• Reklama

[zakupy] Znak towarowy, a zatrzymanie przesyłki.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[zakupy] Znak towarowy, a zatrzymanie przesyłki.

Postprzez Fatalista » 21 mar 2013, o 22:14

Witam wszystkich.
Od pewnego czasu nurtuje mnie pewna sprawa i nie daje spokoju.
Nie ukrywam, że zainteresowałem się tym:[hide]
http://www.ioffer.com/i/casio-g-shock-d ... -522282577

http://www.aliexpress.com/item/DW6900-5 ... 75413.html[/hide]

Jak często zdarzają się zatrzymania małych, listowych przesyłek?
Przetrząsnąłem wiele forów i natknąłem się na skrajne opinie. Jedni piszą, że taki list nie ma prawa przejść, a gdzie indziej wyczytałem historię, jak to celnicy przeszukali paczkę z podróbką telefonu samsunga z logo, zawinęli jeszcze lepiej niż sprzedawca i przepuścili dalej 8-) . Czy każda przesyłka jest sprawdzana/prześwietlana itp.? Jeżeli podróbka zostanie zatrzymana, podobno dostaje się list z UC. Czy nie przyznanie się do przesyłki gwarantuje w 100% uniknięcia dalszych konsekwencji? Oczywiście nie mówiąc o stracie towaru. Mógłby ktoś doświadczony wypowiedzieć się, jak to na prawdę wygląda?

[hide]
Natknąłem się także na:
http://allegro.pl/vans-era-wszystkie-ko ... 58683.html[/hide]
Jak widać prosto z chin, czas oczekiwania 15-25 dni.
Jakim cudem tak wielka paczka przejdzie bez cła, podatku, przeszukania itp.?

I ostatnia kwestia. Czy znajdę gdzieś coś w rodzaju rejestru/spisu znaków towarowych. Często na przedmiotach widnieje jakikolwiek znak, jak sprawdzić, czy sprowadzenie takiego przedmiotu jest bezpieczne?

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 21 mar 2013, o 22:27 przez Fatalista, łącznie edytowano 1 raz
Fatalista

Reklama

Postprzez skowronek1510 » 22 mar 2013, o 09:18

Podpinam sie pod temat, i czekam na odp.
skowronek1510

Postprzez east-import.pl » 22 mar 2013, o 09:44

Koleś "Oznon" czy jakoś tak wypisywał że śmiało można sprowadzać produkty z Chin z zastrzeżonymi znakami On nawet twierdził że kontenerami ściąga z chin podróbki. że Ma gdzieś UC on wie lepiej jak łapówkami to załatwić Więc Pewnie on powinien się wypowiedzieć w tym Temacie . Szkoda że do tej pory nic nam nie podpowiedział Ja ściągać podróbki z zastrzeżonymi znakami towarowymi
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez dnb8 » 22 mar 2013, o 10:17

ludzie dajcie sobie na luz.

ostatnio na forum jest więcej przepychanek miedzy userami niz ciekawych tematów z telefonami.

peace ;-)

sorry za offtopic
dnb8

Postprzez pilaw90 » 23 mar 2013, o 02:07

No ale konkretnie to jak to wyglada? czy jak faktycznie przyjdzie z UC i im nie odesle podpisanego papierka to sprawa cichnie i bankowo nie ma problemow?
pilaw90

Postprzez arti123 » 23 mar 2013, o 03:22

Hmm ja dostałem parę razy pisemko z UC, chcieli ode mnie dowód zakupu, ale w celu doliczenia cła i VATU, przesyłki nie były nawet otwierane.
arti123

Postprzez pilaw90 » 23 mar 2013, o 13:44

A dowod zakupu to co? screen sronki z alii? czy potwierdzenie przelewu?

a jak sie ma sparwa do czegos takiego?

http://www.aliexpress.com/store/product ... =210002413
pilaw90

Postprzez arti123 » 23 mar 2013, o 13:52

Wysyłałem screen z ali, aczkolwiek wiedziałem że nie ma zastrzeżonych znaków towarowych więc się nie bałem.
arti123

Postprzez ozon » 23 mar 2013, o 15:51

east-Topczewski wyłącznie szuka naiwnych, którzy wystraszą się i zapłacą mu za pośrednictwo, by kupił za nich w Chinach. Przemilcza, że co do czego, to zamówione przez niego przesyłki, będą identycznie kontrolowane, tak jakbyśmy kupowali sami. Więc po co utrzymywać pośrednika i przepłacać?

Fatalista
Jak często kontrolują przesyłki, nikt jednoznacznie nie odpowie. Na tym polega praca celników, że sprawdzają paczki, przesyłki, itd. Wiadomo, że dokładniej sprawdzą, gdy jest mniejsza ilość np. przesyłki kurierskie, niż wśród masy zwykłych paczek.

Wbrew pozorom, w Chinach można kupić wiele produktów z logo znanych marek, które nie są podróbkami. Sam niedawno dostałem 3 sztuki sprzętu surwiwalowego światowej marki. Wyprodukowana w chińskiej fabryce tej firmy. Druga jest w Portland w USA. Poszła przez kontrole, mam pieczątki Dopuszczona do obrotu... i bez problemów dostałem do domu.

Celnicy kontroluję przede wszystkim pod kątem opłat celnych. Czyli sprawdzają, czy za dany towar nie należy się cło i podatek. Jeśli mają podejrzenie, że wartość przedmiotu została zaniżona, mogą poprosić, o wyciągi bankowe wpłat, czy screeny z aukcji, gdzie to kupiliśmy.

Co od znaków towarowych. Przy pojedynczych egzemplarzach, wątpliwe, by zawracali sobie głowę takimi sprawami. Owszem mogą, ale wbrew bajdurzeniu Topczewskiego, to nie oni decydują, czy puszczać produkt na rynek UE, czy nie. W takich przypadkach informują właściciela marki i ten może zażądać zatrzymania, zgłosi sprawę do prokuratury i policji lub nie reagować, bo np. to produkt oryginalny, z ich fabryki w Azji.
ozon

Pochwały: 1

Postprzez east-import.pl » 23 mar 2013, o 16:55

pilaw90 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeżeli w ciągu 21 dni nie odeślesz oświadczenia To mogą ją zwrócić do Nadawcy na jego koszt . Lub mogą zniszczyć ja zrewidują przesyłkę i będzie podróbka z logo znanej firmy.

Co do człowieczka @ozon. Jak widać jego rady są najlepsze . Więc nie ma co się przejmować UC US i Sądami Można ściągać wszystko jak się da 10 razy się uda raz nie więc kary w koszta trzeba wliczyć Taki jego tok rozumowania "łapówki przekręty itd.. Sam tak wypisywał
Więc Każdy sprowadza jak chce i co chce Jak wie jak obejść UC bez opłat to dobrze . Są na to sposoby ale każdy niech dojdzie sobie sam do tego
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez pilaw90 » 23 mar 2013, o 19:26

Czyli jeżeli nic im nie odesle to nic mi nie grozi procz straty kasy? jezeli tak to warto zaryzykowac
pilaw90

Postprzez east-import.pl » 24 mar 2013, o 01:13

Tak. po 21 dniach przepadnie możliwość jej odprawy
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI