• Reklama

ZenFone Max

ZenFone 4, Zenfone 5, Zenfone6

Re: ZenFone MAx

Postprzez saperq » 18 cze 2016, o 08:47

Robiliście już aktualizację do 6.0 ? :-)
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż Redmi Pro 5,5" OLED 3/32
Zobacz moje OLX
saperq
VIP

Pochwały: 29

Reklama

Postprzez remdezx » 18 cze 2016, o 09:15

Ja jeszcze nie, ale chętnie się dowiem czy po aktualizacji działa lepiej czy gorzej ;)
remdezx

Pochwały: 1

Postprzez saperq » 18 cze 2016, o 10:09

Dla mnie same plusy.
Nie ma żadnych chwilowych zamuleń przy 20 aplikacjach w tle jak to się czasami miało na starym andku. W końcu jak daję czyszczenie ramu to jest czyszczenie a nie na chwilkę, a po kilku sekundach znowu wolnego 300-400mb.
Chodzi szybciej.
Jedynie miałem problem że nie mogłem wyłączyć neta mobilnego pomimo klikania na ikonkę ciągle była aktywna. Pomogło chwilowa zmiana domyślnej karty do internetu mobilnego ;-) W sensie w opcjach wybrałem drugą kartę i po chwili powróciłem do pierwszej.
Ściągnąłem aktualizację OTA ( na kompa) przerzuciłem ją kabelkiem na telefon, w telefonie wyłączyłem obydwie karty sim i odpiąłem kabelek. Wyskoczyło powiadomienie o dostępnej nowej aktualizacji.
Wszystko przebiegło pomyślnie, chociaż po aktualizacji telefon dobre 10 minut zamulony był ( musiał sobie poukładać wszystko).
Teraz chodzi jak marzenie :-)

edit.
Zapomniałem napisać. Bateria trzyma jeszcze lepiej :-) Wczoraj rano odłączyłem od ładowarki, wieczorem było baterii 85% a miałem przeszło 2h pracy wyświetlacza, 2 karty sim ( z czego jedna słaby zasięg czyli więcej prądu ciągnie), ciągle Wifi oraz synchronizację.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż Redmi Pro 5,5" OLED 3/32
Zobacz moje OLX
saperq
VIP

Pochwały: 29

Postprzez kraslan » 18 cze 2016, o 14:37

OO..już ściągam:) dzięki za info
kraslan

Postprzez albercikk » 22 cze 2016, o 18:04

Jutro odbieram Chińskiego białego Maxa z Androidem 5.0 Lollipop podobno po Polsku, poradzcie czy warto aktualizować do jakiejś wyższej wersji (tylko jeśli bedzie z językiem PL).
Mam pytanie jak to zrobić i skąd sciągnąc najnowszego oficialnego Anda PL do tego Asusa i jak dokonać aktualizacji żeby chiński Max ją zaakceptował ?

Chce zrobic to zanim wręcze telefon żonce na prezent urodzinowy, bo jak już się na tym telefonie zadomowi to potem nie pozwoli już nic wgrywac czy zmieniać ;)

Z góry dziekuje za pomoc.
albercikk

Postprzez albercikk » 23 cze 2016, o 11:22

Mam szybkie pytanie do tych którzy zaktualizowali do 6.0, czy nie macie problemów jak użytkownik Andrzej który się wypowiada tu w komentarzach :

http://www.tabletowo.pl/2016/06/08/asus ... rshmallow/

zastanawiam się czy aktualizować skoro są takie jazdy ?

Pozdrawiam
albercikk

Postprzez zawel » 23 cze 2016, o 11:41

Podstawowa kwestia to czy ten telefon przyjdzie w wersji CN czy WW. Jak WW to szedłbym w stronę 6.0 - naprawdę ładnie działa. Jak CN to jeszcze trzeba zmienić region na WW. Sprawdź dobrze GPS, w tym ZC550KL który miałem w ręku nie działał i trzeba było odesłać na naprawę. A te problemy to mam wrażenie niezrozumienie tego jak działa SD i uprawnienia w Marshmallow. Zresztą zawsze możesz cofnąć.
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 21

Postprzez albercikk » 23 cze 2016, o 12:03

a jak szybko sprawdzić czy to CN czy WW, zmiana regionu to skomplikowana sprawa ?
albercikk

Postprzez zawel » 23 cze 2016, o 12:09

W ustawieniach, ,,informacja o telefonie'' będzie widać po zainstalowanej wersji oprogramowania. Zmiana nie jest skomplikowana, trzeba wgrywać jakimś flashtoolem asusa z tego co pamiętam, ten którym się bawiłem przyszedł WW z Chin.
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 21

Postprzez albercikk » 23 cze 2016, o 12:10

ok dzięki za info, jak będę już miał go w rekach to zdam relację i dopytam.

Pozdrawiam
albercikk

Postprzez remdezx » 23 cze 2016, o 12:20

Pierwszy dzień na 6.0 i jest nieźle. Zaraz po pierwszym włączeniu mocno się przycinał, źle wyświetlały się rzeczy na pulpicie, ale szybko się to samo naprawiło. Teraz mam wrażenie że działa znacznie szybciej niż na 5.1.
remdezx

Pochwały: 1

Re: ZenFone Max

Postprzez albercikk » 27 cze 2016, o 10:59

Ok, biały Max dotarł i od razu zamontowałem mu Androida 6.0, jak na razie wszystko świetnie śmiga, telefon także wyśmienity i wygląda bardzo zacnie a etui Nillkin SPARKLE to świetny dodatek ;)
Mam pytanie odnośnie trybu Dual Sim - Dual Standby w tym telefonie, czy to oznacza że mogę korzystać z dwóch kart jednocześnie i np: na pierwszym slocie mogę mieć cały czas aktywny numer standardowy do rozmów a na drugim cały czas aktywna karta do internetu + udostępnianie tego internetu np na laptopa ?
albercikk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ASUS