• Reklama

Zmiana ceny przez sprzedającego

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zmiana ceny przez sprzedającego

Postprzez mrk303 » 9 kwi 2015, o 23:07

Kupiłem wczoraj coś za 27$, przecenione o 87% z 169$. Nie mialem przy sobie karty wiec nie zaplacilem ale na to jest zawsze 20 dni. Patrze dzisiaj a typ mi pisze w wiadomosciach, ze to pomylka i error na stronie i ze jak chce to moge to kupic za 169$.

Odp, ze zaplace dzisiaj 27$( bo i tak taki byl plan) tyle za ile kupilem plus darmowy dhl itp itd blabla to typ urzadzil mnie tak, ze do zaplaty mam 169$ mimo, ze wszedzie jest 27$ i 0 za dhl wiec skad w kwocie do zaplaty bierze sie nagle 169$? Zgłosiłem to do aliexpress i nawet jest taka kategoria w skargach jak zmiana ceny przez sprzedającego po zakupie. Jak myślicie, czy zrobił to legalnie i czy ali nakaże mu przywrócić cenę jaka była w momencie zakupu?

Napisałem mu wiadomość, że sprawa została zgłoszona do ali i czekam na odp ale już od momentu gdy zmienił kwotę do zapłaty kontakt się urwał z jego strony.
Obrazek
mrk303

Telefon:: LG

Reklama

Re: Zmiana ceny przez sprzedającego

Postprzez blue_voyager » 9 kwi 2015, o 23:24

Do momentu zapłaty sprzedawca ma możliwość zmiany ceny. Zwykle działa to w drugą stronę, to znaczy sprzedawca obniża cenę dla kupującego. Tutaj mamy do czynienia z ewidentną pomyłką i sprzedawca ratuje się przed startami. Nawet gdybyś zapłacił od razu to po prostu nie wysłałby tego i zamówienie anulowałoby się automatycznie po terminie przewidzianym na wysyłkę.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez shayk » 9 kwi 2015, o 23:28

Podaj feedback sprzedawcy, i link do przedmiotu. Na prawdę uwierzyłeś, że może być DHL za darmo, jak sam kurier kosztuje tyle, co łączna kwota zamówienia? :shock: Otwórz spór, jeśli nie odpowie w przeciągu kilku dni dostaniesz zwrot pieniędzy, a jeśli nie zapłaciłeś to anuluj zamówienie.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez mrk303 » 10 kwi 2015, o 03:31

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jestem już 3 lata na alibabie i expresie i pierwszy raz się spotykam z takim zachowaniem ze strony sprzedawcy. Poczekam i tak na odp serwisu, mam czas. Pomyłka pomyłką ale samo raczej się nie przeceniło o ok 80% do tego razem ze mną zamówiło to 35 osób i podejrzewam, że część z nich również będzie się domagać kupionego przedmiotu.

shake
Gdy nie zapłacisz za przedmiot a jedynie zamówisz, nie masz opcji sporu bo niby o co miałbyś się spierać. Choć w takich przypadkach by się ta opcja przydała. Co do darmowego kuriera to żadna nowość i nic dziwnego nawet przy cenie przedmiotu niższej niż sama wysyłka. Wiem jakie są ceny dla firm jak i klientów indywidualnych bo jeżdżę dużym w dhl'u ;-) Co innego gdy sprzedawca ustawia cenę za kuriera po 100$. TO jest wtedy dziwne i współczuję ludziom, którzy za to płacą. Jest na to artykuł ale weź tu się teraz dochodź z jakimś małym, zachłannym chinczykiem :-D

Poprzednie zamówienie, które zrobiłem u innego sprzedającego(zapłacone)zostało wstrzymana na czas wyjaśnień związanych z pochodzeniem i stanem posiadania przedmiotów przez sprzedającego. Wystawił ok 1000szt radia 2din na androidzie za 55$ od szt.
Już od dawna wyszukuję sobie typowych chińczyków za małą kasę, testuję a potem gonię na allego. Zamawiam też większe ilości na alibabie ale to już inna bajka :->
mrk303

Postprzez blue_voyager » 10 kwi 2015, o 08:25

A co to może być innego jak nie pomyłka? Może chciał przecenić o 8% a wpisał 80? Co chcesz osiągnąć? Chcesz go zmusić do sprzedaży w tej cenie? To postaw się w jego sytuacji skoro sam sprzedajesz na Allegro. Nie byłoby Ci do śmiechu gdybyś tak znacznie pomylił się w cenie i sprzedał produkt kilkudziesięciu osobom.
Powtórzę, nie zmusisz go do wysłania towaru w tej cenie, nawet gdyby miał dostać jakieś ostrzeżenie od serwisu, to jest to za duża kwota żeby machnął ręką. Tym bardziej, że jak piszesz kupiło więcej osób.
A tak prawdę mówiąc, kupując musiałeś wiedzieć, że coś jest nie tak. Różnica w cenie była zbyt duża. Chcesz wykorzystać jego błąd i kupić coś za bezcen.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez hellhammer » 10 kwi 2015, o 09:19

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A może to cwaniactwo sprzedawcy chinskiego? Nabic jeleni w butelke, przycignac cena niską, a potem dowalić właściwą cene, że niby pomyłka? Nie mniej jednak nie widziałem nigdy, takiej akcji, żeby sprzedawca chciał oddać towar za bezcen :) a w tym wypadku by tak było :)
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez blue_voyager » 10 kwi 2015, o 09:22

I co mu to cwaniactwo da? Przecież nikt, kto kupił za 27 nie zapłaci 169$. Jedyne cwaniactwo jakie tu widzę to u kupującego, który próbuje wykorzystać sytuację.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez hellhammer » 10 kwi 2015, o 09:25

No kazdy by chcial kupic w takiej cenie :)ale myslmy relanie i tak nic kupujacy nie ugra.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez mrk303 » 10 kwi 2015, o 09:28

Sorry ale nie wiem jak mógł się tak pomylić i dać zamiast 8%, 80%? Ustawił aukcję i momentalnie odszedł od kompa nie sprawdzając czy wszystko się zgadza? Czemu niby miałem wiedzieć, że coś jest nie tak? Nie widziałeś nigdy takich przecen na ali? Kupujesz tam coś częściej niż raz w tygodniu czy tylko doradzasz tu na forum? :-D Nie chce się z tobą kłócić ale nie broń kogoś skoro sam nie wiesz jak jest faktycznie. Aukcja wisiała z tego co ja widziałem od 3 dni a mogła i dłużej.
mrk303

Postprzez blue_voyager » 10 kwi 2015, o 09:35

Kupuję kilka razy w tygodniu, przerabiałem chyba już wszystkie możliwe sytuacje, więc wiem, że to może być pomyłka. A Ty nie sądziłeś, że to mogła być pomyłka? Pokaż nam tą aukcję, będziemy wtedy wiedzieli czy ta cena była realna czy nie.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez mrk303 » 10 kwi 2015, o 09:46

Nie nie sądziłem, że to pomyłka bo jest multum tak przecenionych rzeczy. Gdybym podchodził do rzeczy tak jak ty to nic bym nigdy nie kupił :-D
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A zapomniałem dodać, że wcześniej gdy aukcja trwała a cena wynosiła 27$ przy każdym komentarzy widniałą również cena 27$ a teraz jakieś kosmiczne 999$...
mrk303

Postprzez blue_voyager » 10 kwi 2015, o 09:55

Nie, cena jest dalej 27$, tyle, że produkt wyprzedany. A feedbacki na tej aukcji są dla ceny ok 160$, więc dla mnie wszystko jasne.
Jak dla mnie cena ewidentnie zaniżona. Za długo jestem na Ali żeby nie wierzyć w takie okazje. Kończą się najczęściej tym że jest to wałek lub pomyłka. I skoro tak jak piszesz, też tak wiele kupujesz to i Ty pewnie sobie zdajesz sobie z tego sprawę. Tyle, że zwietrzyłeś okazję. Oczywiście możesz się wykłócać. Nic nie osiągniesz, ale pokłócić się możesz. Pytanie po co.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI