• Reklama

Zawirusowane telefony

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zawirusowane telefony

Postprzez qui4 » 21 cze 2014, o 10:34

Ostatnio pojawiły się artykuły w internecie o chińskich telefonach kuszących fanów aero2 i dobrych możliwości za niską cenę jednak - z miejsca zawirusowanych. Trochę mnie to odstraszyło od zakupu ponieważ chciałem spersonalizować sobie konto bankowe itp. Czy moglibyście wypowiedzieć się na ten temat ?
Pozdrawiam
qui4

Telefon:: motorola

Reklama

Re: Zawirusowane telefony

Postprzez eSbe » 21 cze 2014, o 11:32

jesli dobrze zrozumialem, to trojan jest preinstalowany tak ze uzytkownik nie jest w stanie go wykryc. Wykryla go jakas niemiecka firma i dotycxylo tylko to marki star a konkretnie modelu ktory jest klonem chyba s5. Co do innych marek nie ma takich informacji. Zawsze na forum jednak odradzano klony i kazdy kto je kupowal musial sie liczyc z jakimis niedogodnosciami. No a atutaj prosze jeszcze kon w srodku.
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: czajna

Postprzez marx » 21 cze 2014, o 12:03

dyskusja dotyczy model star n9500, choć niema żadnej pewności ze to o makę star chodzi , jest sto klonów nazwanych n9500.
Druga wazna kwestia, firma która oszukuje prodszywajac się pod inna markę może nas oszukać na wiele sposobów, fałszywa specyfikacja, wirusy itp.
nie kupujmy podróbek.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez gotenks-china » 21 cze 2014, o 12:33

Nie wiem czy na Gizchina piszą o tym samym co wy (http://www.gizchina.com/2014/06/20/detect-phone-infected-uupay-trojan/), ale sprawdziłem Huawei G700, którego mam już jakiś czas i antyvir tam wspomniany wykazał, że telefon jest zawirusowany. Tylko wirusem uupay.D, a nie uupay.A jak piszą na Gizchina. Pewnie to jego odmiana. Telefon przyszedł już z nieoryginalnym romem, ale całkiem fajnym, więc go nie zmieniałem. Teraz chyba przyjdzie wrócić do stock'a ...
gotenks-china

Postprzez gotenks-china » 21 cze 2014, o 17:21

Heh, podobno :

Funkcje szpiegujące są całkowicie niewidoczne dla użytkownika i nie można ich w żaden sposób wyłączyć.

Tak piszą po różnych portalach. Też tak myślałem, ale pobawiłem się trochę tym moim G700, no i po trojanie ani śładu :). Jeden warunek. Należy zmienić ichniejszego root'a na jakiegoś znanego : SuperSU czy Superuser. Jest to trochę problematyczne, bo na nieszczęście oba się gryzą, ale mnie się udało :). Na razie nie odinstalowuję romu i będę unikał konieczności hard reset'a, bo po nim najprawdopodobniej trojan powróci. Ale na razie wszystko wydaje się być OK :)
gotenks-china

Postprzez dominiss1990 » 22 cze 2014, o 15:10

zawsze możesz poszukać czystego romu pod swój model, dokładnie go przeskanować na PC, i później sflaszować - pewna alternatywa dla hard reset'a. :)
po za tym czytałem o tym wirusie na n9500, i problem tkwił w aplikacji podszywającej się pod Google Play Store, więc posiadacze mogą się trochę pobawić i spróbować wypierniczyć to ustrojstwo...
dominiss1990
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Jiayu G4S 2/16
ROM: 4.4.3 SPAOSP

Postprzez gotenks-china » 22 cze 2014, o 19:54

Właśnie. Na forach mnóstwo histerii, a cała sprawa wygląda raczej na dość banalną, żeby nie powiedzieć - prymitywną. Zdecydowanie bardziej obawiałbym się trojanów wbudowanych w kernel, albo głęboko w "core" Androida.

Mnie już nawet hard reset nie straszny, bo wiem, że kilka minut i po trojanie ani śladu :).
gotenks-china

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI