• Reklama

Zenfone 5 nie reaguje na ładowarkę i USB

Re: Zenfone 5 nie reaguje na ładowarkę i USB

Postprzez Belv » 20 maja 2015, o 14:28

Sprawdzany na innej ładowarce, oraz nowej którą niedawno kupiłem. Wydaje mi się, że coś w telefonie siedzi, skoro nie rozpoznaje kiedy telefon jest podłączony do ładowarki, kiedy odłączony, a normalnie ładuje, może trochę wolniej... Z oprogramowaniem widocznie wszytko ok, skoro po przywróceniu ustawień nic się nie zmieniło. No i nie wiem co teraz mam robić. Na forum Asusa ludzie pisali, że mieli identyczny problem, oddawali do serwisu Asusa i wymieniali im właśnie gniazdo w telefonie.. Niestety mając Chińczyka nic mi nie przysługuje..
Belv

Reklama

Postprzez Godzilla » 25 maja 2015, o 22:24

Witam,
Mój Zenfone 5 oszalał :/ a konkretnie jego ładowanie. Od pewnego czasu zaczęły się dziać dziwne rzeczy: wyładował się i nie mogłem go dłuższy czas naładować, dopiero na wyłączonym telefonie przy długim ładowaniu się udało. Potem podczas użytkowania w pewnym momencie bateria przeszła sama w stan ładowania a telefon nie był podłączony do ładowania (w ustawieniach miał status "ładowanie" i świeciła się pomarańczowa dioda z przodu). Jak chciałem go podładować to nie reagował. Podniosłem system do wersji 2.21.40. Teraz czasem mogę go podładować czasem nie i strasznie szybko leci mi bateria. Dziś wyładował się i wyłączył. Dopiero po 40 minutach ładowania na wyłączonym mogłem go uruchomić (pokazał mi wówczas 17% naładowania). Przed chwilą się normalnie ładował ale jak przełączyłem do innego gniazdka to przestał. Nie wiem czy to ma znaczenie ale ostatnio dorzuciłem mu drugą kartę SIM.
Jakieś sugestie - proszę o pomoc...
Godzilla

Pochwały: 1
Telefon:: NOTE

Postprzez Belv » 27 maja 2015, o 14:32

No mam identyczny problem. Wczoraj odniosłem do naprawy w celu wymiany portu USB, bo po przywróceniu ustawień fabrycznych nic nie dało, więc nawet nie próbowałem zmieniać oprogramowania. Zobaczymy co jutro powiedzą. Niestety wymiana prawdopodobnie zainkasuje 80zł. :(
Belv

Postprzez ddr » 27 maja 2015, o 15:39

Myślę że nawet więcej.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Belv » 27 maja 2015, o 19:41

Wstępnie ocenił, że wymiana gniazda 80zł. W razie innych uszkodzeń ma dzwonić. Zobaczymy jutro. ddr, Ty coś wcześniej napisałeś, że naprawa u Ciebie za 50zł? Ale że wymiana portu, czy ogólnie?
Belv

Postprzez ddr » 28 maja 2015, o 02:37

To źle słyszałeś. Dla osób z forum jedynie mogę naprawić zbrickowane fony. Naprawy fizyczne tylko osobom które znam osobiście.
Pozatym nie wykonuję lutowania na elektronice drobnej, skill może jest, ale moje narzędzia nie nadają się do tego. Tutaj tylko wymiana części czy czyszczenie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez Belv » 28 maja 2015, o 09:15

Nie słyszałem, tylko sam tak napisałeś kilka stron wcześniej, lecz nie wiedziałem czy chodzi Ci o zbrickowanie czy całą naprawę.
Belv

Postprzez Godzilla » 28 maja 2015, o 10:14

Belv - gość Ci to zdiagnozował to jako usterka gniazda USB? Ja raczej obstawiałbym, że to bateria/wariacje softu...
Godzilla

Pochwały: 1
Telefon:: NOTE

Postprzez ddr » 28 maja 2015, o 11:52

@Belv, to było do autora tematu.
To może być gniazdo, kabel, bateria lub sterownik ładowania.
Przedewszystkim trzeba było sprawdzić na innych kablach, te od asusa są nawet gorsze od chińskich bubli.
Później sprawdzić czy przerywa ruszając kablem we wtyczce.
A potem dopiero nieść na naprawę :-P.
ddr
VIP

Postprzez Belv » 28 maja 2015, o 20:24

Piszecie jakbym nie był świadomy podstaw i pierwsze co zrobił to zaniósł telefon z problemem do serwisu.. Telefon był sprawdzany przez 3 ładowarki, przywracany do ustawień fabrycznych, ładował tylko pod pewnym kątem kabelka. Więc jaka może być inna diagnoza niż rozwalone gniazdo?
Belv

Postprzez ddr » 28 maja 2015, o 23:10

No to uszkodzone gniazdo lub kabel.
ddr
VIP

Postprzez Fabek » 2 cze 2015, o 10:55

Belv, jak tam po wymianie gniazda USB? Jest poprawa?
Fabek

Telefon:: Asus Zenfone 5 2G

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna