romu i na razie udało mi się tylko uruchomić telefon z jakiegoś custom romu, który nie obsługuje OTA.
Zwycięzca - ZP810

Sieci
Na obu telefonach nie miałem problemów z siecią GSM, WIFI i GPS. Na c2 na custom romie nie działał GPS, ale to wina tego romu.
Zwycięzca - remis

Multimedia
Nie zauważyłem różnicy w odtwarzaniu dżwięku, więc układ Yamachy albo znajduje się w obu telefonach, albo nie wnosi zbyt wiele
Zwycięzca - remis

Aparat i wideo
Patrząc na specyfikację, to zwycięzca może być tylko jeden.
Zwycięzca - C2

Podsumowanie, ocena i opinia
Jak napisałem wczoraj, gdybym miał czarne ZP810, to pewnie jego bym zostawił. Ponadto za nim przemawia większa przewidywalność i mniejsza obawa jeśli chodzi o wgrywanie romów. Przez weekend będę myślał i jeden z nich pójdzie na sprzedaż.
markus70
VIP

Postprzez gramacz » 24 maja 2013, o 16:13

Super porównanie!
Trzy kwestie mnie interesują:
1.Zużycie baterii, przy podobnym użytkowaniu, czy rozdzielczość FHD żre baterię, czy ta rozdzielczość jest tego warta?
2. Jakość Zdjęć, czy tylko mnoży zapisane piksele czy realnie matryca aparatu jest czulsza i robi ostrzejsze i wyraźniejsze zdjęcia.
3.Wyświetlacz, który ma jaśniejszy ekran (w słońcu) i lepiej odwzorowane kolory.
gramacz

Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez markus70 » 24 maja 2013, o 16:26

gramacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A skąd ja to słońce wezmę ;-)
Na resztę pytań pewnie po weekendzie odpowiem
markus70
VIP

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów