• Reklama

Zenfone 2 ,sim1, flip case, bateria, root problemy.

Zenfone 2 ,sim1, flip case, bateria, root problemy.

Postprzez Mentoll » 18 cze 2015, o 14:22

Witam. Kupiłem na alim zenfone 2 wersję 32gb, 1.8 ghz. http://www.aliexpress.com/item/Asus-ZenFone-2-ZE551ML-android-5-0-smart-phone-4G-FDD-LTE-Intel-Z3580-64-Bit/32307699092.html Sprzedawca na paczce zaznaczył, że jest to odtwarzacz mp5 i zapłaciłem vat. Dopiero co rozpakowałem telefon i ukazały się pierwsze problemy. Slot sim1 nie działa, zaczalem szukac i wyszlo na to, ze upgrade softu to poprawia. Zaczalem szukac upgrade i probowac wgrac nic z tego. Okazalo się, że dostałem zrootowany telefon w wersji CN, na którą został wgrany soft WW. Nijak nie mozna tego zaktualizować, chinczyk mowi, ze to najnowszy soft ( 2.15.40.13 ) , kolejnym propblemem jest flip case, który służy zamiast tylnej obudowy. Mianowicie gdy odchyle tą obudowę za telefon, reaguje on tak jakby była ona na ekranie, co uniemożliwia prace np pisanie sms w pionie. Chinczyk kazal nagrac mi filmy i wyslac, zrobilem to i napisal zeby udac sie do asusa aby to sprawdzic i ew naprawic. Skontaktowalem sie z asusem, nie ma gwarancji na takie telefony, moga zrobic to odplatnie minimum 200 netto + koszty czesci. Chinczyk pisze zeby wyslac im rachunek jakby co. Mozliwe, ze sama wymiana softu pomoże. Co powinienem zrobić? Sprobować sam to wgrywać od nowa czy może wyslać do asusa? Otworzyć dispute na alim? Zostalo 8 dni do automatycznego.
Mentoll

Telefon:: asus
ROM: 32

Reklama

Re: Zenfone 2 ,sim1, flip case, bateria, root problemy.

Postprzez Renioo » 19 cze 2015, o 14:53

Najnowszy firmware WW to 2.18.40.12. Aby upgradeowac firmware WW na wersji CN wejdź na xda-developers, tam są poradniki.
Właśnie odblokowano też bootloader więc niedługo prawdopodobnie wyjdą ROMy i sporo problemów się rozwiąże, ten ROM Asusa pozostawia wiele do życzenia.
Renioo

Telefon:: HTC

Postprzez bartazzz » 19 cze 2015, o 16:27

ewentualnie poproś o wydłużenie ochrony kupującego do wyjaśnienia problemów
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Mentoll » 19 cze 2015, o 18:10

@Renioo;

Zacząłem szukać tylko tutaj mam problem, znalazłem instrukcje

http://theunlockr.com/2015/05/04/root-asus-zenfone-2/

Jednak tam jest aby zresetować telefon, wrzucić w wiersz polecenia adb reboot-~~~~~, u mnie nic sie nie dzieje wtedy. Oraz, na stronie asusa mozna sciagnac pliki konczace sie na tar, sa to te obrazy czy jednak musze pobierać z tej xxa strony ? Chciałbym zmienić podstawke z CN na WW tak aby móc korzystać ze wszystkich aktualizacji.
Mentoll

Postprzez saperq » 19 cze 2015, o 18:23

Sprawdź PW kolego :)
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Postprzez Renioo » 19 cze 2015, o 21:35

Znajdź na XDA-developers "One-click-root" to bardzo poręczne. W ten sam sposób można unrootować telefon co pozwala na aktualizacje.
Renioo

Telefon:: HTC

Postprzez Mentoll » 21 cze 2015, o 15:58

Próbowałem tego :

http://www.asuszenfoneblog.com/2015/05/ ... to-ww.html

Wszystko idzie okej, gdy wrzucam pliki, brak reakcji telefonu ( nie odnajduje tych aktualizacji ).

Znalazłem inny poradnik, który opierał się na adb, wkońcu po 2 dniach walki poszło

http://forum.xda-developers.com/zenfone ... e-t3096596

Miałem złą wersję adb.exe lub fastboot.exe
Mentoll

Powrót do Pomoc techniczna