• Reklama

Zenfone 5 vs Redmi 1s

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Zenfone 5 vs Redmi 1s

Postprzez fzfzfz » 12 wrz 2014, o 20:12

Miał ktoś oba te smartfony w rękach i mógłby napisać małe porównanie? Chodzi mi przede wszystkim o jakość wykonania, ekran, dźwięk.
Parametry znam, 1GB w 1s daję się we znaki i wiem o problemach z zamykaniem się aplikacji, chociaż podobno już naprawione. Korzystałem z miui i Zenui, więc wiem jak to wygląda.
fzfzfz

Telefon:: l620

Reklama

Re: Zenfone 5 vs Redmi 1s

Postprzez ddr » 12 wrz 2014, o 20:41

Zenfone 5 lepszy pod każdym względem. Oczywiście tylko wersja 2/16 wchodzi pod uwagę. Jeżeli za drogo to szukaj czegoś innego, redmi 1s ma bardzo fajne bebechy i porównywalny aparat, ale jakość wykonania już średnia, a ekran to kiepski żart. Możesz się zainteresować newmanem k1s, ponoć już działa dobrze. Poczytaj o nim, aczkolwiek w takiej cenie zapomnij o jakości walącej na kolana.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez fzfzfz » 12 wrz 2014, o 20:51

Najmocniejszą wersję Zenfona 5 miałem okazję używać przez kilka dni a sprzedałem bo mi się opłacało :mrgreen: . Jeśli redmi jest gorzej wykonany to chyba wrócę do Asusa.
Zawsze unikałem telefonów na mediateku z powodu GPS. Jest to mit czy rzeczywiście są jakieś problemy?
fzfzfz

Postprzez wpc » 12 wrz 2014, o 20:53

Redmi 1s nie jest na mediateku.
wpc

Pochwały: 10
Telefon:: co popadnie

Postprzez fzfzfz » 12 wrz 2014, o 21:17

ale k1s jest
fzfzfz

Postprzez czarny92 » 12 wrz 2014, o 21:35

fzfzfz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zależy od marki i modelu np. w coolpadzie f1 nie ma żadnych problemów z gps a jest na mediateku :-P
czarny92

Postprzez ddr » 12 wrz 2014, o 21:39

No to jak miałeś to wracaj do asusa bo na rr1s mocno się zawiedziesz.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez wpc » 12 wrz 2014, o 21:42

fzfzfz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

....aaaaaa, to tak :-)
Co zaś się tyczy 1s to ddr jest znanym hejterem tego telefonu na forum i podejrzewam że większa część użytkowników się z nim nie zgadza, w tym ja :lol:
Poczytaj fora, wyrobisz sobie własne zdanie.
wpc

Pochwały: 10
Telefon:: co popadnie

Postprzez fzfzfz » 12 wrz 2014, o 22:01

Fora już czytałem, bardziej interesuje mnie po prostu opinia kogoś co miał te 2 smartfony w rękach i mógł je porównać i nie chodzi mi o wynik antutu.
Z xiaomi miałem tylko mi2s kilka miesięcy temu, z tego co pamiętam ekran wydaję się lepszy niż w zenfonie ale na dole miał ciemniejsze plamy. Wraz z pistonami dźwięk był bardzo dobry, w zenfonie zdecydowanie gorszy. Na forum miui ktoś wspominał, że ekran i dźwięk jest podobny w mi2s i 1s ale to była tylko 1 opinia niekoniecznie obiektywna. Jakość wykonania lepsza w zenfonie. Zenfone wydaje się mieć lepsze wsparcie no i wszystko działa bez problemów. Zauważyłem również, że Xiaomi trochę olewa budżetowe modele.

Mimo wszystko właśnie zamówiłem znowu Zenfona 5 2/16 ale opinia posiadacza obu smartfonów jest nadal mile widziana, bo nie wiem czy nie sprzedam go znowu jak dojdzie :mrgreen:
fzfzfz

Postprzez mrergie » 12 wrz 2014, o 22:03

ddr bardzo mocno przesadza ze swoim bezpodstawnym narzekaniem na Redmi 1S. Oczywiście, nie jest to telefon idealny, ale jak najbardziej godny swojej ceny. Jakość tego telefonu jak i ogólna ilość tego co oferuje jest całkiem niezła biorąc pod uwagę cenę. Tak naprawdę jedyne co można stawić jako spory zarzut wobec 1S to jest ilość RAMu, 1GB zaczyna być małą ilością na obecne czasy. Gdyby 1S miał 2GB RAMu to nawet byłby wart kilkunastu dolarów więcej.

Tylko że Zenfone 5 nie jest sporo droższy od 1S a różnica jest naprawdę bardzo duża.

Miałem styczność zarówno ze starym Redmi jak i z nowym, a od kilku dni jestem użytkownikiem Z5 i jestem pod dużym wrażeniem. Aż ciężko jest Zenfona porównywać do innych podobnie wycenionych telefonów, to jest po prostu zupełnie inna klasa sprzętu. Jest znacznie lepszy. Jego wada to niezbyt dobra bateria, ale z drugiej strony nie można o niej mówić że jest jakoś bardzo słaba, jest nieco poniżej przeciętnej ale to chyba jeszcze nie jest poziom przy którym telefon będzie miał problem aby wytrzymać od rana do wieczora.
Niektórzy narzekają też na jego spore wymiary. Obawiałem się ich, ale teraz kiedy użytkuję telefon to muszę przyznać że paradoksalnie uważam jego rozmiary za zaletę. W tej pogoni za coraz większymi ekranami w coraz mniejszych obudowach zapomnieliśmy że nie zawsze mniejsze znaczy lepsze. Czasem większe jest po prostu wygodniejsze i prościej to coś utrzymać w dłoniach :-D Ogólnie jest bardzo dobrze wyprofilowany i dobrze leży w rękach.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez ddr » 12 wrz 2014, o 23:47

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co?

Nie jestem jakimś audiofilem, ale chyba redmi nieco lepiej gra jeśli chodzi o muzykę nie wspominając o głośności, czekam aż autorzy viperfx poprawią swoje dzieło by dobrze działało na zenfone. Ekran też nie jest jakiś ultra super, ale w porównaniu do redmi 1s to jak żyleta. Jeżeli miałbym jeszcze raz brać telefon w okolicach 150$ to na pewno nie byłby to redmi, oszczędzanie na najbardziej podstawowym elemencie to zły pomysł, co mi z fajnych bebechów jak w trasie ledwo sms rozczytam, a bateria pada w niecałe 2 godziny na gps.....
U mnie się liczy użyteczność, a nie szpan na dzielni. Redmi to kupa, przyjmij to na klatę z godnością.
ddr
VIP

Postprzez marx » 13 wrz 2014, o 09:29

co do ekranu to sie zgodze, w RR 1s jest bardzo przeciętny, niemal tak słaby jak w lumi 5xx
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Porównania telefonów