• Reklama

Zmiana kosztów przesyłki już po zakupie towaru

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zmiana kosztów przesyłki już po zakupie towaru

Postprzez oranos7 » 27 paź 2013, o 23:31

Witajcie wysłałem zapytanie do sprzedawcy z AliExpress o wycenę mojego zakupu u niego. Otrzymałem taką odpowiedź:

shipping fees is 30 usd by dhl
total to pay is 625 + 30 (DHL) = 655 usd
you can place order for each item ,i will change the total price to 655 usd

Tak więc kupując towary na jego aukcjach autoamt liczy mi przesyłkę DHL'em około 60$. No i nie wiem co teraz, sprzedawca pisze ze zmieni mi kwotę do zapłaty, a dokładnie policzy mi za kuriera 30$ zamiast 60. Tylko jak to ma wyglądać, mam zakupić towary i poczekać z zapłaceniem az chińczyk zmieni mi koszty dostawy. Czy sprzedawca w ogole ma taką możliwość, jeśli przy zakupie już mi zostało policzone 60$ za dostawę ?? Ja na pewno będe płacił partą debetową MasterCard wydaną do konta walutowego $ w alior sync (otrzymałem informacje od konsultanta ze nie poniose zadnej prowizji za taką płatność). Bo jeśli sprzedawca nie ma możliwości zmiany kosztów przesyłki po zakupie to jak mam mu zapłacić ?? Przelewem bankowym ? To chyba nie jest zbyt bezpieczne...
oranos7

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Zmiana kosztów przesyłki już po zakupie towaru

Postprzez matlos » 27 paź 2013, o 23:40

masz kupić i nie płacić , wtedy da Ci zniżkę
Wysłane z Nokia 3310
matlos

Pochwały: 6

Re: Odp: Zmiana kosztów przesyłki już po zakupie towaru

Postprzez greg. X » 27 paź 2013, o 23:41

Ma możliwość zmniejszenia kwoty do zapłaty po twoim zakupie, ale przed platnoscia, często tak sie robi. Np. dla stałych klientów dają maly rabat juz po zakupie.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
greg. X

Postprzez sh9 » 27 paź 2013, o 23:43

Składasz zamówienie, kiedy przechodzisz do okna płatności to wracasz do swoich zamówień (klikasz na "my profile" potem "my orders") mówisz sprzedawcy, że może już zmienić cenę, kiedy zmieni odświeżasz stronę "my orders" i masz zmienioną już kwotę do zapłaty, klikasz "Pay now" i finalizujesz transakcje. ;-)
sh9

Postprzez drago68 » 27 paź 2013, o 23:47

Jeżeli sprzedawca obiecał Tobie zmienić koszty dostawy z 60$ na 30$, to jest taka możliwość.
Po prostu abyście razem byli na czacie ze sobą, i piszesz mu ,że robisz zakup dwóch przedmiotów a on ma Tobie zmniejszyć cenę o 30$.
Kupujesz te dwa przedmioty, klikasz akceptuję zakup i czekasz nie płacisz kartą!!!!!, piszesz do sprzedawcy na czacie,że zakup zrobiony, on robi korektę o 30$, po zrobionej korekcie Ty odświeżasz stronę z potwierdzeniem zakupu i powinna być kwota pomniejszona o 30$ i dopiero teraz przechodzisz do normalnej płatności kartą, gdzie wybierasz typ, numer karty, kod 3 cyfrowy znajdujący się karcie i wpisujesz swoje dane osobowe.
Tylko upewnij się, że Tobie da korektę, i najlepiej tak jak napisałem abyście razem byli na czacie, to załatwisz to bardzo szybko.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez bartazzz » 28 paź 2013, o 00:07

i po zmianie ceny dostaniesz maila "the price for your order have been adjusted"
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez oranos7 » 28 paź 2013, o 00:13

Dziękuję bardzo za pomoc, sugerowałem się tym że np na Allegro nie ma w ogole takiej możliwości (jaka kwota za transport widnieje taka musi zostać zapłacona).
Zastanawam się jeszcze nad wyborem kuriera. Podobno DHL pobiera większą opłatę za oclenie od EMS i Fedexu. Czy to prawda ??
Ostatnia kwestia: czy do oclenia musze dostarczyc jakieś dokumenty, czy wystarczy że upewnie się , że sprzedawca włoży do środka paczki fakture, a firma kurierska ocli mi paczke i załatwi wszystkie formalności automatycznie a ja zapłace kurierowi koszty cła, watu i załatwienia za mnie formalności przy doręczeniu przez niego paczki ??
oranos7

Postprzez zriel » 28 paź 2013, o 02:43

Sprzedawca z aliexpress nie da Ci faktury, zazwyczaj wystarczy wydruk w postaci pliku pdf z podsumowaniem transakcji.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez oranos7 » 28 paź 2013, o 13:34

Obdzwoniłem wszystkich kurierów z których mogę skorzystac i sprawa wygląda nastęująco:
DHL - 17 zł rejestracje upoważnienia + 2% kosztów odprawy celnej (wat, cło) , nie mniej niż 60 zł
Feedex - 2,5% kosztów odprawy celnej (wat,cło), nie mniej niż 40 zł
EMS - "My nie załatwiamy za pana formalności, musi Pan sam załatwić wszystko z urzędem celnym"

Tak więc chyba wolę zapłacić feedexowi te 40 zł niż sam latać i to wszystko załatwiać :)
oranos7

Postprzez voi14 » 3 lis 2013, o 22:58

Latania tu dużo nie ma.
Wystarczy mail z potrzebnymi screenami i...
... to wszystko. Płacisz przy odbiorze.
Trzeba też mieć nr księgi magazynowej, który można uzyskać telefonicznie albo poczekać na polecony.
voi14

Pochwały: 1
Telefon:: ZTE V967s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI