• Reklama

ZOPO ZP700

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Re: ZOPO ZP700

Postprzez Hardkorak » 2 lut 2014, o 20:27

Czy mogę wgrać oficjalny rom przez recovery i jak zrobić żeby mieć 2.5GB na aplikacje ale bez komputera?
Hardkorak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 10:04
Telefon:: ZOPO ZP700
ROM: Ghost45 4.2.2

Reklama

Re: ZOPO ZP700

Postprzez KUBEK188 » 2 lut 2014, o 20:37

Tak mozna, trzeba podmienic pliki w orginalnym romie. Zobacz moje posty kilka stron wczesniej w tym wadku. Pewien hiszpan to robi :)
KUBEK188
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sty 2014, o 10:45
Telefon:: zopo zp700
ROM: 20140104

Re: ZOPO ZP700

Postprzez Hardkorak » 2 lut 2014, o 21:00

Tylko ze to trzeba zrobic na komputerze a mi komp nawala i mam win 8.1.Czy mogę wgrać oficjalny rom przez recovery,nie przez komputer.

Wysłane z mojego ZP700 przy użyciu Tapatalka
Hardkorak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 10:04
Telefon:: ZOPO ZP700
ROM: Ghost45 4.2.2

Re: ZOPO ZP700

Postprzez knefel82 » 3 lut 2014, o 23:39

Witam, za pierwszym razem raczej trzebarzeba zainstalować nowy rom lub recowery za pomocą komputera, tak przynajmniej ja musiałem zrobić.
Dodatkowo mam pytanie do pozostałych użytkowników zp700, mianowicie mam zainstalowany rom od ghost i w nim jest zainstalowany Viper-equalizer i jak ustawiam go tak samo jak mam w Motoroli Razar to dźwięk odtwarzany na słuchawkach (SoundMAGIC) jest bardzo złej jakości.
W porównaniu do tego z Motoroli to przepaść. W Zopo charczy, tak jak by brakowało mocy.
Proszę o informację jak jest u was.
knefel82
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 01:10
Lokalizacja: Zabrze
Telefon:: LG G3

Re: ZOPO ZP700

Postprzez fullrespect » 18 lut 2014, o 23:51

Witam,
bawie sie juz tydzien tym telefonem, zauwazylem niefajną przypadłość. W niektrórych aplikacjach np Titanum Backup cieżko cokolwiek odczytać. Kontrast jest tak źle dobrany że ledwo widac litery. Macie to samo ? Na screenshotach w playstore titanum backup ma czarne tło, a w zp700 jest siwe.

Jest w ogole mozliwosc zmiany nasycenia tła albo cokolwiek zrobić zeby w ogole zobaczyć litery ?
fullrespect
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 13:39
Lokalizacja: Nuneaton
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: 5.9.2

Re: ZOPO ZP700

Postprzez bartazzz » 19 lut 2014, o 13:17

spróbuj zainstalować gravity box
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: ZOPO ZP700

Postprzez fullrespect » 19 lut 2014, o 14:03

fullrespect
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 13:39
Lokalizacja: Nuneaton
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: 5.9.2

Re: ZOPO ZP700

Postprzez Hardkorak » 21 lut 2014, o 17:04

Czy jak ten smartfon wyciąga 4godziny na ekranie bez przerwy (dużo grania bez wifi a reszta to internet na wifi , jasność wyświetlacza na połowie i 2sim aktywne cały czas , do tego mam z 70aplikacji zainstalowanych i one sobie mogą działać w tle a telefon bezczynny jakieś 5 godzin) to jest to dobry wynik?
Hardkorak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 10:04
Telefon:: ZOPO ZP700
ROM: Ghost45 4.2.2

Re: ZOPO ZP700

Postprzez fullrespect » 21 lut 2014, o 17:21

To jest normalne ze tyle Ci wytrzymuje.
Ja nie gram, tylko WiFi i serfowanie w necie. Połtora dnia wytrzymuje.
Ale polecam tą aplikację do oszczedzania energii - zdecydowanie działa: https://play.google.com/store/apps/deta ... aver&hl=pl
fullrespect
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 13:39
Lokalizacja: Nuneaton
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: 5.9.2

Re: ZOPO ZP700

Postprzez bigger » 21 lut 2014, o 19:50

z forum Androidani (tłumaczenie):
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

z recenzji swiatandroid:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

z recenzji fandroid:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

z telix
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z opinii użytkowników, których znam :-) internet na 3g (najbardziej energożerny) youtube ok. 4h przeglądanie stron ok 5h często się grzeje wtedy do ponad 40 stopni na baterii. Włączone WiFi zawsze mniej grzeje i trzyma dłużej +/- godzinę
bigger
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 17:09
Pochwały: 2
Telefon:: Mi2s

Re: ZOPO ZP700

Postprzez krzys123. » 21 lut 2014, o 23:31

u mnie non stop transmisja danych 3G i naprawde duzo internetu i 10 godzin spokojnie wytrzymuje przedtem pisałem ze wytrzymuje 8godzin ale to było odrazu po zakupie telefonu
krzys123.
 
Posty: 61
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:03
Telefon:: zopo
ROM: 4

Re: ZOPO ZP700

Postprzez bigger » 22 lut 2014, o 00:46

Więc po kolei:
W ROM od ghosta45 jest AdAway do blokowania reklam w apkach to nieco wspomaga baterię podobnie jak ustawienie każdego pożądnego programu do zarządzania energią żeby wyłączał sieć 3g przy wygaszonym ekranie jeśli dodacie uśpienie apek w Greenify (w wersji komercyjnej nawet tych systemowych jak Picasa uploader lub dziwne helpery) to jest znośne. Bardzo dobrze robi wywalenie Facebooka i Messengera do niego oraz wyłącznie usługi lokalizacji w ustawieniach Google. Podobnie jak personalizacja reklam. Wszystko to non stop sprawdza twoje preferencje wyszukiwania itp.
Wyłączenie auto synchronizacji także oszczędza nieco baterię. Można też na zrotowanym telefonie użyć programów do sterowania ilością pracujących rdzeni procka ich częstotliwości to też pomaga bo jeśli tylko się dzwoni i SMS to automatycznie chodzą dwa a jak coś więcej to full moc.
Tak naprawdę to każda bateria poniżej 2000 mAh to dramat i max 1,5 dnia trzyma. Zopo nie jest wyjątkiem. Jak masz programiki (battery booster) które przy wygaszonym ekranie rozłączają internet 3g, wyłączoną autosynchronizację, wyłączone live wallpappers, animacje oraz ustawienie 2g do rozmów telefonicznych oraz niepotrzebne apki zahibernowane przez Greenify plus Gravitybox z ustawieniem przełączania 2g/3g to dwa dni max. Dużo zjada też każdy antywirus i wszelkie programy działające w tle. Mała uwaga wiele z apek mimo wyłączenia przez rozmaite killery uruchamia się ponownie więc lepiej hibernowć przez Greenify. Ogólnie jak pisałem reklamy w apkach oraz sklep Play dużo ciągną podobnie jak usługi lokalizacyjne i wszelkie Facebooki, Messengery komunikatory. Samsung SIII ma baterię o pojemności 2100 mAh i niestety wcale nie jest lepsza. Owszem na custom Rom była nieźle nawet 2 dni, ale na stockowym ROM przy TouchWiz i animacji nawet krócej niż Zopo. Ogólnie sieć internet 3G jest kosmicznie energożerna w każdym urządzeniu i przeglądanie neta przez WiFi wychodzi oszczędniej :mrgreen: . Jeśli ktoś myśli, że inny telefon będzie trzymał dłużej to możesz się rozczarować bo im większy ekran i rozdzielczość tym większy pobór mocy. Greenify, Gravity Box, Booster do baterii i teoretycznie może wyjdzie ponad 2 dni. W ostateczności zostaje dokupienie powerbanka.
bigger
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 17:09
Pochwały: 2
Telefon:: Mi2s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama