• Reklama

Zenfone 5, aktualizacja do Androida 5

Re: Zenfone 5, aktualizacja do Androida 5

Postprzez dansound » 11 cze 2015, o 21:49

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

no to sie uruchamia Lizak i nic się nie dzieje. Prawie nic bo teraz dotyk nie działa. Po kolejnym reboot-ie dotyk działa. Jest tak - mam żle działającego Lizaka i niemogę nic z tym zrobić.
Jeśli Ci pomogłem przyznaj mi pochwałę.
dansound

Pochwały: 2

Reklama

Postprzez ddr » 11 cze 2015, o 22:34

Downgrade do 1.15 i ręczne aktualizacje do kitkata.
Z tym downgrade ze strony asusa coś jest nie tak.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez 007 » 11 cze 2015, o 23:53

Jakie są wasze wrażenia z Lollipop w Zenfone 5 ? moje takie:
- trzeba sie przyzwyczaic do paru rzeczy - szczegolnie do gornego menu rozwijanego (stare bylo wygodniejsze)
- bateria rozladowuje sie bardzo szybko, nie wiem co jest, ale po update do lollipop bateria wyladowuje sie ze 2 razy szybciej
- nie wiem czemu ale ekran sie sam wlacza - czasami wyjmuje telefon z kieszeni a ekran jest wlaczony!
- podczas typowej rozmowy (ze sluchawka przy uchu) czasami wciskaja mi sie przyciski... pauza rozmowy i te inne...
- dzis jak jechalem rowerem telefon w kieszeni mi gdzie sam zadzwonil....

Masakra - a przy ostatniej wersji kitkata tak go chwalilem ze wszystko jest dopracowane, zero problemow. Po aktualizacji tylko mnie wkurza. Tez tak macie ? Nie wiem czy robic downgrade czy spokojnie poczekac na jakies poprawki?
007

Postprzez mara44 » 12 cze 2015, o 16:09

Też tak mamy przynajmniej ja tak mam i jszcze do tego dodam ze sie grzeje jak cholera ....kk był o niebo lepszy i stabilny ja chyba wracam do kk bo juz nie mogę wytrzymać z ta bateria ktora trzyma pół dnia.....jeżeli ktoś jeszcze nie ubdejtowal do Lolka to niech tego nie robi bo strata czasu i nerwow niech zaczeka na stabilniesza wersje taka jest moja rada .....
mara44

Postprzez dansound » 12 cze 2015, o 20:56

A czy komuś udał się downgrade asusowy? Jak to jest? Najpierw 5.3.3 a potem 5.2.2 jak chce instrukcja? Czy od razu 5.2.2???
dansound

Postprzez dansound » 13 cze 2015, o 12:12

YUPPIE!!! Postawiłem telefon na nogi. Dla tych co zrobili roota pierwszym sposobem podanym na tutejszym forum powinni przywrócić oryginalne recorvery za pomocą lockbootloader-forOTA.bat z http://www.asus-zenfone.com/2015/04/twr ... one-5.html Potem przywrócić ustawienia fabryczne - uwaga trwa to bardzo długo, telefon się wyłącza i trzeba czekać nawet 10 minut aż się sam włączy, potem trzeba poczekać kolejne 10 minut "na kręcących się kropkach" i po resecie telefon pracuja jak złoto. Bateria od wczorajszego popołudnia spadła o 10% a nie o 60% jak wcześniej. Telefon się ładuje także poprawnie bo 2 godziny a nie 40 minut. Oczywiście trzeba pamiętać o zrobieniu kopii zapasowej przed resetem. U mnie wszystkie apki działają nawet OneDrive. Postroofki

Autor postu otrzymał pochwałę
dansound

Postprzez katny » 14 cze 2015, o 19:57

dansound napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mi się udał :)najpierw robisz wersję 3.3 która przywraca lizaka do ustawień fabrycznych a potem 2.2 i masz już kitkat

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
katny

Postprzez bartazzz » 14 cze 2015, o 23:34

A poco ten downgrade?

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Postprzez katny » 15 cze 2015, o 09:42

Masz podane kilka powodów: szybko schodzi bateria, górna belka gorzej zoptymalizowana i subiektywne odczucie ze dzwonki są cichsze.

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
katny

Postprzez bartazzz » 15 cze 2015, o 09:44

ciekawe czemu nie wypuszczą update'a do piątki po prostu.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Postprzez dansound » 15 cze 2015, o 19:51

mineły 72 godz od resetu i wszystko bangla jak trzeba. Bateria ma jeszcze 18% :) Wygląda na to że Lizak nie lubi przejmować ustawień z KK i wipe reset jest niezbędny do prawidłowego działania Lizaka. Apki które nie działały po aktualizacji po resecie działają poprawnie. I już nie wiem czy winą za wywalenie się systemu ponosi wadliwe TWRP czy brak resetu po updacie. Póki co jest dobrze, bateria działa jak powinna i dzwonki też chyba powróciły do właściwej głośności. I znów się cieszę ZENKIEM :-D Jedynie ten ekran blokowania mnie wqrwia bo ciągle paluchem w bok ciągne a tu nic .... ehhh. Trzeba będzie się przyzwyczaić.
dansound

Postprzez dansound » 20 cze 2015, o 11:39

Zauważyem jeszcze jedną przypadłość Lizaka - otóż po każdej aktualizacji z GP trzeba zrobić reboot bo inaczej zaktualizaowane apki działają kulawo albo wcale.
dansound

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ASUS