• Reklama

Zbanowana przesyłka?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zbanowana przesyłka?

Postprzez perki1 » 26 lut 2014, o 00:04

Witam. Zamówiłem przedmiot z tej aukcji:
http://www.aliexpress.com/item/10pc-lot ... 62518.html

Zapłaciłem juz z 3 tygodnie temu.Numer trackingu podany przez sprzedawce cały czas nie działał. Wkoncu zapytałem sie czy numer napewno jest dobry.Odpowiedział żebym sie nie martwił bo chińska poczta ma opoznienia w aktualizowaniu statusów trackingu. 2 dni temu wysłał mi nowy tracking który dalej nie działa. Napisałem mu o tym to odpowiedział mi że chinski urzad celny zabronił eksportu tych karto-noży i że wysłał mi je przez szwedzką poczte. Nr trackingu cały czas nie działa. Sprzedawca coś kombinuje ?zakładać spór?

2 pytanie. Zakupiłem spodnie .Po tygodniu sie okazało że sprzedawca ich nie ma na stanie.Ile trwa proces zwracania środków od momentu gdy sprzedający potwierdzi anulowanie zamówienia z jego winy?
perki1

Telefon:: Iphone

Reklama

Re: Zbanowana przesyłka?

Postprzez drago68 » 26 lut 2014, o 00:06

Spór zawsze możesz założyć, może chińczyk się postara wtedy i zmobilizuje..... lub nie.
Zwrot trwa od 3-10 dni.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez eSbe » 26 lut 2014, o 00:43

napisz ze "jak do jutra nie bedzie dzialac" to otwierasz spor. Jak nie poskutkuje, to go otworz najzwyczajniej w swiecie.
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: czajna

Postprzez perki1 » 26 lut 2014, o 01:23

tak zrobiłem. Mam jeszcze inne pytanie. Na ebayu zamówilem jeszcze inny przedmiot. Przedmiot został wysłany 3 tygodnie temu.Ze statusów wygląda na to że został wysłany w ten sam dzień co inna paczka zakupiona na aliexpress..Obydwie paczki poszły z SHENZEN. Paczka z aliexpress przyszła 5 dni temu a tej z ebaya nie ma.Sprzedający nawet nie podał trackingu a gdy sie upomniałem po 2 tygodniach dał mi jakiś który oczywiscie nie działa. Napisałem mu o tym ale nie odpowiada od 2 dni.Jak zmotywować sprzedawce na ebay do współpracy?
perki1

Postprzez existe » 26 lut 2014, o 01:56

perki1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

otwierajac na ebay spor :-)
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez perki1 » 27 lut 2014, o 21:22

Mam jeszcze jedno pytanie.Sprzedawca mi napisał tak:
Hello, dear friends, thank you for your support of our restaurant. However, this product is temporarily out of stock of your choice, not the normal for your shipment, please cancel the order, or choose Select reason buyers into the wrong products, we will arrange for your refund. Thanks for your understanding, I wish you a happy life.

Czyli on nie ma produktu na stanie a chce żebym zaznaczył jako powód anulowania zamówienia zamówienie przeze mnie złego produktu? Czy jesli zaznacze że to z mojej winy strace kase?
perki1

Postprzez Robbo » 27 lut 2014, o 21:43

Nie stracisz.

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI